Өлең, жыр, ақындар

Өткенді бекіту

Пәні: Математика

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

 

Мектеп: 76 мектеп-лицей

Мұғалім: Касембекова Аяжан Сериковна

Қатысқандар саны:29

Күні: 27.11

Қатыспағандар саны:0

Сынып: 2 «ә»

 

 

Сабақ

тақырыбы:

Өткенді бекіту

Оқу мақсаттары

 2.1.1.2 екі таңбалы сандарды оқу, жазу және салыстыру.

2.5.2.1 екі таңбалы сандардың графикалық үлгілерін құру, разрядтар кестесін пайдалану.

Сабақтың мақсаты

Екінші ондық сандарының құрылуымен таныстыру, 20 көлеміндегі реттік және есептік санауды бекіту. Сандар құрамы жайындағы білімдерін жинақтау, бөлім материалдарын қайталау.

Бағалау критерийлері

Жеке, жұптық, топтық тапсырмаларды орындай алады. Екі таңбалы сандарды әртүрлі тәсілмен қосып, азайта алады

Тілдік мақсаттар

   •    Санау
   •    Қосу
   •    Шарты
   •    Сұрағы
   •    Шешуі
   •    Жауабы

Құндылықтарды дарыту

сыйластық, жауапкершілік

Пәнаралық байланыстар

Қазақтілі, дүниетану

Ресурстар

Оқулық, суреттер, топқа бөлуге арналған кеспе қағаздар, топтық тапсырмалар, кері байланыс, стикер. Ол

Сабақтың барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

І Ұйымдастыру кезеңі.  Психологиялық  дайындық

Мақсаты:Оқушылардың сабаққа дайындығын тексеріп, зейіндерін сабаққа аудару.

«Оқимыз, үйренеміз, жалықпаймыз,

Білімнің шыңына біз шарықтаймыз!»

Оқушыларды сабақтың тақырыбымен, мақсатымен таныстыру
- Балалар бүгінгі біздің сабағымыз ерекше болмақ, оның ерекшелігі бүгін біз «ертегілер еліне» саяхат жасаймыз.
- Сендер ертегілерді жақсы білетіндеріңді және сол ертегілердің математикалық тапсырмаларын қаншалықты жақсы орындап, шығатындарыңды тексереміз.
- Қане кім айтады маған қандай ертегілерді білесіңдер?
- Жақсы олай болса қазір біз ана тілінен өткен ертегілерімізді есімізге түсіре отырып, солардың кейіпкерлеріне көмектесу арқылы математикадан көптеген есептер шығарамыз.

- Олай болса ертегілер әлеміне саяхатымызды бастаймыз.

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың

ортасы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Экранға Бірінші ертегіміздің кейіпкерлері шығады.
- Балалар бұл қандай ертегі? «Бауырсақ ертегісі»
- Балалар ертегі қалай басталатын еді....... Ендеше бауырсақты түлкіден құтылуына көмектесейік.
Түлкінің тапсырмасы: «Санды тап» ойыны.

1-топ: Мен бір сан ойладым, егер одан 20 - ны азайтсақ, нәтижесі 50 болады. Мен қандай сан ойладым?
2-топ: Мен бір сан ойладым, егер одан 10 - ды азайтсақ, нәтижесі 2 болады. Мен қандай сан ойладым?
3-топ: Мен бір сан ойладым, егер одан 40 - ты азайтсақ, нәтижесі 20 болады. Мен қандай сан ойладым?
4-топ: Мен бір сан ойладым, егер одан 8 - ді азайтсақ, нәтижесі 2 болады. Мен қандай сан ойладым?
90 мен 50 - дің айырмасына 8 - ді қос.
80мен 30 - дың айырмасына 7 - ні қос.
60 пен 50 – дің айырмасына 40 - ты қос.
70 пен 40 - тың айырмасынан 20 - ны азайт.
50 - ге 90мен 80 - нің айырмасын қос
60 - қа 50мен 30 - дың айырмасын қос.

Жақсы балалар сендер бұл тапсырманы тамаша орындап шықтыңдар.
(Кенет «Қызыл телпек» ертегісінің кейіпкерлері шыға келеді)
- Балалар ертегіде қасқыр Қызыл телпектен нені алғысы келеді.

Қасқырдың тапсырмасы:
Теңдік тура болатындай бос орындарды толтыр:
1-топ: 38= онд. бірл. 54= онд. бірл.
=6онд. 7бірл. = 8онд. 2бірл.
50= онд. бірл. 30= онд. бірл.

2-топ: 29=_онд._бірл.

65=_онд._бірл.

__=7 онда. 5 бірл.

 

3-топ: __ = 8 онд. 2 бірл.

50 = _ онд. Бірлік.

39 = _ онд. _ бірл.

 

4-топ: 98 = _ онд. _ бірл.

64 = _ онд. _ бірл.

36 = _ онд. _ бірл.

- Жарайсыңдар сендер бұл тапсырманы да мүлтіксіз орындадыңдар.
(Экраннан «Мақта қыз » ертегісі шығады)

Мысыққа қатығын жинауға көмектесейік. Ол үшін «Кім жылдам» ойыны берілген:

1)x + 40 = 60

2) 75 – x = 65

3) x – 6 = 32

4)x + 15 = 40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сергіту сәті

Логикалық есеп:

1. Алматта үш асық,
Санатта екі асық,
Қанаттабір асық,
Ал мендетөртасық
Барлығы нешеасық?

2. Ақбоз, Көкбоз - екі жұлдыз,
Жетіқарақшы - жеті жұлдыз,
Шоғыменен шоғыр жұлдыз,
Тобыменен неше жұлдыз?

 

Сабақтың соңы

 

1.     Жұптық жұмыс.

1)    74     ➡️      +16   ➡️     ___

    ↘️                            ↗️

                                  +10                  +6

                                         ↘️   ___  ↗️

Есепті шығар

А) Балалар ауласындағы үш гүлзарға 45 гүл отырғызды. Біріншісіне – 17 гүл, ал екіншісіне 19 гүл отырғызды. Үшінші гүлзарға неше гүл отырғызды?

 

 

 

 

 

 

Дәптер.

Дифференциация

Қабілеті жоғары оқушыларға топтық жұмыс түрлерін беру

Сұрақтар

ия

жоқ

1.

Есепті талдай отырып, шартын құра аламын.

 

 

2.

Есептің сұрағын қоя білемін

 

 

3.

Есептің дұрыс шешімін таба аламын.

 

 

4.

Есепті әртүрлі әдістермен шығаруды түсіндім.

 

 

Кері байланыс кестені толтыру арқылы жасау:

Денсаулық сақтау

Қауіпсіздік техникасының сақталуы

Бағалау

 

Өзін-өзі  «Жетістік баспалдағы » арқылы бағалау.

Білмеймін 

Білемін

Түсінемін, орындаймын. 

Басқаларға көмектесе аламын.

 

 


Пікірлер (2)

Айсерикова Айдын

Рақмет! көп материалдар көрдім .

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз