Астана қаласы
№19 орта мектебінің
Бастауыш сынып мұғалімі: Оспанова Ляззат Толеуовна
САБАҚ ЖОСПАРЫ
Сынып: 4 «Ә» |
|
|||||||
Пәні: дүниетану |
|
|||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Су.Табиғаттағы су айналымы |
|||||||
Негізгі түйінді идея: |
Алынған ақпаратты талдау, қорытынды жасай білу. |
|||||||
Оқу мақсаты: |
Табиғаттағы су айналымы жайлы алған білімдерін толықтыру. |
|||||||
Табыс критерийлері |
||||||||
Барлық оқушылар: |
Көпшілік оқушылар: |
Жекелеген оқушылар: |
||||||
Судың қасиеттері жайлы біледі, айта алады. |
Алынған ақпаратты талдап, қорытынды жасай алады. |
Картамен жұмыс жасайды, өзекті сұраққа жауап береді |
||||||
Уақыты |
Кезеңдері |
Тапсырма |
Мақсаты |
Мұғалім не істейді |
Оқушылар не істейді |
Ресурстар |
||
3 мин
|
І.Қызығушылықты ояту.
|
Психологиялық ахуал |
Аралас, қатып қал, жұптас ойыны |
Ынтымақтастыру, жақсы көңіл күй қалыптастыру, қызығушылығын арттыру. |
Сәлемдесу. Оқушыларды суретті қималар (пазлдар) арқылы бөлу
|
Амандасады. Топқа бөлінеді. Топбасшы сайлайды. Критералды бағалау кестесін беру. |
Суретті қималар |
|
10 мин |
|
Үй жұмысын тексеру |
Ашық хаттар ішіндегі сөздерді топтастыру. Формативті бағалау |
Өткен тақырыпты еске түсіріп, білімдерін пысықтау
Ынталандыру |
Бақылайды. Мадақтау және түрткі сұрақтар қою
|
Әр топ өзіне қойылған сұрақтарға жауап береді, постер қорғау |
Ашық хаттар, карточкалар, Маркер, фломастер, плакат |
|
5 мин
|
ІІ.Мағынаны тану
|
|
Топтық жұмыс Жұмбақтар беру Жеке жұмыс «Ой қозғау» стратегиясы
Практикалық жұмыс |
Тақырып мазмұнын ашуда сұрақтар қойылады. Бақылағыштыққа, білуге деген белсенділігін арту Сын тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту |
Глобус пен карта арқылы жұмыс Формативті бағалау.
Судың күйлері, айналымын практикалық жұмыс арқылы көрсету |
Жұмбақтардың жауабын тауып талдау, жауап береді
Оқушы бақылап, талдайды |
Глобус, физикалық карта
Мұз, су, тостаған
|
|
13 мин
|
|
Оқулықпен жұмыс
Өзекті сұрақ |
Жұптық жұмыс Топтық жұмыс
Топтық жұмыс жасау «Дымқыл киім қалай кебеді?» (Су жайлы қызықты деректер) |
Жұптық жұмыс арқылы оқушылар бір-бірімен бірлесе жұмыс жасайды. Оқушыларды шығармашылыққа баулу. Мәтін мазмұнын түсініп, талдау.
Сын тұрғыдан ойлау қабілетін дамыту |
Бақылайды. Бағыт бағдар береді.
Сұрақты қойып бақылайды. Бағыт –бағдар береді |
Топтық жұмыста мәтінді оқып талдайды, қорғайды.. Әр топ басшысының алдында бағалау парағы болады
Бақылайды,қорғайды
Топта оқушылар талдайды Қызықты мәліметтер іздейді |
Плакат, маркер, карточка
Зерттеушілік тапсырма Планшет, ноутбук |
|
2 мин
|
|
Сергіту сәті |
Видеоролик көрсету арқылы билеу. |
Ынталандыру,жақсы көңіл-күй сыйлау |
Қимылдарды көрсету, бірге билеу. |
Оқушылар қайталайды. |
видеоролик |
|
5 мин |
|
Рефлексия |
Сабақта не ұнады? Не қызықты болды? Менде сұрақ бар. |
Сабақтан алған әсерлерін жазу. |
Стикер тарату. |
Стикерді жапсыру. |
Стикер |
|
7 мин
|
ІІІ Ой толғаныс |
|
Зертханалық жұмыс «Бұлт жасаймыз» |
Тақырыпты қай деңгейде меңгергенін білу. |
Сабақ басында қойылған сұраққа жауап таптыңдар ма? Бағалап тексеру |
Сол сұрақтың жауабын айтады. Топбасшысының бағалауы |
|
|
|
|
Үйге тапсырма |
Табиғаттағы су айналымының сызбасын сызу, шағын оқиға жазу |
Шығармашылыққа, ізденіске уйрету. |
Тақтаға үй тапсырмасын жазады. |
Күнделіктеріне үй тапсырмасын жазу |
Дәптер, қалам. |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі