| 
			 Сынып комплекті: 3 - 2 сыныптар  | 
		||||||||||
| 
			 Сыныбы: 3 сынып  | 
			
			 2 сынып  | 
		|||||||||
| 
			 Пәні: Математика  | 
		||||||||||
| 
			 Тақырыбы: Разрядтан екі рет аттау, көбейту мен бөлудің жазбаша тәсілдері  | 
			
			 1-ді санға көбейту. 0-ді санға көбейту 
  | 
		|||||||||
| 
			 Сабақтың мақсаты: Білімділік: оқушыларды жазбаша көбейту мен бөлудің жаңа түрімен таныстыру; Тәрбиелік: оқушыларды әдептілік, достық, адамгершілік, эстетикалық тәрбиеге баулу; Дамытушылық: өрнектерді баған түрінде есептеу, жазбаша көбейту мен бөлу дағдыларын жетілдіру  | 
			
			 
 -оқушыларды көбейту мен бөлудің дербес жағдайларымен таныстыру; -оқушыларды әдептілік, достық, адамгершілік, эстетикалық тәрбиеге баулу; -кері есептер құрастыру, ауызша есептеу және жазбаша қосу және азайту дағдыларын жетілдіру  | 
		|||||||||
| 
			 Сабақтың типі: Жаңа білім беру Сабақтың түрі: Аралас сабақ Сабақтың техналогиясы: Дамыта оқыту техналогиясының, Сын тұрғысынан ойлау технологиясының элементтері. Сабақтың әдіс-тәсілдері: Түсіндіру, сұрақ-жауап, оқулықпен жұмыс, мадақтау, формативтік бағалау әдістері, иллюстрация әдісі, имитация әдісі, «Ойлану», «Топтау», ІNSERT, «Т кестесі» әдістері. Пәнаралық байланыс: дүниетану, еңбекке баулу Сабақтың көрнекілігі: білім бағалау фишкалары, бейнелі суреттер, үлестірме-таратпа қағаздары Сабақ барысы.  | 
		||||||||||
| 
			 І. Ұйымдастыру кезеңі а) Оқушылармен сәлемдесу - Сәлеметсіздер ме оқушылар! ә) Оқушыларды түгелдеу. - Оқушылар, бүгін сабаққа түгел келдік пе? (журналға белгі қою). б)Оқушылардың оқу-құралдарын түгелдеу - Қанеки, бәріміз оқу-құралдарымызды алайық! в) Оқушылардың көңіл-күйлерін анықтау - Бүгінгі сабақта біздің көңіл-күйіміздің қандай екенін білейік?  | 
		||||||||||
| 
			 ІІ. Үй жұмысын тексеру кезеңі 
  | 
		||||||||||
| 
			 ІІІ. Мақсат қою кезеңі 
 Әр топ өз тобының атауын қорғап шығуы керек. Ол үшін алдарыңда тұрған плакатты пайдаланыңдар.  | 
		||||||||||
| 
			 ІV. Білімді тексеру кезеңі 
  | 
		||||||||||
| 
			 V.Жаңа сабақты баяндау кезеңі 
 ІNSERT әдісі 
 
 
  | 
		||||||||||
| 
			 Мұғалімнің түсіндіруі 1-мысал. Көбейтудің қалай орындалғанын түсіндіру. 165 · 3 = 495 495 : 3 = 165 Баған түрінде жазып көрсету, түсіндіру. 1 оқушыны тақтаға шығарып, қайта есептеу. 2-мысал. Баған түрінде жазып, есепте. 144 · 3 = 432 789 : 3 = 263 261 · 3 = 783 964 : 4 = 241 145 · 2 = 290 356 : 2 = 178 204 · 3 = 612 460 : 2 = 230 Өзіндік жұмыс 3-есеп. Есепті шығар. 
 әдісімен бағалайды. 1 жетістік, 1 кемшілік, 1 жетістік айтады. 
 
 
 
 
 
 
 Мұғалімнің түсіндіруі 4-есеп. Р – 340 см а – 150 см в - ? 70 см қысқа с - ? Шешуі: 150 - 70 = 80 150 + 80 = 230 340 – 230 = 110 Жауабы: в – 80 см, с – 110 см. 
 
 
 Өзіндік жұмыс 6-мысал. Сызба бойынша өрнек құрастыр, ондағы амалдардың орындалу тәртібін белгіле, есепте. 7-мысал. Есепті шығар. 8-мысал. Геометриялық фигураларды қиып, пішін құрастыру 
 Үлестіме-таратпа материалымен жұмыс. 
  | 
			
			 Өзіндік жұмыс 1.Үлгі бойынша мысалдар құрастыр: 10 : 5 = 8 : 2 = 5 · 2 = 2 · 5 = 6 : 3 = 9 : 3 = 
 
 
 
 әдісімен бағалайды. 1 жетістік, 1 кемшілік, 1 жетістік айтады. 
 Мұғалімнің түсіндіруі 1-мысал 1 · 3 = 3 1 · 2 = 2 1 · 4 = 4 
 санның өзі шығады. 2-мысал 0 · 3 = 0 0 · 2 = 0 0 · 4 = 0 
 саны шығады. Өзіндік жұмыс 3-мысал. а) 1 · 8 = 8 0 · 10 = 10 1 · 9 = 9 0 · 7 = 0 1 · 12 = 12 0 · 25 = 25 б) 5 : 5 = 1 0 : 6 = 0 4 · 1 = 4 0 · 8 = 0 7 · 0 = 0 10 : 10 = 1 Мұғалімнің түсіндіруі 4-мысал. Амалдарды орында 5-есеп. Түсірілді – 80 қап арпа Жұмсалды – 23 қап арпа Жіберілді – 32 қап арпа Қалды - ? қап арпа Шешуі: 80 – (23+32) = 25 Жауабы: қалды – 25 қап арпа 7-есеп. а – 5 дм в – 6 дм Р - ? дм Р = 5 + 6 + 5 + 6 = 22 дм  | 
		|||||||||
| 
			 VІ.Жаңа сабақта меңгергендерін тексеру кезеңі - Үлестірме-таратпа материалдарымен жұмыс Оқушылардың жұмысын тексеру. Қалған топтар өз бағаларын 2 жұлдыз 1 тілек арқылы білдіреді.  | 
		||||||||||
| 
			 VІІ. Бекіту кезеңі «Т кестесі» Әр топ кестені толтырып, топ басшысы оқып шығады. 
 
  | 
		||||||||||
| 
			 VІІІ. Үйге тапсырма беру кезеңі  | 
		||||||||||
			
  | 
			
			
  | 
		|||||||||
| 
			 ІХ. Бағалау кезеңі 
 
  | 
		||||||||||
Бекетова Айгүл Маратқызы,
Қызылорда қаласы,
Бастауыш сынып мұғалімі.
Әлеуметтік желілерде бөлісіңіз:
Айша
Как можно скачать