Өлең, жыр, ақындар

Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері

№37 орта мектеп

Панорамалық сабақ

Тақырыбы: Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері.

Дайындаған: №37 орта мектептің география пәні мұғалімі Бижекеева Гүлбаршын

Сабақтың тақырыбы: Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері.

 

География

6 «в»

Сабақтың тақырыбы

Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері.

Сілтеме

Физикалық география оқулығы. География және табиғат журналы.

Мақсаты:

Әрбір оқушының ынтымақтастық ортада оқырман белсенділігін қалыптастыруға жағдай жасау.

Міндеттері:

Танымдылық: Оқушылардың ойлау әрекеттерін дамыта отырып,дүниежүзілік мұхит және оның бөліктері туралы терең білімді меңгерулеріне жағдай жасау.

Эмоциялық: Оқушылардың креативтік (шығармашылық)ойлау дағдыларын, топтық, дәлелдеу, ұсыныс жасау дағдыларын дамыту.

Әлеуметтік:Әлеуметтік өзара әрекеттестікке, оқыту арқылы барлық оқушылардың бірдей оқу, оқыту үдерісіне қатысуына ықпал ету.

Оқу нәтижесі

1.Дүниежүзілік мұхит және оның бөліктерін меңгереді.

2.Өзгенің пікірін тыңдауға,топпен жұмыс жасауға дағдыланады.

3.Ұқыптылыққа, іскерлікке қалыптасады.

 

Ресурстар

Плакат,маркер,стикер,смайлик

Әдіс-тәсілдер

Миға шабуыл,ой қозғау,жұптық,топтық жұмыс,ойындар(ғаламшардан хат,мұхиттарға саяхат,ең...ең)алты қалпақ әдісі,Венндиаграмма

Сабақтың көрнекілігі

Интербелсенді тақта,дүниежүзінің картасы,оқулық,дидактикалық материалдар.

Кезеңдері

                                   Сабақ мазмұны

 

Модульдер

Мұғалім әрекеті

Оқушы әрекеті

Ұйымдастыру

(3мин)

1.Психологиялық тренинг. Бір-біріне сәттілік тілейді.

2.Смайликтер арқылы 3 топқа бөлу,топ басшысын белгілеу.

1.Амандасу,зейіндерін шоғырландыру

2.Оқушылар бір-біріне жақсы көңіл сыйлайды.

ООЖТ

Білу

Өтілген тақырып бойынша білімдерін «Ғаламшарлардан хат» ойыны арқылы тексеру.

Мұхиттарға саяхат

Хаттағы сұрақтарға жауап береді

ОүБ және ОқБ

Түсіну

Мәтінді оқуға ұсыну

1)Дүниежүзілік мұхит

2)Мұхит боліктері

Мәтінді оқиды, жұпта, топта талдайды,бір –біріне түсіндіреді.

Топтық жұмыс

Қолдану

Алған білімдерін дұрыс қолдана алуға тапсырмалар беріледі.Топтық тапсырмалар беру арқылы оқушының өздік ізденісін жетілдіру.

Мұхиттар тобы: «Тынық және Солтүстік мұзды мұхит»

Теңіздер тобы: «Атлант және үнді мұхиттары»

Бұғаздар тобы: «Мұхит бөліктері»

Жас ерекшеліктер

Сергіту сәті

«Ең...ең...ең» ойыны

Сұрақтарға жауап береді

СТО

Талдау

Білімін толықтыру,жетілдіруге тапсырмалар беру

Жеке тапсырмалар беріледі

Жеке жұмыс

Жинақтау

Шығармашылық тапсырма Эдвард де Бонның алты ойлау қалпағы бойынша

Эдвард де Бонның алты ойлау қалпағы бойынша дүниежүзілік мұхиттың экологиялық жағдайын баяндау

Жас ерекшеліктер

Рефлексия

Бағалау

 

Кері байланыс

Мұғалімнің бағасы

Не ұнады?

Мен үшін не құнды болды?

Менің ұсынысым...

 

 

Үйге тапсырма

§36  тақырыпты оқу.

Эссе жазу

 

 

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз