Өлең, жыр, ақындар

Операциялық жүйенің негізгі нысандары мен оны басқару

Мектеп

Ганюшкин мектеп-интернаты КММ

Мұғалімнің есімі

Баева Гүлнұр

Мерзімі

20.10.2015

Сынып

5 «А»

Пәні

Информатика

Тақырыбы

Операциялық жүйенің негізгі нысандары мен оны басқару

Мақсаты

Операциялық жүйенің (ОЖ) негізгі нысандарының қызметін және онымен жұсы істеуді, басқаруды үйрету

Күтілетін нәтиже

Операциялық жүйенің негізгі нысандардың қызметін және жұмыс істеуді біледі.

Компьютерді басқару нысандарымен жұмыс істеу әдістерін үйренеді.

Есептер тақтасы, бас мәзір және жұмыс үстелінің нысандарымен жұмыс істей алады.

Сабақтың жоспары

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушының іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

(3 мин)

Амандасу, оқушыларды түгелдеу, оқушыларды топқа бөлу

Оқушылар тұрып амандасады, кезекші сынып туралы мағлұматтарды хабарлайды.

 

Үй тапсырмасын тексеру (7 мин)

 

 

 

Өтілген тақырыпқа жинақтаған қосымша ақпаратты оқыту

Оқулықтан «Өзіңді тексер!» тест жұмысын тексеру

Оқушылар жинаған ақпараттарын оқиды

Оқушылар бір-бірінің дәптерлерін алып тесттің жауабын тексереді

Топқа бөлу

Түрлі-түсті стикерлер арқылытопқа бөлемін.

 

Оқушылар топқа бөлінеді

Жаңа сабақ

(20 мин)

 

Интерактивті тақтадан тақырыпқа байлынасты бейнефильм көрсетіледі.

Бейнефильмді қарайды

 

 

 

 

 

«Ойлан-жұптас-талқыла»

Оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

Топтарға тақырып бөліп беру.

  1. Жұмыс үстелі деген не? Онда қандай элементтер орналасқан?
  2. Есептер тақтасы деген не?Қызметін атаңыз
  3. Тілдер тақтасы не үшін керек?Тілдерді өзгертуге бола ма?

 

Топтарына жиналып, берілген тақырыпшаларына байланысты постерге түсіреді, қорғайды.

 

 

 

 

 

Компьютермен жұмыс

Компьютердегі тәжірибелік жұмысты орындау

3 топқа деңгейлік тапсырмалар беріледі

 

Сергіту сәті (3 мин)

Сергіту сәті бейнеролик көрсетіледі

Оқушылар сол бейнероликтегі іс-әрекеттерді қайталайды.

Сабақты бекіту

 (5 мин)

 

1.Жұмыс үстелі деген не?

2.Есептер тақтасы қайда орналасқан?

3.Бастау батырмасы не үшін керек?

4. Тілдер тақтасы не үшін керек?

5.Бас мәзір қайда орналасқан?

6. Бас мәзірде қандай бұйрықтар орналасқан?

 

Топ мүшелері қарама-қарсы топқа сұрақтар қояды

Кері байланыс

(2 мин)

«Бестік» әдісі

Бас бармақ – мен үшін маңызды және қызық

Сұқ саусақ – маған қиын болды

Ортаншы саусақ – маған жеткілікті болмады

Төртінші саусақ – менің көңіл күйім

Бесінші саусақ – менің ұсынысым

 

Оқушылар қолының

суретін салып,

саусақтарға мәліметтерді толтырады.

Бағалау кезеңі

 (3 мин)

Формативті бағалау

Бағалау парақшасы арқылы бағалау

Белсенділік танытқан оқушыларға смайликтер беру арқылы бағалаймын.

Өз-өздерін бағалайды

Үйге тапсырма

(1 мин)

 

§ 9, тест тапсырмалары

 мен сұрақтарға жауап беру.

10-тапсырма.Ребусты шешу

Күнделіктеріне үйге берілген тапсырманы жазып алады.

 


Пікірлер (3)

Маржан

Жаксы жазылган коп-коп рахмет

акерке

жақсы жазылған рахмет

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз