Маңғыстау облысы, Жаңаөзен қаласы
№12 бастауыш мектеп
Нурманова Гульмира Нургалыевна
Сабақтың атауы |
Су. Судың қасиеті |
|||
Мақсаты |
1. Су тіршіліктің көзі жайлы ұғым бере отырып, тәжірибе жасау арқылы судың қасиеттері жайлы түсінік беру. Сабақтың көрнекілігі: Интерактивті тақта, слайд, оқулық, тәжірибеге қажетті заттар. |
|||
Күтілетін нәтиже |
||||
Психологиялық ахуал |
Ұйымдастыру кезеңі: Психологиялық дайындық Қайырлы күн болсын, |
Оқушылар қол ұстасып мұғаліммен бірге бүгінгі сабаққа сәттілік тілейді. |
||
Қызығушылықты ояту |
Үй тапсырмасы. 1. Ауаның қасиеттері. Cұрақ-жауап - Тыныс алу үшін не қажет? |
Жаңа сабаққа деген қызығушылықтары оянып, ерекше ынтамен кіріседі. |
||
Мағынаны тану |
Ой қозғау. Жұмбақ шешу. Өзен, көлде өмір сүреді, Оқушылардың су туралы білімдерін, түсініктерін анықтап байқау. 1. Су қандай зат? |
|||
Жаңа сабақ |
1. Мәтінмен жұмыс. Оқу, танысу. Су - тіршіліктің қайнар көзі. 2. Сұрақ-жауаптар алу. |
Қызығушылығын ояту |
||
Тәжірибе жасау |
Су түссіз, мөлдір. Су дәмсіз. Судың пішіні жоқ. Су еріткіш. Жазда шомылып рақаттанған өзеннің қыста қандай пайдасын көресің? Бұл мұз қайдан пайда болды? Қысқы суықта су қатып, мұзға айналады. |
|||
Сергіту сәті |
«Ақбұлақ» өлеңіне оқушылар билеп серігеді. |
Ойы сергіп, шаршағандары басылады. |
||
Шығармашылық жұмыс |
1. «Су» туралы мақал-мәтелдер Дәптермен жұмыс. Берілген сөздерден судың қандай қасиетіне жататынын теріп жазу. |
|
||
Сөзжұмбақты шеш |
Сөзжұмбақты шеш. «Табиғат» - Ендеше су табиғатта қандай күйде кездеседі? |
Оқушылар ақылдасады, жауап айтады. |
||
Сабақты бекіту |
Судың үш күйі: Жаңбыр, бу, қар. Топтастыру. Судың қасиеттерін жазу. Шәйнектегі су қайнаған кезде ішіндегі су неге азайып қалады? |
|||
Қорытынды |
Үйге тапсырма: Мәтінді оқу. Реферат жазу: «Судың пайдасы» Бағалау. |
Күнделіктеріне жазып беремін |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі