6-сынып
Күні:
Сабақтың тақырыбы: Астана
Сабақтың мақсаты: Астана тақырыбы бойыншы оқушылардың білімдерін тереңдету . Сыни ойлу қабілеттерін және пәнге қызығушылығын қалыптастыру.
Сабақтың типі : жаңа білім беру
Оқушы істей алуға тиіс: жаңа сөздерді қолдана білу, көрікті жерле туралы өз ойын айта алу.
Міндеттер:1.Оқу, тыңдау және монологтық сөйлеу білік, дағдыларын қалыптастыру; тақырып бойынша лексиканы қайталау.
2.Оқушылардың естеу сақтау , ойлау, салыстыру және шығармашылық қабілеттерін дамыту;
3.Отанды сүюге ,адамгершілікке және белсенділікке тәрбиелеу .
Күтілетін нәтиже: . Астананың көрнекті жерлері туралы мағлұмат алады, сыни тұрғыдан ойланады, жаңа сөздермен танысады, топта бірлесе жұмыс жасайды.
Бағалау: өзін-өзі бағалау , топты және формативти бағалау .
Модуль: АКТ, СТО. Бағалау. Жаңа әдіс-тәсілдер. Көшбасшылық
Әдістері: сұрақ-жауап, көрнекілік,интерактивті әдіс.
Деректер:, слайд-шоу, маркер, таратпалы материалдар, бағалау парағы. интерактивті тақта, суреттер, , смайликтер, бағалау терезесі.
Сабақтың барысы:
Тапсырмалар |
|
Модуль |
Уақыт |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оынқушың іс-әрекеті |
||
Ұйымдастыру кезеңі.
|
Қызығушылықты ояту |
СТО |
мин |
1.Сәлемдеседі . Топ атын ,топ басшысын анықтап ,топқа түстер арқылы топқа бөлуді ұйымдастырады . Топтастыру әдісі арқылы үй жұмысын тексереді.
|
Оқушылар көніл-күйлерін смайликтермен білдіреді Топқа бөлінеді . Білетін мәліметтерін еске түсіріп, жинақтайды. Оқушылар топпен жұмыс орындап,топты бағалайды |
||
Слайдтағы суреттер арқылы, жаңа тақырыпты анықтау |
|
АКТ, СТО |
мин |
Сабақтың мақсат,міндеттрімен таныстырады Бағыт-бағдар береді.
|
Слайдтағы суреттер арқылы сабақтың тақырыбын анықтайды..
|
||
Сөздікпен жұмыс.
Мәтінмен жұмыс.
|
Мағынаны ажырату |
|
мин |
Жаңа сөздерді меңгертеді. Бағыт-бағдар береді Astana is the capital of Kazakhstan. It's in the central part of Kazakhstan, on the river Esil. It has a population of over sіх hundred thousand people. Astana is famous for its modern buildings. The popular buildings are the monument of Baiterek, the Circus and the entertainment centre of Duman. Astana also has a problem with traffic. There are many cars on the streets. That's why the city is noisy and crowded. 1. What are the popular buildings? 2. What is the name of its river? 3. What is it famous for? 4. What problems does it have? |
Мәтінмен жұмыс жасайды , сұрақтарға жауап береді. Өзін-өзі бағалайды |
||
Жеке тапсырма
|
|
АКТ. СТО |
мин |
Complete the sentences with words from the texts 1.Astana is the c_______ of Kazakhstan. 2. It has a p ________of over eight hundred thousand people. 3.Astana is f________ for its modern buildings. 4. Astana has a problem with t______. 5.Astana is a c________ and b__________ centre. |
Сөйлемдерді толықтырып, жазады. Өзін – өзін бағалайды формативтік бағалау
|
||
«Ішіне-сыртына»
|
|
|
мин |
Inside ішіне
|
Outside сыртына
|
Топпен жұмыс жасайды Топты бағалайды |
|
St. Paul’s Cathedral .Astana. Baiterek . Duman . Oxford street . EXPO-2017. The Esil.Crowded. The Thames . The Houses of Parliament. Nur Astana |
Astana,Baiterek
|
||||||
Топпен постер қорғау |
|
|
мин
|
Бағыт – бағдар беріледі.
|
Жинақтаған білімдерін ,суреттерін.. б.т құрастырады |
||
|
|
СТО |
|
|
Әр топ постер жасап ұсынады және әр топтан бір оқушы қорғайды |
||
«Синквейн» 5 жолды өлең
Бағалау Кері байланыс |
Ой толғау |
көшбасшылық,
бағалау |
мин
мин |
Мұғалім 5 жолдық өлеңді қалай құрастыру керектігін түсіндіреді
Жиынтық бағалау |
Оқушылыр 5 жолдық өлең құрастырады Стикерлерге пікірлерін жазады, бағалау терезесіне критерилерімен қорытынды жасайды. |
||
Үй жұмысы |
|
|
|
Эссе жазу «Астана» |
Оқушылар үй тапсырмасын жазып алады |
bekzhan1988
ағылшын тілі
ыбырай
өте керемет жоспар