Алматы облысы, Панфилов ауданы, Жаркент қаласы
«Билал-Назим атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ
Қазақ тілі мен әдебиет пәні мұғалімі: Ходжашикова Зарина Зумрадовна
«Билал-Назим атындағы орта мектеп мектепке дейінгі шағын орталығымен» КММ |
||||||
Пән: |
қазақ тілі |
Тексерілді: |
||||
Тақырыбы: |
«Қазақстан» спорт кешені |
|||||
Сынып: 4а |
Мерзімі:19.12.16 |
Келмегендер: |
||||
Мақсаттары: |
Оқушыларды Астана қаласындағы « Қазақстан» спорт кешені ғимаратымен таныстыру. Ойлау, есте сақтау қабілетін дамыту. Мәтінді әңгімелеуге, диалог құруды үйрету. Оқушыларды әсемдікке, салауатты өмір салтын ұстануға , достыққа тәрбиелеу. |
|||||
Міндеттері: |
Барлық оқушылар үйренеді: |
|||||
«Қазақстан» спорт кешенінің қандай ғимарат екенін |
||||||
Оқушылардың көбісі үйренеді: |
||||||
Мәтінді әңгімелу, диалог құрау |
||||||
Бір аз оқушылар үйренеді: |
||||||
Өлеңді жатқа қатесіз жазу, сурет бойынша сөйлем құру |
||||||
Тіл мақсаттары: |
Оқушылар біледі: |
|||||
Астанадағы ғимараттарды |
||||||
Негізгі сөздер мен түсініктер: |
||||||
Жарыс, мұз айдыны, әйгілі, жаттығу, спорт кешені |
||||||
Сыныпта диалог құру үшін қолданылатын тіл: |
||||||
қазақ тілі |
||||||
Диалог құруға арналған сұрақтар: |
||||||
- Өткен сабақта қандай тақырыппен таныстық? |
||||||
Не үшін: Диалог арқылы оқушылардың сыны тұрғыдан ойлау қабілеттерін арттырады |
||||||
Алдынғы тақырып: |
Астана |
|||||
Жоспар |
||||||
Сабақ кезеңдері |
Жоспар бойынша іс- әрекеттер |
Ресурстар |
||||
Кіріспе бөлім
|
1. Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен амандасу. Топқа бөлу.( Оқушыларды сапқа тұрғызып, 1-2-3 ге санату. Сан бойынша топқа бөлу) 1-топ. Футбол Топ басшысын сайлау. Тілек айту. Бағалау парақшасы. Сабаққа назарын аудару. Оқушылармен диалог жүргізу. 2. Үй тапсырмасын сұрау. 6- тапсырманы тексеру. 3. Үй тапсырмасын қорыту. Сұрақ–жауап |
Топ атаулары |
||||
Орта бөлім.
Қорытынды бөлім
|
Жаңа сабақ 1. Тақырыппен таныстыру. 2. Сөздікпен жұмыс. Жарыс – мусабиқә 1. тапсырма. Суретке қарап, біліп ал. Бұл – «Қазақстан» спорт кешені. 2. тапсырма. Мәтінді оқыту, әңгімелеу. (Слайттағы суреттерді көрсету арқылы түсіндіру) «Қазақстан» спорт кешені 2001жылы ашылды. Ол –мұз айдынды спорт кешен. Спорт кешеніне барлығы 5500 адам сияды. Спорт кешенінде қонақүй, бассейн, балалар бассейні, жаттығу залдары бар. «Қазақстан» спорт кешеніне біз хоккей көруге барамыз. Біздің «Барыс» командасы ойнады. - Әр топтан 1 оқушы мәтінді әңгімелейді.- Мәтін бойынша топпен диалаог құрау Дәптермен жұмыс. Ай күн. Тақырып. Өө Өө Өө Өө (Әр топтан 1 сөз) Өрік (жеміс) Өзен ( Қазақстанның табиғаты) 3. Өлеңді оқы, жаттап ал. (Оқушыларға мәнерлеп қып берем, 3 оқушыға оқытып, жатқа жазу, топ басшысы тексереді) Хоккей Хоккей ойыны дегенде, Сергіту сәті. 4-тапсырма. Диалогты досыңмен оқу. (Диалогты оқушыларға оқыту. Мазмұнын сұрау) - Диалог не жайында? 1. Сабақты қорыту. 5-тапсырма. (топтар суретке қарап 3 сөйлем құрап, жазады) 7-тапсырма. Толықтырып жаз. (Топтар өз алдына орындайды) Дәптерлеріне жазып, бір – біріне оқып, тексереді. 2. Бағалау. 3. Үйге тапсырма. Бет 102 6-тапсырма. |
АКТ, Спорттық ойындардың суреттері ойындардың
АКТ |
||||
Қосымша мәліметтер Спорт ойындарының түрлері, «Қазақстан» спорт кешенінің суреттері |
||||||
Диференциация. Оқушыларды қалай қолдап қуаттайсыз? |
Бағалау. Оқушылардың білімін қалай бақылайсыз? |
Пән аралық байланыс. Сан ПиН талаптарының орындалуы. АКТ меңгеру. |
||||
мақтап мадақтау |
сұрақтар және тапсырмалар арқылы |
Дене шынықтыру |
||||
РЕФЛЕКСИЯ |
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі