Алматы қаласы, №76ЖББМ |
Пәні: қазақ тілі |
4 сынып |
Пән мұғалімі:Манапова Г.С |
||
Сабақтың тақырыбы: |
Қазақстан Республикасының мемлекеттік Гимні |
||||
Сабақтың мақсаты: |
|
||||
Сабақтың көрнекілігі |
Көңіл-күй парағы, бағалау парағы, түрлі-түсті қағаздар, стикерлер, бояулар (маркерлер). |
||||
Сабақтың түрі |
Аралас сабақ |
||||
Сабақтың әдіс-тәсілі |
Оқудағы жаңа тәсілдер, сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, топпен жұмыс, әңгімелесу. |
||||
Негізгі түсініктер: |
Өзара сөйлесу, сұрақтарды тақырыпқа сай қойып, дұрыс жауап беру, флипчартта дұрыс ойын жеткізу. |
||||
Оқыту нәтижелері: |
|
||||
Сабақта туындаған негізгі идеялар |
|
||||
Сабақтың барысы:
|
|||||
Жұмыс түрі |
Мұғалім әрекеті |
Оқушының әрекеті |
|||
Қызығушылықты ояту |
1-әрекет. Сыныпта психологиялық ахуал тудыру үшін «Тілек ағашына» бүгінгі сабаққа арналған жақсы тілектерін стикерлі жапырақшаларға жаздыртып ілдіртемін. |
Оқушылар сыныптастарына бүгінгі сабаққа тілектерін жапырақшаларға жазып, «Тілек ағашына» іледі. |
|||
Топқа бөлу |
2-әрекет. Оқушыларға 2 түрлі түсті стикерлерді таңдату арқылы 2 топқа бөліп, көшбасшы сайлап және оқушыларға өзін өзі бағалау парақтарын таратамын. |
Оқушылар өздеріне ұнаған түстерін таңдап, топқа бөлініп отырады. |
|||
Үй тапсырмасын тексеру |
3-әрекет. Сөйлесім.
Оқушылардан үй тапсырмасын сұрап, жауаптарын тыңдап, пысықтап, бүгінгі сабағымыздың тақырыбымен, мақсатымен таныстыра отырып жаңа сабақты бастаймын. |
Оқушылар жауап береді, сосын дәптерлеріне бүгінгі күнді жазып алады. |
|||
Ой қозғау (түрткі тастау) |
4-әрекет. Ой қозғау (суретпен жұмыс).
|
Оқушылар сұраққа жауап бере отырып, бүгінгі жаңа тақырыптың атын табады. |
|||
Топтық жұмыс |
5-әрекет. Оқушыларға флипчарт бетінде жұмыс істеуге тапсырма беремін.
|
Содан соң әр топ өздеріне берілген жұмысты флипчарт бетінде бірлесе орындап, қорғайды. |
|||
Жаңа сабақ |
6-әрекет. Мәтінмен жұмыс.
|
Оқушылар мәтінді және жаңа сөздерді түсініп оқиды, сөз тіркестерін құрастырады. Мұғалімнің қойған сұрақтарына жауап береді. |
|||
Топтық жұмыс |
7-әрекет. Көрініс қою. Мәтінге сүйене отырып топ арасында осы оқыған ертегіні сахналау керек. |
Оқушылар топ арасында көрініс құрып, сахналайды. |
|||
Жазылым |
8-әрекет. Кестені толтыру. 2 топқа әр түрлі кесте беріледі. |
Оқушылар дәптерлеріне орындайды. |
|||
Бекіту |
10-әрекет. Жағдаят. - Аңаң бауырсақтың қамырын дайындап жұмысқа кетті. Бірақ ол күні жұмыс көп болып, өте кеш келетін болды. Нан ашып тұр. Сен не істейсің? |
Оқушылар топ арасында талқылап, өздерінің ойларын әңгімелеп айтып береді. |
|||
Оқушыларды бағалау |
11-әрекет. Өзін-өзі бағалау парақшасын таратып беремін. |
Оқушылар өз білімдерін өздері бағалайды. |
|||
Үйге тапсырма |
12-әрекет. Бауырсақты дайындау мәзірін жазып келу.
|
Оқушылар өздеріне берілген үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. |
|||
Рефлек сия |
13-әрекет.
|
Өздерінің ойларын айтады. |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі