Сабақ: Қыс мезгіліне дайындық |
Мектеп: 76 ЖББМ КГУ |
|
Уақыты: 20.10.2017 ж |
Мұғалімнің аты-жөні: Канабекова Шынар Ахметбековна |
|
Сыныбы: 1 |
Қатысқан оқушылар саны:15 Қатыспағандар саны: |
|
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары: |
Т1. Сөзді зейін қойып тыңдау, түсіну және оған сәйкес дұрыс әрекет ету (қимыл, ым-ишараны қолдану, іс-әрекет жасау). Т1. Тыңдаған мәтін мазмұны бойынша мұғалімнің көмегімен сұрақтарға жауап беру,сәйкес иллюстрация/суреттер/сызбалар таңдау. А1. Сөйлеу барысында танысу, өзі туралы айту және затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолдану. |
|
Бағалау критерийлері:
|
1. Оқушылар сөздерді тыңдайды, қайталайды, түсінеді, көрсетеді. 2. Мәтін бойынша сұрақтар құрайды, сұрақтарға қысқа жауап береді, оны қолдана алады. 3. Өзі туралы айта алады, затты сипаттайды,сөз тіркесін құрайды. |
|
Сабақ мақсаттары: |
Барлық оқушы орындай алады: сөздерді тыңдайды, қайталайды, атайды, көрсетеді7 Оқушылардың көпшілігі орындай алады: негізгі ойды ажырата алады, түсіндіреді, сәйкестендіреді, оны қолдана алады. Кейбір оқушылар орындай алады: затты сипаттау үшін сөздер мен сөз тіркестерін қолданады,таныс емес сөздерді таба алады, қосымша ақпарат беруі мүмкін. |
|
Алдыңғы оқу: |
Стиль түрлері |
|
Жоспар. |
|
|
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
ресурстар |
Сабақтың басы: 1 минут |
1.Ұйымдастыру кезеңі: - Амандасу, түгендеу, сабаққа назар аударту. |
|
5 мин. |
Өткен тақырыппен байланыстыру. Күз мезгілі туралы суретті көрсете отырып, өткен сөздерді, жалпы тақырыпты еске түсіру (күз, суық, жапырақ, жаңбыр). «Бұзылған телефон» әдісі арқылы үйге берілген сөздерді еске түсіремін. - Әр топтың оқушысына жеке-жеке сөз айтамын. |
|
2 минут
|
2. Топқа бөлу Карточкаларда берілген суреттер арқылы бөлінеді. Жапырақ, бұлт, киім Топ ережесімен таныстыру. ІІІ. Сабақтың тақырыбы мен мақсатын қою. 1. Мағынаны тану: Жапырақ, бұлт, киім - Мынау қай мезгіл? - Сары жапырақты |
Суреттер
|
|
- Қандай белгісіне қарап бөлдіңдер? - Айырмашылығы неде? - Киім стилі, шаш стилі, жиһаз стилі |
|
Ортасы 5 мин |
Мәтінмен жұмысқа дайындық 1. Суреттерді көрсету 2. Жаңа сөздермен таныстыру Жаңа сөздерді ым-ишарамен түсіндіремін. Әр топ жаңа сөздерді түсініп,сөз тіркестерін құрайды. Бірін-бірі тыңдайды, бағалайды. |
Жаңа сөздер: Дайындалу - готовится Қыс - зима ауа – райы – погода Жылу - отопление |
|
Мына сурет арқылы ресми іс-қағаздар стилін түсіндіремін. Хабарландыру. Ресми іс-қағаздар стилі туралы түсінік беру: |
|
Сергіту сәті: 1 минут |
Алдымнан жел еседі, Ағаштар теңселеді, Кіп-кішкентай балалар, Үп-үлкен боп өседі. |
|
|
Мәтін Мектепте қыс мезгіліне дайындық жұмыстары жүргізілді. Ауа-райының жаңбырлы болуына байланысты жылу берілді. Мектеп қыс мезгіліне дайын. |
|
|
Мәтінмен жұмыс 1. «Топтан өкіл» әдісі (10 мин) - мәтінді 3 топқа бөліп беру.Топта оқу, мазмұнын түсіну.Флипчартқа түсінгендерін түсіру. - әр топтан 2 оқушы шығып оқыған мәтіндері туралы айтады. 2.Кері байланыс Үш топқа мәтіндегі сөздерді қиып беремін. Сол сөздерді сәйкестендіріп сөйлемді дұрыс құрауы керек. Құраған сөйлемдерінің дұрыс – бұрыстығын алдарында жатқан мәтінмен өздері тексеріп, жіберген қателерін табады. Топ мүшелері фишкалар арқылы бірін–бірі бағалайды. Жіберген қателерін өздері дәлелдейді. 3. Мәтінге қайта оралу. Бірін – бірі бағалау 1. Күз келді. - Мәтін стилдің қай түріне жатады? Ресми іс-қағаздар стилі: хабарландыру, жарнама, өтініш. |
Дескриптор: 1. Мәтінді оқу 2. Мағынасы таныс сөздерді жазу 3. Әңгіме желісін сурет, сөз,флипчарт арқылы жеткізу. 4. Мәтіннің стилін анықтау 5. Жұмысын таныстыру
|
Рефлексия кезеңі: |
Оқушылар көңілдерін жасыл, сары, көк түсті стикерлерді өздеріне ұнаған флипчартқа жапсыру арқылы білдіреді. |
|
Үй тапсырмасы |
Жаңа сөздерді жаттау,үйренген сөздерінің суреттерін салу. |
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі