Ақмола облысы, Аршалы ауданы
№3 Аршалы орта мектебінің
Қазақ тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі
Саржанова Айниса Мамановна
Сабақтың тақырыбы |
күні уақыты |
сынып |
|
Қалихан Ысқақов «Қоңыр күз еді» повестен үзінді |
Сабақ ұзақтығы 45 минут |
7сынып Қазақ әдебиеті Оқушылар саны 23 |
|
1) Тренинг өткізу: Түрлі-түсті қағаздар арқылы топқа бөлу. Қызықты жаттығулар арқылы бойларын сергіту |
|||
2) Сұрақ-жауаптар. «Қоңыр күз еді» повестінің кейіпкерлерін жазыңыз. Ол кім деген сұраққа жауап беру. |
|||
3) Сабақтың мақсаты: «Қоңыр күз еді» повесінің мазмұны мен мәні жайлы білімді өзбеттерінше меңгеруге жағдай туғызу. Әр алуан міндеттерді шешу үшін қажетті ақпаратты өз бетінше ізденуге дағдыландыру. Міндеттері:1) Оқушыларды өз ойын жинақтай алуын, еркін жеткізуін, белсенділігі мен іздемпаздығын дамыту, сабақта алған білімдерін, тиімді қолдана білуін дамыту. |
|||
4) Қызығушылығын ояту |
Тренинг арқылы, сұрақ-жауап барысында |
||
5) Мағынаны тану:
|
Үй тапсырмасын қайталай отыра жаңа тақырыпты ашу. СТО- бойынша жұмыс ұйымдастыру, сұрақ-жауап. Топ құру. Тақырып бойынша топтарға өлеңді оқып топ ішінде талқылау. Сынып алдында ойын ашық жеткізу. Топпен бағалау, кері байланыс. |
||
6) Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
||
Үй жұмысын қайталау: Әр топ тақырыпқа сай өз ойларын айту. Қосымша мәліметтерін ортада бөлісу. Сұрақтар қорабы. 1. Қалихан Ысқақов кім? 2. Жазушы қай жылы қай жерде дүниеге келді? 3. Жазушының қандай туындылары бар? |
Кезекпен сұрақтарын қою: Сұрақ-жауап талдау толықтыру
|
||
1. Тапсырма. Қасымның басынан өткен қызықты оқиғалар 2. Тапсырма. Интернаттағы оқиғалар. 3. Тапсырма. Әдебиет пәнінің мұғалімі жайлы. 4. Тапсырма. Кітап сыры.
|
Топпен талқылап, ойын айту. Пікір алмасады Қорғайды Толықтырады. Бір топ жауаптарын бергенде келесі топтар қысқаша түрде өздерінің дәптерлеріне жазып отырады. |
||
Қорытындылау. Кейіпкерлердің аты жазылған қағазды басқа оқушы түсіндіреді. Сол оқушының суреттеуі бойынша қандай кейіпкер жайлы екенін табу. Кейіпкердің атын атау. |
Жаңа сабақ бойынша ойларын жинақтап, қорытындылау. Ойларын айту.
|
||
7) Мұғалім іс-әрекеті |
Оқушы іс әрекеті |
||
Бақылайды |
Әр топ өз жұмысын қорғайды (таныстырады) |
||
Толықтырады |
Сұрақ-жауапта, ойын аша алмағанда. |
||
Ынталандыру |
Жауаптарын |
||
Талдау жасау |
4 топтың жауаптары жинақталған кезде. |
||
8) Бағалау, кері байланыс |
Бағдаршам әдісімен бағаланады. Оқушы өзін-өзі бағалайды. |
||
9) Қорытындылау.
|
Критерий бойынша Қоғамдағы орны Салыстыруы Сто пайдалануы |
saramakuova
Қалихан атамыздың әр туындысы бір төбе ғой !