ШҚО, Абай ауданы, М.Әуезов атындағы орта мектеп, Физика-информатика пәнінің мұғалімі: Ләйлә Мухатова Сынып: 11 Пән атауы: физика |
||
Тақырыбы |
Механикалық гармоникалық тербелістер.Математикалық және серіппелі маятниктер. |
|
Сабақ мақсаты |
Оқыту мен оқудағы рефлексифтік әдіс- тәсілін қолдана отырып, «Механикалық гармоникалық тербелістер.Математикалық және серіппелі маятниктер» тақырыбы бойынша теориялық білімдерін практикалық есеп шешуін үйрену, оны құбылыспен ұштастыра білуі. |
|
Күтілетін нәтиже |
-тақырыптың ең маңызды ұғымдары меңгереді. -сыни тұрғыдан ойлау арқылы жаңа білімдерін жетілдіреді және жүелейді. -топта жұмыс жасаулары қалыптасады. |
|
Сабақ түрі |
Жаңа тақырыпты өздігінен меңгеру. |
|
Білім беру технологиясы |
Топтық және жұптық жұмыстарға арналған. |
|
Сабақтың білім беру формасы |
Сыни тұрғыдан ойлау, дарындылықты арттыру, дарындылықты арттыру. |
|
Сабақта қолданатын әдіс-тәсілдер |
Ой-толғау, өзіндік жұмыс, оқыту үшін және оқуды бағалау,талантты және дарынды балаларды оқыту әдісі, топтық шығармашылық жұмыс. |
|
Көрнеліктер |
плакаттар,документкамера,бейнеролик. |
|
Сабақ барысы |
||
Ұйымдастыру ( 2 мин) |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
1. Топқа бөлу: «Қалалар» әдісі арқылы топтарға бөліну. |
1.Оқушылар қалаларды таңдап қай облысқа жататынын анықтап топтасады. |
|
Ой қозғау (5 мин) |
2.«Ыстық орындық» сұрақ-жауап арқылы өткен тақырыптын формулалары мен ережелерін еске алу. |
2.Оқушылар кезекпен орындыққа отырып сұрақтарға жауабын береді. |
Негіздеме бөлімі ( 15 мин) |
3.Топтарға бағытталған тапсырмалар: 1-ші топ : Механикалық гармоникалық тербелістер. 2-ші топ: Математикалық және серіппелі маятниктер. |
3.Тақырып бойынша білімдерін жүйелейді, жетілдіреді. Ресурспен жұмыс атқарып оқулықтан негіздеме мәліметті жүйелеуін үйренеді. Топтар бір-бірін формативті бағалайды.(әр бағалауды дәлелдейді |
Қорытындылау ( 12 мин) |
4. «Есеп кезеңдері» Топтар өз есептерін қорғайды, дәлелдейді. 2 жаттығу 1,2 есептер. |
4. «Есепті шешу оны дәлелдеу» тақырып бойынша теория мен практиканы ұштастырады. Формативты бағалау. |
Бағалау (5 мин) |
5.Сабаққа қатысуы, тапсырмаларды орындауымен қорытынды өз-өзін бағалау. |
5.Критериялық бағасын ескере отырып, мұғалімнің суммативті бағасы. |
Үйге тапсырма (1 мин) |
6. §1.1,1.2 конспект, 2 жаттығу 5,6 есептер. |
6. Өзіндік жұмыс- оқушының жауапкершілігін, ізденісін арттырады, ғылыми деректер мен терминдерге ойларын, тілдерін дағдыландырады. |
Рефлексия ( 5 мин) |
7.Кері байланыс : «Білдім-Үйрендім-Ұсыныс» - стикер.
|
7.Өз ойларын, ұсыныстарын стикерге жазу арқылы сабақты және өзін бағалайды. |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі