О.Қ.О . Шардара ауданы
«Достық» ЖОМ
Пәні: Информатика
Сыныбы: 8 сынып
Пән мұғалімі: Абдикаримова Райхан Канжаровна
«Ақпаратты кодтау» топтамасына арналған
қысқа мерзімді жоспар
Сабақтың мақсаты |
Күтілетін нәтиже |
||||||||||||||
Сандарды позициялық санау жүйесіне ауыстыру. |
Екілік, сегіздік, ондық, оналтылық сандарды бір санау жүйесінен басқа санау жүйесіне ауыстыру. |
Позициялық санау жүйесіне ауыстыра алады. |
|||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі |
|||||||||||||||
№ |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер |
Қарым-қатынас |
Уақыт |
Ресурстар |
||||||||
1. |
«БББ» әдісі
|
Мұғалім оқушыларға интерактивті тақтада «БББ» әдісі бойынша жұмыс жасауға тапсырма береді |
Оқушылар интерактивті тақтаға жаңа тақырып бастар алдында оқушылар үш бағаннан тұратын сурет салады - Олар нені біледі; Олар нені білгісі келеді; Олар нені білді. Миға шабуыл өткізгеннен кейін оқушылар алғашқы екі бағанды толтырады және бөлімді оқып біте бастағанда үшіншіге қайта оралады (немесе бөлімді оқу барысында толтыруы мүмкін). Ұсыным: «Қалайша оқып-үйренетін боламын?» деген қосымша баған қосуға болады. |
«БББ» әдісі
|
Оқушы мен мұғалім |
6 минут |
Интерактивті тақта (флипчарт) |
||||||||
Негізгі кезең |
|||||||||||||||
№ |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер |
Қарым-қатынас |
Уақыт |
Ресурстар |
||||||||
1.
. |
Топтық жұмыс. (Жаңа сабақ материалы)
Сергіту сәті «Мен бүгін кіммін?»
|
Мұғалім оқушыларға жаңа тақырыпты меңгерту мақсатында топқа оқулықтан оқуға тапсырма береді Мұғалім әрбір топқа жұмыс парағын береді. Онда сұрақ/тапсырмалар жазады.
|
Оқушылар жаңа тақырыпты меңгеріп бойынша талқылайды. Оқушылар сұрақтарды оқып 2 минут ішінде параққа фактілер қосады. Уақыт біткен соң сағат тілімен келесі топқа береді. Барлық топ фактілерді қосып біткен соң тапсырма аяқталады Оқушылар өз көңіл-күйлерін табиғат құбылыстарымен салыстырады (күн, бұлт, жаңбыр, кемпірқосақ т.б |
Стикерлер тобы АӘБ
«Мен бүгін кіммін?»
|
Оқушы мен оқушы
|
16 минут
5 минут |
Оқулық интернет жүйесі, электронды оқулық, интерактивті тақта. |
||||||||
Қорытынды |
|||||||||||||||
№ |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Әдіс-тәсілдер |
Қарым-қатынас |
Уақыт |
Ресурстар |
||||||||
2.
3. |
Есептер шығару.
Сыныптастарды бағалау
Үйге тапсырма беру |
Мұғалім сабаққа қатысты сұрақтар мен тапсырмалар береді және әр топқа плакаттармен маркерлер береді. Мұғалім оқушылардан сыныптастарын бағалауды сұранады. Сабақты қорытын.
Үйге тапсырма береді. |
Берілген тапсырманы топтасып плакатқа орындайды. Ойларын сыныппен бөліседі.
Оқушылар бағалау критерийлеріне сәйкес бір біріне жұмысы үшін баға қояды.
|
Топтас -бөліс
Сыныптас- тарды бағалау
|
Оқушы мен оқушы
Оқушы мен мұғалім. |
15 минут
3 минут
|
Компьютер, интерактивті тақта.
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі