Сабақтың тақырыбы: Табиғаттағы су, құрамы, қасиеттері, қолданылуы
Сабақтың мақсаты:
а) Оқушыларға судың химиялық құрамы, қасиеттері, судың тіршілік үшін маңызы, тиімді пайдалану жолдары жөнінде әртүрлі әдістерді қолдану арқылы түсіндіру
ә) Оқушылардың өз бетінше жұмыс жасау арқылы жаңа білімді игеру іскерліктерін, шығармашылық қабілетін дамыту. Пәнге деген қызығушылығын арттыру.
б) оқушыларды ізденімпаздыққа, өз бетінше білімдерін тексеріп бағалауға, қоршаған ортаны қорғауға тәрбиелеу
Сабақ типі: Жаңа тақырыпты түсіндіру
Қолданылатын әдіс: Мәтінмен жұмыс, интерактивті әдістер, сұрақ-жауап.
Көрнекілігі: Слайд, суға арналған бейнетаспа, 6.89 плакаттар.
Технология: «Сатылай кешенді талдау»
Сабақтың барысы:
Сабақ бөлімдері |
Қолданатын әдіс |
Мұғалімдің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
І. Ұйымдастыру |
|
Сәлемдесу, түгендеу, сыныпты реттеу Оқушыларды топтарға бөлу «Сутегі» және «Оттегі»
Эпиграфпен басталады
|
Сәлемдеседі, жоқ оқушыны айтады, оқу құралдарын реттейді Оқушылыр тыңдап, назарларын сабаққа аударады. Оқушылар топтарға бөлінеді
|
ІІ. Тақырып мақсаты |
Түсіндіру |
Сабақ мақсатымен таныстыру |
Сабақ мақсатымен танысады |
ІІІ. Жаңа тақырып |
Мәтінмен жұмыс
Миға шабуыл |
«Иә», «жоқ» әдісі қолданылады Оттегі тобына:
( Иә)
«Сутегі» тобына:
|
Мәтінді белгілі уақыт ішінде оқып шығады «Сутегі»тобына: Табиғаттағы су, химиялық қасиеттері «Оттегі» тобына: Судың құрамы, физикалық қасиеті, қолданылуы
Әр топқа 5тен сұрақ қойылады
Әр топ сұрақтарға тез-тез жауап беруі тиіс |
ІV. Жаңа тақырыпты пысықтау |
Реакцияны толықтыр
Есептер сайысы
Сандарды сөйлетейік
|
Есептер шығару
18-судың молекулалық массасы 65-70- адам денесіндегі судың пайызы 0,7г-1т суға қосылатын хлордың көлемі 100-судың қайнау температурасы
4/5- өсімдіктің 4/5 бөлігі судан тұрады 2л- ересек адамдың 1тәуіліктегі қажет ететін судың мөлшері
|
Оқушылар флипчарт арқылы тақтаға реакцияны толықтырып жазады.
Оқушылар бір-бір есептен шығарады
Оқушылар кезекпен тез-тез жауап береді |
V. Жаңа тақырыпты бекіту |
Тест тапсырмасы |
слайдта көрсетілген тестке ауызша жауап беруі тиіс Түсінбеген сұрақтарына жауап беру, сабақты қорыту, оқушыларды ашық журнал бойынша бағалау |
Оқушылар слайдта көрсетілген тестке ауызша жауап береді Түсінбеген сұрақтарын қояды бағаларын күнделіктеріне қойдырады |
V. Үйге тапсырма |
|
Табиғаттағы су, құрамы, қасиеттері, қолданылуы Су туралы мақал-мәтелдер тауып келу |
Күнделіктеріне жазады |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі