Астана қаласы
№ 32 мектеп-гимназиясы
Қазақ тілі пәні мұғалімі
Ишкимбаева Айнагуль Зарлыковна
Сабақ жоспары
Сабақтың тақырыбы: Менің мектебім
Сынып: 4 сынып
Сабақтың мақсаты: Сөйлеу барысында көпік, жіктік, тәуелдік, септік жалғауларын қолдану.
Табыс критерийлері:
Барлық оқушылар орындай алады: Сөйлеу барысында көптік жалғауларды қолданады. Лексикалық тақырып бойынша сөз тіркестер құрастыра алады.
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Сөйлеу барысында көптік,тәуелдік, жіктік, септік жалғауларды қолданады. Лексикалық тақырып бойынша сөз тіркестер мен жай сөйлем құрастыра алады.
Кейбір оқушылар орындай алады: Сөйлеу барысында тәуелденген септік жалғауларды қолданады. Лексикалық тақырып бойынша мәтін құрастыра алады.
Уақыт |
Кезеңдер |
Тапсыр малар |
Мақсаты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушылар әрекеті |
Бағалау |
Ресурс |
|
Психологиялық ахуал туғызу |
«Шаттық шеңбері» |
Оқушыларды сабаққа бағыттау |
Оқушыларды шеңберге тұрғызады |
Бір-біріне жылы лебіз айтады |
мадақтау |
Ән-күй |
|
Сабақтың мақсатымен таныстыру |
|
Сөйлеу барысында көпік, жіктік, тәуелдік, септік жалғауларын қолдану. |
Сабақтың мақсатымен таныстырады |
Сабақтың мақсатымен танысады |
|
|
|
Үй жұмысын тексеру |
«Үйшігіңді тап» әдісі |
Көпік, жіктік, тәуелдік, септік жалғауларын еске түсіру, қайталау |
Жалғаулары бар сөздерді дайындап, тапсырманы түсіндіреді |
Тапсырманы орындап, жалғауларын еске түсіру, қайталау |
|
Қалталы плакат, карточкалар |
|
Жаңа сабақ
|
Сөздік жұмысы |
Сөздік қорын молайту |
|
1 оқу 2 қайталау 3 тізбектеп оқу 4 сөз тіркестерін құрастыру |
мадақтау |
|
Мәтінмен жұмыс. Мәтінді оқу. |
Мәтінді түсініп оқу, мазмұнын түсіну |
Мәтінді мәнерлеп оқиды |
Мәтінді түсініп оқиды, мазмұнын түсінеді |
|
|
||
«Сұрағын тап» мәтінің әр сөйлеміне сұрақ қой |
Дұрыс сұрақ қоюға үйрету |
«Сұрағын тап» ойын өткізеді |
Ойынға қатысады. Сұрақтарды дұрыс құрастырады |
мадақтау |
|
||
Диалог құрастыр. Жұппен жүмыс. Мәтін негізінде диалог құрастыру |
Сөйлемдерді дұрыс құрастыру |
Тапсырманы түсіндіреді |
Диалог құрастырады |
|
|
||
«Менің мектебім» тақырыбына шағын мәтін құрастырады Дәптермен жұмыс Дескрипторлар: 1)мәтінде 5 сөйлем болу керек (3 балл) 2) көпік, жіктік, тәуелдік, септік жалғауларыды ретімен қолдану. (10 балл) 3) жалғау ларды анықтау (7 балл) |
Жалғауларды дұрыс пайдалану |
Оқушыларды «Кәмпит » әдісі арқылы 3 топқа боледі. Дескрипторларды түсіндіреді. |
Шағын мәтін құрастырады |
|
|
||
Құрастырған мәтінді оқу |
Жалғауларды дұрыс пайдаланғанын анықтау |
Оқушылардың жұмыстарын тыңдап, зерттейді |
Өз мәтіндерін оқиды |
20-19 балл = өте жақсы 18-15 балл =жақсы 14-10 балл = ойлан |
|
||
|
Қорытынды |
«Гүл теру» әдісі арқылы білімдерді қорытындылау |
Сабақ бойы пайдаланған білімдерді қорытындылау |
«Гүл теру» әдісі арқылы өткізу |
Сұрақтарға жауап беріп,гүл жинайды |
|
Гүлдер |
|
Үйге тапсырма беру |
Мектеп туралы 5 мақал-мәтел тауып жазып, жаттау |
Сөздік қорын молайту |
Үйге тапсырма береді, түсіндіреді |
Үйге берілген тапсырманы күнделіктеріне жазып алады |
|
|
|
Бағалау |
|
|
Оқушылардың білімдерін жинақтап бағалау, мадақтау |
|
Бағаларын жинақтау |
|
|
Кері байланыс |
«Шапылдақ» әдісі |
|
|
|
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі