Өлең, жыр, ақындар

дүниетану

Пәні: Дүниетану

 

 

Тақырыбы: Құрттар және ұлулар 

Мақсаты:

Мәтіндегі  негізгі  деректерді  есте сақтауға,  мәнерлеп сауатты  оқи білуге, бар білгенін  өмірмен  ұштастыра сипаттауға, ойын еркін жеткізе білуге, тәжірибе жасауға үйрену. 

Күтілетін нәтиже:

A)Мәтін  мазмұнын түсінеді, дәрежесі төмен сұрақтарға жауап бере алады.

B)Негізгі ойды табады, идеясын түсінеді.Тақырыпты меңгереді.

 Мәтінді әңгімелеп береді.

C) Өз ойларын жазбаша жеткізе алады, дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап бере алады. Проблемадан шығу жолын біледі.

Керекті жабдықтар

 

Дүниетану, Жалпы білім беретін мектептің 3-сыныбына арналған оқулық Н.А.Ким, Г.Д. Мырзақанова, Т.Г Напалкова – Алматыкітап баспасы 2014 «Дүниетану»,  Әдістемелік құрал, Алматыкітап баспасы 2014

 интербелсенді тақтада көрсетілген презентациялар,кері байланыс

парақтары.  Маркер,карандаш, плакаттар. «ас қорыту жүйесі»,   «зәр шығару жүйесі» плакаттары, кестелер.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

 

Кіріспе

 

 

Психологиялық дайындық.

Топқа болу.  Жануарлар арқылы бөлу.

    Теңіз түбіне  саяхат.  Су астындағы менің әлемім.

Жайланып отырамыз.

Жаз мезгілі. Мен отбасыммен каспий теңізіне демалуга бардым. Теңіздің жағасы ыстық құм. Аяғым күйіп барады. Суға қарай жүгірдім.  Теңіз түбіне сүңги жөнелдім.  Теңіз әлемі маған акквариум секілді көрінді.

Үй сапсырмасын тексеру.

Көршіңе әңгімелеп бер.

 Жануарлардың алуан түрлілігі.

Оқушылар бір - бірін формативті бағалайды.

 

Оқушылар сабақ бастамас бұрын психол дайындық жасайды.

Тұсаукесер

Он сұрақ әдісі бойынша көпір жасау. Құрттар

 

Негізгі бөлім

 

Сабақ тақырыбымен таныстыру

Құрттар және ұлулар 

3.Оқулықпен жұмыс

Мәтінді өзбетімен оқу. Талдау.

Құрттарға нелер жатады?

Ұлу туралы не айтылған?

Бұл жануардарды неліктен біз құрттар класына жатқызамыз?

          Сызбамен таныстыру:

Жануарлар

Құрттар

Балықтар

Былқылдақденелер

Қосмекенділер

Тікенділер

Бауырымен жорғалаушылар

Шаянтәрізділер

Құстар

Өрмекшітәрізділер

Сүтқоректілер

Жәндіктер

 

 

 

 

 

Қорытынды, бекіту тапсырмалары.

Кері байланыс

Рефлексия

1.Бүгін  мен  мыналарды  үйрендім..

2.Мен  мынадай  тапсырманы  орындадым  ...

3.Маған  мынадай  тапсырманы  орындау  қиын  болды  ...

4.Мен  келесі  жолы  ...  .

- Сабақ қалай өтті?

-Бүгінгі  сабақтан  қандай  жаңалық  білдіңдер?

-Бұл  алған  білімдерін  өмірге  керек  пе?

 

Үй тапсырмасы

 99 бет оқу, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.

 

Кері байланыс

Бағалау.

Рефлексия

Бағдаршам

 

Пәні: Дүниетану

Сыныбы: 3 «а»

 

Тақырыбы: Улы   өрмекшітәрізділер.      

Мақсаты:

Мәтіндегі  негізгі  деректерді  есте сақтауға,  мәнерлеп сауатты  оқи білуге, бар білгенін  өмірмен  ұштастыра сипаттауға, ойын еркін жеткізе білуге, тәжірибе жасауға үйрену. 

Күтілетін нәтиже:

A)Мәтін  мазмұнын түсінеді, дәрежесі төмен сұрақтарға жауап бере алады.

B)Негізгі ойды табады, идеясын түсінеді.Тақырыпты меңгереді.

 Мәтінді әңгімелеп береді.

C) Өз ойларын жазбаша жеткізе алады, дәрежесі жоғары сұрақтарға жауап бере алады. Проблемадан шығу жолын біледі.

Керекті жабдықтар

 

Дүниетану, Жалпы білім беретін мектептің 3-сыныбына арналған оқулық Н.А.Ким, Г.Д. Мырзақанова, Т.Г Напалкова – Алматыкітап баспасы 2014 «Дүниетану»,  Әдістемелік құрал, Алматыкітап баспасы 2014

 интербелсенді тақтада көрсетілген презентациялар,кері байланыс

парақтары.  Маркер,карандаш, плакаттар. «ас қорыту жүйесі»,   «зәр шығару жүйесі» плакаттары, кестелер.

Сабақ кезеңдері

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

 

Кіріспе

 

 

Психологиялық дайындық.

Топқа болу.  Жануарлар арқылы бөлу.

    Теңіз түбіне  саяхат.  Су астындағы менің әлемім.

Жайланып отырамыз.

Жаз мезгілі. Мен отбасыммен каспий теңізіне демалуга бардым. Теңіздің жағасы ыстық құм. Аяғым күйіп барады. Суға қарай жүгірдім.  Теңіз түбіне сүңги жөнелдім.  Теңіз әлемі маған акквариум секілді көрінді.

Үй сапсырмасын тексеру.

Көршіңе әңгімелеп бер.

 Жануарлардың алуан түрлілігі.

Оқушылар бір - бірін формативті бағалайды.

 

Оқушылар сабақ бастамас бұрын психол дайындық жасайды.

Тұсаукесер

Он сұрақ әдісі бойынша көпір жасау. Құрттар

 

Негізгі бөлім

 

Сабақ тақырыбымен таныстыру

Улы өрмекшітәрізділер. 

3.Оқулықпен жұмыс

Мәтінді өзбетімен оқу. Талдау.

Құрттарға нелер жатады?

Ұлу туралы не айтылған?

Бұл жануардарды неліктен біз құрттар класына жатқызамыз?

          Сызбамен таныстыру:

Жануарлар

Құрттар

Балықтар

Былқылдақденелер

Қосмекенділер

Тікенділер

Бауырымен жорғалаушылар

Шаянтәрізділер

Құстар

Өрмекшітәрізділер

Сүтқоректілер

Жәндіктер

 

 

 

 

 

Қорытынды, бекіту тапсырмалары.

Кері байланыс

Рефлексия

1.Бүгін  мен  мыналарды  үйрендім..

2.Мен  мынадай  тапсырманы  орындадым  ...

3.Маған  мынадай  тапсырманы  орындау  қиын  болды  ...

 

Үй тапсырмасы

 Мәтінді оқу, мәтін бойынша сұрақтар құрастыру.

 

Кері байланыс

Бағалау.

Рефлексия

Бағдаршам

 

 

 

 


Пікірлер (2)

amantaeva

саламатсыздар ма. Менің сабақтарым сайтқа шығама екен.Шықса сертификат алғым келеді.

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз