Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 1C бөлім: Геометриялық фигураларды зерттеу |
Мектеп: Назарбаев Зияткерлік мектебі |
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: Иманбаева Н.З. |
||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Фигуралармен (пішіндермен) жұмыс істеу кезіндегі шығармашылық іс әрекет Жазық фигуралардың модельдері (2) |
||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
ГФО1.5 1.3.1.3 Геометриялық фигураларды танып білу (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш, шар, цилиндр, конус, пирамида, параллелепипед, куб) |
||||||
Сабақ мақсаттары |
Жазық фигуралар моделін құру және олардан композиция құрастыру |
||||||
Жетістік критерийлері |
Жазық фигуралардың модельдерін жасап үйренеді. Жазық фигуралар модельдерінен композиция құрастырып үйренеді композиция құрастыру кезінде фигуралардың түрлерін ажыратады. |
||||||
Тілдік мақсаттар |
Жазық фигура модельдері, геометриялық фигуралар, аппликация, композиция |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Жауапкершілік, сыйластық, өзаратүсіністік құндылықтарын қалыптастыру |
||||||
Пәнаралық байланыстар |
Тірек сөздерді қолдану арқылы қазақ тілі ағылшын тілі орыс тілі пәндерімен байланыс орнады.Өлшемдерді жүргізу арқылы дүниетану, ғылымға кіріспе, қолөнер сабағымен байланыс орнады. |
||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор арқылы аппликация жасау жолдарын іздейді |
||||||
Бастапқы білім
|
Оқушылар күнделікті өмірде көлемді фигура және жазық фигуралар туралы білетін тәжірибесіне сүйенеді. |
||||||
Сабақбарысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңбері |
Слайд 1-2 |
|||||
Сабақтың ортасы
|
(Ұ) Оқулықпен жұмыс |
Түрлі-түсті қағаз, түрлі түсті қатырма қағаз, желім, қайшы, әрбір оқушыға қайшы, әрбір жазық фигураның пішінініе сәйкес көлемді геометриялық фигуралар топтамасы
|
|||||
Сабақтың соңы |
(Ж) Оқушылардың жасаған жұмыстарын саралау. Рефлексия Бәрін түсіндім |
|
|||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
Жазық фигуралардан аппликация жасаудан қиналған оқушыларға қасына барып, көрсету. |
Жазық фигуралардан аппликация жасауды бақылау арқылы бағалау |
Сергіту сәттерін өткізу. |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі