Өлең, жыр, ақындар

Өнер ордасы

Пәні:

      Музыка

Күні:

26.01.2017

СЫНЫП: 6 «ә»

Қатысқандар: 12

Қатыспағандар: 0

Сабақ тақырыбы: 

  «Өнер ордасы»

Мұғалімнің есімі:

Туренова Гүлназ

Сабаққа негізделген оқу мақсаты :

 Өнер ордасындағы өнерпаздар және театр ұжымы жайлы ұғады

Сабақ мақсаттары:

Барлық оқушылар орындай алады:

 Өнер ордасындағы өнерпаздардың құрамын,музыкалық аспаптар тобын біледі.

Оқушылардың көпшілігі орындай алады:

Театрдағы өнерпаздар оркестр, хор ұжымдарын ажырата біледі және орындаушыларды атай алады.

Кейбір оқушылар орындай алады:

Белгілі композиторлардың әндерін жатқа айта алады.

Тілдік мақсат:

Оқушылар орындай алады:

 

1.Алғаш рет консерваторияда кімдер білім алғанын біледі.

2. Оркестр құрамындағы аспаптарды атайды.

3. Аспаптардын түрлерін жазады..

4.Әннін авторын атай алады.

Негізгі сөздер мен тіркестер:

Театр , консерватория,композитор.

 Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер:

Алғаш ашылған консерваторияларға толық мәлімет беру.

Талқылауға арналған тармақтар:

1.Алматы консерваториясының ашылуына кімдер ықпал жасады ?

2.Қандай музыкалық аспаптар сатып алынды ?

3.Алғаш рет консерваторияда кімдер білім алды?

 

Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Не себептен ойлайсыз?

 

 

Консерваторияны ұйымдастыру барысында қандай қиындықтар болды?

Алдыңғы тақырып:

Қазақстанның скрипка мектебі.

Жоспарланған уақыт есебі

Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз)

Ресурстар

Басы

4 минут

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10 минут

 1.Ұйымдастыру кезеңі

Оқушылармен сәлемдесу

Оқушыларды түгелдеу

2. «Күн сәулесіндегі менің қасиеттерім» тәсілін пайдаланып ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру.

3.Сыныпты топқа бөлу

Музыкалық аспаптар арқылы 3-топқа бөлінді

4.Үй тапсырмасын сұрау

Бұл қай әнін шумақтары? Авторларын ата?

 

1.Мен,мен едім,мен едім,

   Мен Нарында жүргенде

   Еңіреп жүрген ер едім,

   Исатайдын барында

 

2.Көк тудын желбірегені

   Қазақтын асқақ беделі

   Махаббат,қайрат екеулеп,

   Шымырлатқаны денені

 

3.Желтоқсан бірде,

   Ел тосқан түрде 

   Келетін мүлде жайдарлы.

 

4.Алып тұлға байсалды,

   Манаураған Алатау

   Қызыл жасыл гүлдерін

   Алаулаан Алатау

 

1.Қазақстандағы кәсіби музыка мәдениетті қалай дамыды?

2.Европа және Қазақстандағы скрипка өнерінің дамуында қандай ерекшкліктер бар?

Ой бөлісу

 

 

 

 

Стикер

Қима қағаздар

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Интерактивті тақта

Ортасы

 

3 минут

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5 минут

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 Жаңа сабақ

Кинометафора арқылы тақырыпты ашу.

Оқулықпен жұмыс, топқа тақырып бөлініп беріледі, білу,түсіну,талқылау,жинақтау. Постер құру

1-топ.Өнер ордасының алғаш қалай құрылғаны жайлы айтады.

2-топ.Алғаш сатып алынған музыкалық аспаптарды атайды.

3-топ.Білім алған әртістерді атайды.

 

Жаңа сабақты пысықтау

Әнді тындау .

« Ақ көгершін »

Әнді жанды дауыста музыканың сүймелдеуімен орындау

 

Логикалық тізбек

Мұғалім «театр» сөзін айтады. Оқушылар ары қарай өздері ойларын жалғастырады.Өз ойын айта алмаған оқушы тізбектен шығарылады.

 

Әуенді тап

1-топ Отан туралы

2-топ Ана туралы

3-топ Әке туралы

 

 

Оқулық,интербелсенді тақта

 

 

 

Оқулық

 

Интерактивті тақта

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Аяқталу

 

5мин

Кері байланыс

Не білдім?Нені білемін?Нені білгім келеді?

Оқушылардың өз ойларын айтуы

 

Стикер

Қосымша мәліметтер

Музыкалық аспаптардың суретерін жинақтау

Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз?

Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс - Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс.

Түрлі жаңа әдіс-тәсілдерді пайдалануды жоспарлаймын

Критерийлер арқылы бағалау

Математика,биология, интерактивті тақта

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?

Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма)?

Уақытты қалай пайдаландым?

Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге?

1.Сабақтың мақсаты,міндеті өз деңгейінде жүзеге асты.

2.Оқушылар өнер ордасындағы өнерпаздардың,өнері жайлы үйренді .

3.Оқушылар топтық бөлінуде тапсырмаларды орташа деңгейде орындады.

4.Жоспарланған тапсырмалар осы күнгі тақырыпқа сәйкес болды.

5.Уақытты тиімді пайдаланбағандықтан, кейбір тапсырмалар толық орындалмады.

6.Жоспарыма уақытты дұрыс үнемдейтін және оқушыларға тиімді болатын тапсырмаларды енгізу керек.

Қорытынды бағалау:

Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)

1.Кинометафора арқылы жаңа тақырыпты ашу

2.Логикалық тізбек арқылы тақырыпты түсіну

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?

1.Уақытты тиімді пайдалану

2.Жоспарды оқушылардың білім деңгейіне сәйкес жоспарлау


Пікірлер (2)

Аяжан

Өнер ордасы туралы мәлімет

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз