Алматы қаласы, №76ЖББМ |
Пәні: қазақ тілі |
8 сынып |
Пән мұғалімі: Сатаева Ә.Д |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Асханадағы ас мәзірі |
||||
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
Сабақтың көрнекілігі |
Бағалау парағы, түрлі-түсті қағаздар, стикерлер, бояулар. |
||||
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
||||
Сабақтың әдіс-тәсілі |
Оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, топпен жұмыс, әңгімелесу. |
||||
Негізгі түсініктер: |
Өзара сөйлесу, сұрақтарды тақырыпқа сай қойып, дұрыс жауап беру, флипчартта дұрыс ойын жеткізу. |
||||
Оқыту нәтижелері: |
|
||||
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
|
||||
Сабақтың барысы:
|
|||||
Жұмыс түрі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
Қызығушылықты ояту |
1-әрекет. Сыныпта психологиялық ахуал тудыру үшін «Менің көңіл күйім» жаттығуын орындатамын. |
Оқушылар өздерінің көңіл күйлерін қағаз бетіне суреттеп салып, айтады. Мысалы, менің көңіл күйім мына гүлдей деп гүлдің суретін салады. |
|||
Топқа бөлу |
2-әрекет. 3 түсті стикерлерді таңдату арқылы топқа бөліп, көшбасшы сайлап, бағалау парақтарын таратамын. |
Оқушылар өздеріне ұнаған стикерлерді таңдап, топқа бөлініп отырады. |
|||
Үй тапсырмасын тексеру |
3-әрекет. Сөйлесім.
|
Оқушылар жауап береді, сосын дәптерлеріне бүгінгі күнді жазып алады. |
|||
Ой қозғау (түрткі тастау) |
4-әрекет. Ой қозғау.
|
Оқушылар өздерінің ойларын ортаға салып сұхбаттасады, жаңа сабақтың тақырыбын табады. |
|||
Топпен жұмыс |
5-әрекет. Сосын оқушыларға флипчарт бетінде жұмыс істеуге тапсырма беремін.
|
Содан соң әр топ өздеріне берілген жұмысты флипчарт бетінде бірлесе орындап, қорғайды. |
|||
Мағынаны тану. |
6-әрекет. Мәтінмен жұмыс.
|
Оқушылар мәтінді түсініп оқиды. Топ арасында сұрақтар құрастырып жауап береді. |
|||
|
7-әрекет. Сөйлесім.
|
Оқушылар диалогты оқып, содан соң өзара диалогтарын құрастырып айтып береді. |
|||
|
8-әрекет. Монолог.
|
Оқушылар монолог ретінде өздерінің әрекеті туралы айтып береді. |
|||
Жазылым |
9-әрекет. 1-топ. Мәтіннен сабақтас құрмалас сөйлемді тауып, синтаксистік талдау жасаңдар. 2-топ. Мәтіннен 2 жай сөйлемді салалас құрмалас сқйлемге айналдырып, синтаксистік талдау жасаңдар. 3-топ. 61-бет, 3-тапсырма. Сөйлемдерді мәтін бойынша мағынасына қарай толықтырып жазыңдар. |
Оқушылар жазба жұмысын дәптерлеріне орындайды. |
|||
Қорытынды бөлім |
10-әрекет.
|
Оқушылар берілген конверттегі сұрақтарға жауаптарын жазады. |
|||
Оқушыларды бағалау |
11-әрекет. Өзін-өзі бағалау парақшасын таратып беремін. |
Оқушылар өз білімдерін өздері бағалайды. |
|||
Үйге тапсырма |
12-әрекет. 1-топ. 61-бет, 5-тапсырма (жазу). 2-топ. Мектеп асханасы туралы әңгіме құру. |
Топ оқушылары өздеріне берілген үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
|||
Рефлек сия |
13-әрекет.
|
Өздерінің ойларын айтады. |
|||
|
|
|
|
|
|
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі