Өлең, жыр, ақындар

Ауғанстан

Шығыс Қазақстан облысы, Тарбағатай ауданы
Шолақорда ауылы                         
Б.Майлин атындағы орта мектеп  КММ                                           
Мағзиева Гүлзат Қабдешқызы
тарих және география мұғалімі

Сабақ тақырыбы:

Ауғанстан

Сабақ негізделген оқу мақсаты (мақсаттары):

«Бірлесіп ойлау» мақсатында оқушылар  арасындағы  қарым-қатынасты нығайту және жеке,жұптық, топтық жұмыстарды пайдалану.

Сабақтың мақсаты:

Тақырып мазмұнына талдау жасай отырып, сыни тұрғыда ойлай білу.

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар:

   - Тақырып мазмұнын еске түсіреді, негізгі ойды жинақтайды

   - Сұрақтарға жауап береді, өз ойларын ортаға салады,бағалаулар жүргізеді.

Оқушылардың басым бөлігі: 

Берілген тапсырмаларды орындай отырып, тарихи оқиғаларды талдап, қорытындылауға дағдыланады. Картамен жұмыс жасайды

Кейбір оқушылар:

Көшбасшылық  жасайды

Шығармашылық қабілеттерін көрсетеді

Тілдік мақсат

Пәндік лексика мен термионология

Талибтер

Оқылым дағдысы

1.Соғыстан кейінгі Ауғанстанның  саяси-әлеуметтік дамуы

2.Жаңа Конституцияны қабылдау

Айтылым мен тыңдалым дағдысы

Ауғанстандағы қазақтар – бейнеталдау

Ауғанстан мәдениеті

Ауғанстан-Қазақстан слайд-шоу

Жазылым дағдысы

Хронологиялық кесте

Алдыңғы оқу

Орталық Азия мемлекеттері

Сабақ кезеңдері

уақыт

Жоспар

Ресурстар

Басталуы

 

 

 

 

10 минут

Ынтымақтастық  атмосферасы. «Айна»

Мақсат қою.

Топқа-жұпқа бөлу

Орталық Азия мемлекеттері. Картамен жұмыс

1-жұп Венн диаграммасы. Тәжікстан мен Түрікменстан

2-жұп  Кластер .Қырғызстан

3-жұп Сөздер банкі-Біздің тақырып Өзбекстан                                                                     

(әр мемлекеттің  ақшасы арқылы бағалау)

Айна

Елтаңбалар, гербтер

Бағалау парағы

А3 қағаз, маркерлер, карта

валюталар

Ортасы

20 минут

Ой қозғау. Суреттердегі  негізгі тақырып.

Ауғанстан- Үлкен шеңбер. Микрафон (формативті)

Ауғанстан- шығармашылық жұмыс                           

(бес шапалақ)

Сергіту сәті Ауған биі

Слайд

Микрафон

 

Видио, слайд

 

Видио-клип

     Аяқталуы

15 минут

Жұптарға бөлу .

1-жұп Мнемоника

2-жұп Хронологиялық кесте

3-Жұп Семантикалық  кесте (теңгелер арқылы бағалау)

Жеке  оқушы  Тест сынағы

Бағалау

Кері байланыс. SMS

 

Ауғанстан ақшасы, монетасы

Елтаңбасы, туы

Президенті

Картасы, кестелер

ноутбук

Келесі оқуға  арналған тапсырмалар (үй тапсырмасы)      Ауғанстан

Қосымша ақпарат

Интернет ресурстары. Әдістемелік журнал

Саралау - Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделіндіруді қалай жоспарлайсыз?

Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

Пәнаралық байланыс.

АКТ құзыреттілік.

Құндылықтармен байланыс.

Ауғанстанға Кеңес әскерлерінің енгізілуі. Зерттеу жұмысы.

«5» тақырыпты толық меңгерген, тапсырмаларды дұрыс орындаған оқушы

« Берілген тапсыр-маны мүмкіндігінше орындап, тапсырмаларды орындаған оқушы

«3» сабаққа қатысып отырған, тақырып мазмұнын білетін оқушы

География, Қазақстан тарихы, музыка, инфортамика,логика

Ноутбук, пректор

Патриотизм, рухани адамгершілік


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз