Пәні: Қазақстан тарихы
Қысқа мерзімді жоспар
| 
			 Сабақтың тақырыбы:  | 
			
			 Көшпелі мал шаруашылығы 
  | 
		||||
| 
			 Сабақтың мақсаты:  | 
			
			 Темір дәуірінің келуі, көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуы туралы оқып түсіну.  | 
		||||
| 
			 Оқыту нәтижелері:  | 
			
			 Темір дәуірінің келу себебін анықтайды, көшпелі мал шаруашылығының қалыптасуын түсінеді  | 
		||||
| 
			 Негізгі дерек-көздері:  | 
			
			 Оқулық,үлестірмелі қағаздар. Плакат, маркер,стикер. Электронды оқулық. Презентация.  | 
		||||
| 
			 Сабақ кезеңдері  | 
			
			 Уақыты  | 
			
			 Мұғалімнің іс-әрекеті  | 
			
			 Оқушының іс-әрекеті  | 
			
			 Ресурстар  | 
			
			 Бағалау  | 
		
| 
			 Кіріспе  | 
			
			 2 мин  | 
			
			 Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу. Оқу құралдарын дайындатып зейінін сабаққа аударту. Психологиялық дайындық. «Шаттық шеңберін» құру.Жылы тілектер айту. Төрт түліктің дауысын салу арқылы топқа бөлу  | 
			
			 Мұғаліммен сәлемдеседі. Оқу құралын дайындап,зейінін сабаққа аударады. Оқушылар бір-бірінің қолын ұстап шеңбер болып тұрады. Жылы сөздерін айтады. Төрт топқа бөлінеді.  | 
			
			 Вербальді бағалау  | 
		|
| 
			 Үй тапсырмасын сұрау  | 
			
			 10 мин  | 
			
			 «Досыма хат» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау.  | 
			
			 Оқушылар бір-біріне үйге берілген тапсырма бойынша хат жазады, топ болып алмасады. Әр топтан ең жақсы жазылған хат таңдалынып бағаланады.  | 
			
			 А4  | 
			
			 Қол шапалақ  | 
		
| 
			 Жаңа сабақ таныстырылымы  | 
			
			 15 мин  | 
			
			 Ой шақыру. Сабақтың тақырыбын түрткі болу сұрақтарын пайдаланып ашып алу. «Көшпелі мал шаруашылығы» бейнебаян көрсету «Джиксо» әдісін қолдану. Әр топқа тақырыпшаларды бөліп беру. 1-топ Темір дәуірі 2-топ. 1-бөлім 3-топ. 2-бөлім 4-топ 3-бөлім  | 
			
			 Оқушылар топ болып сұраққа жауап береді. 
 Интербелсенді тақтадан бейнебаян көреді 
 Жеке оқиды, топта талқылайды, бір-біріне түсіндіреді. Қалған топтар тыңдап, топ бірін-бірі қол шапалақпен бағалайды.  | 
			
			 
 
 
 Оқулық,электронды оқулық.  | 
			
			 Қол шапалақ  | 
		
| 
			 Жаңа сабақты талдау  | 
			
			 10 мин  | 
			
			 1-топ Мал шаруашылығының түрлері? 2-топ. Кестемен жұмыс 3-топ. «Ассоциация» әдісі 4-топ Венн диаграммасы  | 
			
			 Алынған ақпаратты оқушылар топта талқылап плакатқа жазады.  | 
			
			 Плакат  | 
			
			 Мақтау, мадақтау  | 
		
| 
			 Жаңа сабақты қорытындылау  | 
			
			 5-мин  | 
			
			 «Түртіп алу» әдісін қолдану  | 
			
			 Оқушылар алынған ақпарат бойынша кесте толтырады  | 
			
			 Плакат, маркер  | 
			
			 Мадақтау.  | 
		
| 
			 Рефлексия  | 
			
			 1 мин  | 
			
			 Бүгінгі сабақтан білдім, үйрендім Қиындықтар кездесті бірақ жеңе білдім Түсінбедім  | 
			
			 Стикермен плакатқа жапыстырады  | 
			
			 Стикер, плакат.  | 
			
			 Кері байланыс  | 
		
| 
			 Бағалау  | 
			
			 1 мин  | 
			
			 Бағалау парақшасын алып қорытынды бағаны шығару.  | 
			
			 Топ басшысы бағалау парақшасына бағалайды.  | 
			
			 Формативті, сумативті бағалау.  | 
		|
| 
			 Үйге тапсырма  | 
			
			 1 мин  | 
			
			 Үй тапсырмасын беру.10 оқу.  | 
			
			 Күнделікке үй тапсырмасын жазады.  | 
			
			 Күнделік  | 
			
			 Алған бағаларын күнделікке қою.  | 
		
Айкон.Керісінше оқысаңыз...
көшпелі мал шаруашылының себептерін айтыңыздаршы.
Динара
Көшпелі мал шаруашылығы анқтама
Гулшат
Жақсы