| 
			 Сыныбы: 10  | 
			
			 Күні:  | 
			
			 
  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақтың тақырыбы  | 
			
			 Онтогенез-организмдердің жеке дамуы  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Мақсаты  | 
			
			 Ұрықтанудың дамуы мен кезеңдерінің белгілі бір заңдылықтар негізінде өтетіндігін түсіндіру  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Күтілетін нәтиже  | 
			
			 Эмбриология ғылымы, онтогенез, онтогенездің даму сатыларын біледі, эмбриондық даму мен олардың сатыларын сипаттай алады, постэмбриондық даму мен олардың түрлерін түсіндіре алады.  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Құрал-жабдықтар  | 
			
			 Компьютер, оқулық, флипчарт, түрлі түсті бояу  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақтың әдіс-тәсілдері  | 
			
			 Сұрақ-жауап, сәйкестігін тап, постер құру, тест, семантикалық карта  | 
		|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақ барысы  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Сабақ кезеңдері  | 
			
			 Мұғалім әрекеті  | 
			
			 Оқушы әрекеті  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Кіріспе 3минут 
 
 
 
 2 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 4 минут 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 4 минут  | 
			
			 Амандасады. Сыныпты түгендейді. Жоспармен, мақсатпен таныстырады. Тренинг (сабақ басталарда оқушыларға психологиялық дайындық жасаймын). Оқушыларды топқа бөлу үшін «Молекула» ойынын ойнаймыз. Ол үшін сынып ортаға шығады, мұғалім 3 санын айтқанда үш-үштен топқа бөлінеді. Ой шақыру 
 Анықтама бер 1-топ: Митоз 
 2топ:Жыныссыз көбею 
 3-топ: Мейоз 
 
  | 
			
			 Сәлемдеседі. Сабаққа дайындалады. Топқа бөлініп отырады.  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Жаңа тақырып 2минут  | 
			
			 Онтогенез- бұл тірі организмнің жеке дамуы  | 
			
			 Оқушылар ой-пікірін айтады.  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Негізгі бөлім 
 20 минут  | 
			
			 Мағынаны тану бөлімінде тақырып мазмұнына қысқа шолу жасалады. Әрбір топқа тақырып мәтіні бөліп беріледі. Постер жасау және оны қорғау І топ: Онтогенез түсінігі. Эмбриология ғылымының дамуы туралы қысқаша тарихи мәліметтер. ІІ топ: Бір қабатты ұрық-бластуланың түзілуі Үш қабатты ұрықтың пайда болуы. Гаструла Нейрула. Жеке мүшелердің дамуы ІІІ топ: Постэмбриондық даму. Әрбір топтың тақырыбы өзара талқыланып болған соң мазмұны сұралады. 
 Тест: 
 
 
  | 
			
			 Постерді қорғайды және бағалайды. Мадақтау 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Тест. 1 А,2С,3D,4А, 5С,6В, 7А,8С, 9D 10D  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 5 минут  | 
			
			 Семантикалық карта (дәптермен жұмыс) 
 
 
 
 
 
  | 
			
			 
  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
| 
			 Қорытынды 3 минут 
 2 минут  | 
			
			 Кері байланыс. Не ұнады? Не ұнаған жоқ? Сабақтан алған әсерлері мен ұсыныстарын стикерлерге жазу Бағалау: өзін өзі бағалау Үйге тапсырма беру.  | 
			
			 
  | 
		||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі