Әдебиеттік оқу3 «А» Тақырыбы: |
Кітап оқудың пайдасы. |
||
Мақсаты:
|
Мәтіндегі негізгі ойды табуға, мәнерлеп сауатты оқи білуге, бар білгенін өмірмен ұштастыра сипаттауға, ойын еркін жеткізе білуге үйрену. Халық өнерін түсіне білуге үйрену. |
||
Күтілетін нәтиже:
|
A)Мәтін мазмұнын түсінеді, дәрежесі төмен сұрақтарға жауап бере алады, өнер сырын ұғынады. B)Негізгі ойды табады, идеясын түсінеді. Мәтінді әңгімелеп береді. C) Өз ойларын жазбаша жеткізе алады, дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап бере алады. |
||
Керекті жабдықтар
|
ӘдебиеттікоқуЖалпыбілімберетінмектептің 2-сыныбына арналғаноқулық/ Б.А. ТұрғынбаеваЗ.Муфтибекова. П.Қ.Жаманқұл – Алматыкітапбаспасы 2014 «Әдебиеттікоқу», Әдістемелікнұсқау, З.Муфтибекова ,керібайланыс парақтары. Маркер,карандаш,флипчарт. |
||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|
Кіріспе
|
Психологиялық дайындықТренинг. Сақинашалар. Үй тапсырмасын тексеру. Жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар. Сұрақты ұстап ал әдісі бойынша. Балалар еліндегі алты кейіпкер туралы қандай мақал білесің? Еңбектің балалар өмірі үшін қандай маңызы бар? Спорттың, оқудың пайдасы туралы не айтар ең? Жұпыны өмір сөзінің мағынасы? Мақұрым, жүрек жалғау, кемеліне келген. Қазіргі заманда балалардың тыныштығын бұзып, берекесін алатын не нәрсе? Комьютер, ұялы телефон. |
Оқушылар шаттық шеңберін құрды.
Ұйымдасып, топқа бөлініп отырды.
|
|
Тұсаукесер
|
Он сұрақ әдісі Кітап. |
Сурет бойынша жұмыстанады. |
|
Негізгі бөлім
Сыныппен диалог
Қорытынды |
Мәтінді өзбетімен оқу. Көршіңе әңгімелеп бер әдісі бойынша мәтінді игеру. Дәрежесі жоғары, төмен сұрақтар? Асылбектің осал жері не екен?Арамызда асылбек секілді кітап оқымайтын балалар бар ма? Бір күні қандай оқиға болды? Асылбектің інісі туралы не айтасың? Сыныптас, парталас досы Жазира туралы не айтуға болады? Оның жақсы оқып кетуіне не себеп болды? Кітапты сезімге беріліп оқу дегенді қалай түсінесің? Оқығаныңнан тоқығаның көп мәтелінің мағынасын аш? .......... Жұппен жұмыс Күлдіргі мысал ойлап жаз. «Ұйқыбайдың кітап оқу әдеті» Кейіпкерлері: Ұйқыбай, ұйқы кітап. Мысалдағы оқиға орны: үйде, мектепте, түсінде. |
Өлең мазмұнын талдайды.
Оқушылар Топпен жұмыс жасайды.
Жұппен жұмыс жүреді. |
|
Үйге тапсырма
|
Мәтін бойынша жоғары және төмен дәрежелі сұрақтар дайындау. Түсініп оқып әңгімелеу. |
Үй тапсырмасын күнделікке жазады. |
|
Кері байланыс |
Смайлдар арқылы кері байланыс орнату. Сабақты талдау:
|
Кері байланыс жасайды. |
|
Амантаева Бибигуль Амантаевна
Бастауыш сынып мұғалімі
Жаңақала мектеп- гимназиясы
Жаңақала ауданы Жаңақала ауылы
БҚО
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі