Пән:Математика |
МЕКТЕП: |
||||||||||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
1А Сандар мен цифрлар |
||||||||||
КҮНІ: |
Мұғалімнің аты жөні: |
Бексулу Нарманова Оразалиевна |
|||||||||
СЫНЫП:1 |
Қатысқандар |
Қатыспағандар |
|||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
6 саны мен цифры. |
||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары(оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.2** біртаңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру 1.1.1.3** біртаңбалы сандардың құрамын анықтау. 1.1.1.1** натурал сандардың және нөл санының құрылуын түсіну, 10 көлеміндегі сандарды тура және кері санау: олардың натурал сандар қатарындағы орнын анықтау. |
||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар орындай алады: Біртаңбалы сандарды оқиды, жазады, салыстырады, тура және кері санайды. Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Бір таңбалы сандардың құрылу жолын анықтайды. Кейбір оқушылар орындай алады: 10 көлеміндегі сандардан мысалдар құрастырады және кері амалдарды орындайды. |
||||||||||
Бағалау критерийлері |
Сандық тізбекті пайдаланып сандарды санайды, салыстырады, жазады. 10 көлеміндегі сандарды қолдана отырып, мысалдар құрастырады.
|
||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге қатысты лексика мен терминология. 6 саны мен цифры. Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Натурал сандар дегеніміз не? Сандық сәуледе бес саны қай саннан кейін орналасқан? -4 санының көршілерін ата. - 6 санынан алдын неше сан турады? - Сандық сауледегі қай саннан кейін 6 саны орналасқан? - 6 санын қай санмен салыстыруға болады?
|
||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
Өзара сыйластыққа тәрбиелеу. |
||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Сауат ашу . 1.1.8.1 берілген сюжетті сурет бойынша шағын әңгіме құрап беру.
|
||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудио жазба, суреттер
|
||||||||||
Бастапқы білім |
5 саны және цифры |
||||||||||
Сабақ барысы |
|
||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||||||
Сабақтың басы. 3 мин
|
Ынтымақтастық атмосферасын орнату. Оқушылар шеңберге тұрып, өлең жолдары бойынша қимыл жасайды Күнге қарап күлемін. Оңға қарап жүремін Қолымдағы бес саусақ Бар екенін білемін Топқа бөлу. Оқушыларды қызыл, сары, жасыл көбелектер арқылы үш топқа бөлемін. Өткен сабақты пысықтау Топтық жұмыс.«Ұшақ ұшыру» әдісі Ұшақтағы жазылған сұрақтарға жауап бер. -Сандық сәуледе бес саны қай саннан кейін орналасқан? -Бес саны шығу үшін қандай мысалдар құрастыруға болады? Қ. Б. (күн, бұлт, жұлдыз әдісі арқылы бағалау) |
|
|||||||||
|
Бағалау критерийлері
Сандық тізбекті пайдаланып сандарды санайды, салыстырады, жазады. |
Дескриптор
Ертегіні тыңдайды, кейіпкерлерін атайды,санайды,6 санын түсінеді..
|
|
||||||||
Жұппен жұмыс. «Ойлан тап» әдісі арқылы суретпен жұмыс. Әрбір суретке сәйкес келетін мысалды тап
Қ.Б. «Гүлдің түрлері»әдісімен өзара бағалау Жеке жұмыс. Дәптермен жұмыс «Бастырып жаз» әдісі.
Қ. Б. « Түрлі түсті шарлар»әдісі
Жұппен жұмыс. «Ойлан тап» әдісі Бағалау критерииі 10 көлеміндегі сандарды қолдана отырып, мысалдар құрастырады Дескриптор Суретке қарап көбелектер санын санайды. Қосу амалына мысалдар құрастырады.
Топтық жұмыс. Саралау тапсырмасы.
2.Алты саны қай гүлдердің түсімен байланысты екенін тап. 3.Суреттегі гүл түстері бойынша мысалдар құрастыр. Бағалау критерийі 10 көлеміндегі сандарды қолдана отырып, мысалдар құрастырады Дескриптор. Суреттегі гүлдерді санайды, түстерін ажыратады. 6 санын қай гүлдердің түсімен байланысты екенін табады. Суретке қарап гүл түстері бойынша әртүрлі мысалдар құрастырады. Қ. Б. «Гул түрлері»әдісімен топтар бір-бірін бағалайды |
|||||||||||
Сабақтың соңы
6 мин
|
Ұжымдық жұмыс «Бес саусақ» әдісі -Алты санының құрамын қалай анықтайды? -6 санының алдында қандай сан орналасқан? -6 санын қай санмен салыстыруға болады? -Сандық сәуледе алты саны қай саннан кейін тұр?
|
Сұрақтар жазылған парақшалар,суреттер, қима қағаздар.
|
|||||||||
Саралау- оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз?Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау- оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?
|
|
|||||||||
Қабілеті төмен оқушылар: Гүлдерді сана, түстеріне қарай ажырат.
Қабілеті орта оқушылар: Алты саны қай гүлдердің түсімен байланысты екенін тап.
Қабілеті жоғары оқушылар: Суреттегі гүл түстері бойынша мысалдар құрастыр.
|
Қ.Б. Гүл түрлері
. Қ.Б. Түсті шарлар Қ.Б. Күн, бұлт, жұлдыз.
|
|
|||||||||
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі