Сынып |
7 класс |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мерзімі |
11.10.16 |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тақырыбы |
«Заттың құрылысы » тарауын қорытындылау. Л.Ж 3 Қатты дененің массасы мен тығыздығын өлшеу |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
Оқушылардың тарау бойынша алған білімдерін тексеру Таразы көмегімен дененің массасын анықтауды үйрену |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушы заттың массасын, тығыздығын анықтай алады. Заттың құрылысы туралы мәлімет береді. |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қажетті құралдар |
Физика 7 сынып ,смайликтер, бағалау парағы, таразы, ұсақ гірлер массалары әртүрлі денелер,мензурка, сызғыш, жіп,дидактикалық таратпа материалдар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мүғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыты |
Бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Психологиялық ахуал |
|
Бір-бірімен қол алысып, өлеің шумақтарын айтады. |
30 сек |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі |
Класты түгендеу. Атом, молекула сөздері арқылы 2 топқа бөледі. Бағалау парағы таратылады. |
Атом, молекула сөздері арқылы 2 топқа бөлінді. |
3 мин |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасын сұрау. «Доп лақтыру » арқылы Ұжымдық жұмыс |
Үй тапсырмасын сұрау. «Доп лақтыру » арқылы 1.Элементар бөлшектер дегеніміз не? 2.Заттың агрегаттық күйлері? 3.Диффузия деген не? 4.Масса дегеніміз не? 5.Тығыздықтың формуласы қандай? 6.Молекулалар қозғалысы туралы не айтасыздар? 7. МКТ-ң қағидалары? |
Сөздерге қатысты оқушылар жауаптар айтылады.
|
8 мин |
Әр жауапқа 1 ұпай беріледі. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Полиглот /Жеке жұмыс /
|
Берілген сөздердің 3 тілде аудармаларын айту.Мен оқимын.
|
Оқушылар берілген сөздердің 3 тілде баламасын айту керек. |
15 мин |
Бағдаршам арқылы бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ілініп тұрған суреттерді сөйлету /Топтық жұмыс/ |
Қабырғада суреттер ілініп тұр . осы суреттерді тақырыппен байланыстыру |
Суреттерді жинап алады, тарау тақырыптарымен байланыстырады. |
3 мин |
Бағалау сатысы арқылы бағалау +Ұйымшылдықпен және жақсы орындады – 3 ұпай +Есептертің бір бөлігі ғана орындалды – 2 ұпай +Есептер дұрыс шықпады, бірақ тырысты – 1 ұпай |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сергіту сәті |
Мен көрсетемін |
Оқушылар сергіту сәтін орындайды. |
1 мин |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Зертханалық жұмыс орындау |
Мен техника қауіпсіздік ережесімен таныстырып, журналға жазамын. Бағдар беремін |
Журналға танысу туралы белгі қояды. Зертханалық дәптерге жазады, жұмысты орындайды |
15 минут |
Өзара бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау Үйге тапсырма |
Критериалды бағалау. 2-жаттығу |
Бағалайды, талқылайды. Өз пікірін айтады.
|
5 мин |
Жиынтық бағалау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау |
Шығу билеті.
|
|
|
|
Бағалау парағы
№ |
Оқушының аты-жөні |
Құпия сөздің кілтін аш |
Топтық жұмыс.(постер) |
Жеке жұмыс (сәйкестендіру) |
Топтық жұмыс (есеп шығару практикумы)
|
Жұппен жұмыс (сурет) |
Жалпы |
1 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
Зинира
Тжб барма?