Пәні: |
Ағылшын тілі |
|
Күні: |
17.01.2017 |
|
СЫНЫП: 10 «Ә» |
Қатысқандар: 12 |
Қатыспағандар: 0 |
Сабақ тақырыбы: |
«Good and evil» |
Мұғалімнің есімі: Алимкулова Маржан |
Сабаққа негізделген оқу мақсаты : |
.Герундий және инфинитивті сөйлемдерде дүрыс қолдана алады Мәтіндерді оқып , неліктен герудий және инфинитив қолданғанын түсіндіре алады. |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушылар орындай алады: |
|
Мәтіндерді оқып,суреттермен сәйкестендіреді. |
||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: |
||
Қандай етістіктерден кейін герудий және инфинитив қолданатын ажырата алады. |
||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
||
Мәтін бойынша тусінік айтып,тапсырмаларды орындай алады. |
||
Тілдік мақсат: |
Оқушылар орындай алады: |
|
1.Мәтіндерді оқып оларды өз тіліне аударады. |
|||
2. Қай етістіктен кейін герундий қолданатын анықтайды |
||||
3. Инфинитив қай етістіктен кейін тұратынын біледі. |
||||
4.Берілген етістіктермен сөйлем жазады. |
||||
Негізгі сөздер мен тіркестер: |
||||
Enjoy, don`t mind, can`t stand, imagine, feel like, suggest, practice, miss, avoid. Hope, promise, learn, expect, decide, afford, offer, choose, want. |
||||
Сыныптағы диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: Who becomes an animal hunter? What do you think happens next? |
||||
Талқылауға арналған тармақтар: |
||||
1.What verbs are followed by gerund form? 2. What verbs are followed by infinitive form? 3. What is gerund? 4. What is infinitive |
||||
Сіз неліктен екенін айта аласыз ба? Не себептен ойлайсыз? |
||||
|
Which of stories have you read? |
|||
Алдыңғы тақырып: |
Everyday English. |
|||
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығулар (төменде жоспарланған жаттығулармен қатар, ескертпелерді жазыңыз) |
Ресурстар |
||
Басы 4 минут
10 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі Оқушылармен сәлемдесу Оқушыларды түгелдеу 2. «How do you feel today?» сұрағын пайдаланып ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру. 3.Сыныпты топқа бөлу,(Шардың ішіне сұрақтар жасырып топқа бөлемін. 4.Үй тапсырмасын сұрау «Желпуіш» әдісін пайдаланып үй тапсырмасын сұрау А-деңгейі 1.What on earth? 2. Any chance? 3. …after all. 4. I mean. 5. How come? б. More or less. В-деңгейі 1.When we use make ? 2.When we use do 3.make a difference С-деңгейі How do we form Present perfect passive? |
стикер қима қағаздар
интербелсендіі тақта |
||
Ортасы
3 минут
10 мин
5 минут
3 мин
3 мин
2мин |
Жаңа сабақ Кинометафора арқылы тақырыпты ашу. Оқулықпен жұмыс, топқа тақырып бөлініп беріледі. Ex1 Read and listen. a}Red the text quickly and match them with pictures. 1-топ.Jane Eire. 2-топ.Dracula. 3-топ.The Hobbit 4-топ.Lord of the flies b) Answer the questions.
Discussion box. Choose one of the stories and make suggestions about what you think happens next? Жаңа сабақты пысықтау Еx.2. Grammar. a) Gerunds and Infinitives. 1. Can’t stand living. 2 .Avoid seeing. 3. Enjoys living.
b) to +infinitive 1. decide to leave. 2. wants to buy. 3. promises to kill. 4. offers to free. Мнемоника с)«Сөйлемді дұрыс жайғастыр» Берілген ережедегі етістіктерді қатыстырып сөйлем құру керек.. Логикалық тізбек Мұғалім етістікті атайды, оқушылар ары қарай өздері герундий немесе инфинитивпен жалғастырады.Дұрыс сөзді айта алмаған оқушы тізбектен шығарылады. Керек сөзді тауып қой. d)1.moving. 2. going. 3. seeing. 4. crossing. 5. shouting. 6. hearing. 7. having. 8. singing e) Complete the sentences with the correct form of a verb from of a verb from box B. Make any necessary changes to the verbs tenses. 1. Chose to stay. 2. Decided to lend. 3. Hope to live. 4. Offered to help . 5. Learns to play. 6. Didn’t expect to do. 7. Afford to buy. 8. Promise to call.
|
оқулық интербелсенді тақта
Оқулық
қима қағаздар
интербелсенді тақта
интербелсенді тақта
қима қағаздар
оқулық |
||
Аяқталу
5мин |
Кері байланыс Не білдім?Нені білемін?Нені білгім келеді? Оқушылардың өз ойларын айтуы Үй тапсырмасы: Ex:1(a, b, c)p42 Workbook |
Стикер |
||
Қосымша мәліметтер Тақырып бойынша тағы басқа етістіктерді тауып ,онымен мысал келтіру. |
||||
Саралау - оқушыға мейлінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау - оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пәнаралық байланыс - Денсаулық және қауіпсіздік, АКТ- мен байланыс. |
||
«Пинг-понг», «Қатені тап» , «Тыңшыға арналған диктант» , «Желпуіш» әдістерін қолдануға жоспарлаймын, |
Критерийлер арқылы бағалау « Екі жұлдыз бір тілек» |
Орыс тілі,қазақ тілі. |
||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма (тапсырмалар сәйкес болды ма)? Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
1.Сабақтың мақсаты,міндеті өз деңгейінде жүзеге асты. 2.Оқушылар Герундий және Инфинитивті дұрыс пайдалануды үйренді . 3.Оқушылар топтық бөлінуде тапсырмаларды орташа деңгейде орындады. 4.Жоспарланған тапсырмалар осы күнгі тақырыпқа сәйкес болды. 5.Уақытты тиімді пайдаланбағандықтан, кейбір тапсырмалар толық орындалмады. 6.Жоспарыма уақытты дұрыс үнемдейтін және оқушыларға тиімді болатын тапсырмаларды енгізу керек. |
|||
Қорытынды бағалау: Ең жақсы өткен екі нәрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты) 1.Кинометафора арқылы жаңа тақырыпты ашу 2.Логикалық тізбек арқылы тақырыпты түсіну Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1.Уақытты тиімді пайдалану 2.Жоспарды оқушылардың білім деңгейіне сәйкес жоспарлау |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі