Пән: Математика Күні: 20.12.17ж Сынып: 2 «Ғ» |
№76 мектеп-гимназия Мұғалімнің аты-жөні: Ихсанова Нуржауар Ерболовна Қатысқан оқушылар: 28 Қатыспағаны: 0 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Мәліметтер жинау |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
2.4.4.1 Деректер жинағын жүргізу, жүйелеу, кестелер мен диаграммалар құру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаты
|
Оқушылар әр түрлі заттардан өз бетімен жиын құрып, көп комбинациялар құрастырады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
· Венн диаграммасы, жиын, жиын элементтері, қиылысу аумағы, жиынға тиісті, жиынға тиісті емес, комбинация,т.б. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
Еңбек және шығармашылық |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Дүниетану пәнімен байланысты |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы меңгерілген білім: |
Сандарды тексеру үшін Венн диаграмманы қолдану: сандардың ұқсастықтары мен айырмашылықтарын анықтау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Белгіленген уақыт |
Жоспарланған жаттығулар |
Дерек көздер |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
|
«Психологиялық дайындық» Балалар көздерін жұмып мұғалімнің сөздеріне құлақ салады, оның әрбір сөйлемінің соңындағы сөзді хормен дауыстап айтады. -Сабақта біздің көздеріміз ықыласпен қарайды және бәрін ...(көреді). Құлақтарымыз мұқият тыңдайды және бәрін... (естиді) Басымыз өте жақсы ...(ойлайды). Сабақтың тақырыбы мен мақсатымен таныстыру. - Сабақтың соңында қандай жетістіктерге қол жеткізесіңдер? Мен деректер жинағын жүргізуді, жүйелеуді, кестелер мен диаграммалар құруды үйренемін. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
«Нешеуі артық, нешеуі кем?» Балалар диаграммаға қарап, не туралы екенін айтады. Диаграмма бойынша сұрақтарға жауап береді. - Бұл диаграммадан нені білуге болады? - Барлығы неше бас қара қой бар? - Неше бас ақ қой бар? - Нешеуі артық? - Нешеуі кем? «Диаграмма құрастыр» Оқушылар суреттерді пайдаланып, диаграмма құрастырады. Мұнда қандай жануарлар бейнеленгенін айта отырып, мәліметтерді үлгі бойынша жүйелеп, жинақтайды.
«Сергіту сәті» Балалар бейне материалдан қайталап, билейді. «Топтық жұмыс» Топтағы оқушылардан қандай жемістерді ұнататындығын сұрап және кестеге белгілейді. Жинаған деректер бойынша диаграмма тұрғызады.
Дескриптор − сұрақ қоя отырып, қажетті деректерді жинақтайды; − жинақталған деректерді кестеге түсіреді; − кесте бойынша диаграмма құрады. «Есептерді қысқаша жазылуы бойынша шығару» Жазғы балалар лагерінде біздің ауылдан шілде айында 35 бала, тамыз айында шілде айынан қарағанда 5 бала артық демалды. Екі айда барлығы неше бала демалды? Шілде айында ― 35 б. 75 бала ? б. артық Тамыз айында ―?б. Шешуі: 75-35=40 40-35=5 Жауабы: 5 б. артық демалды. Ойын «кім жылдам?» 1)Табақта 55 алма, Қолымда 5 алма. Барлығын қосқанда Болады неше алма (60)
2) Көлден ұшты 50 қаз, Қайтып қонды 20 қаз. Қонбады оның нешеуі, Қәне кім тез шешеді? (30)
3)Аулада 60 үйрек , Қорада 20 үйрек. 10 үйрек тығылды, 10 үйрек жығылды. Қалғаны неше үйрек? (60)
4) 11 түйе, 5 жылқы, 2 сиыр, 1 ешкі. Болды сонда нешеуі? (19) |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы
|
· Рефлексия: Сұрақтарға жауап беру -Не үйрендім? -Не білдім? -Не қиын болды? · Өз-өзін бағалау Смайликтарға стикерлер жапсыру арқылы өздерін бағалайды. |
«Смайликтер» |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі