Қысқы мерзімді жоспар
Сабақ: |
Мектеп: Н. Исахметов ат. орта мектеп |
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты- жөні: Шаймухаева Жанна |
||||||
Сынып: 1 Математика |
Қатысқандар: Қатыспағандар: |
||||||
Оқу мақсаттары |
1.5.1.2 Заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезіндеқолданылатын ұғымдарды пайдалану |
||||||
Ойлау деңгейлері |
Барлық оқушылар орындай алады |
||||||
Зат атауларын атайды, салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды атай алады. |
|||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады |
|||||||
Тауар бағаларын салыстыра алады. |
|||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: |
|||||||
Тауар сапаларын ажырата алады. |
|||||||
Бағалау критерийлері |
1. Заттарды, тауар бағаларын ажарата білу. 2. Тауар бағаларын салыстыру. |
||||||
Тілдік мақсат: Заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды пайдалану |
Түйінді сөздер мен сөз тіркестері: |
||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: |
|||||||
1. Салыстыру дегеніміз не? 2. Тауар қанша қымбат? 3. Тауар қанша арзан? |
|||||||
Не себепті ... деп ойлайсыз? |
|||||||
Ишара: |
|||||||
Алдыңғы оқу: |
1.5.2.1 цифр мен санды бір-бірінен ажыратты, бір таңбалысандарды əртүрлі тəсілдермен (нүктелер жиынтығымен, таяқшалармен жəне т.б) жəне сан сəулесінде көрнекіні кескіндеді |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланған уақыт есебі |
Жоспарланған жаттығу түрлері (төмендегі жазбаларды өзіңіз жоспарлаған жаттығу түрлерімен ауыстырыңыз) |
Ресурстар АКТ, суреттер, смайликтар, карточкалар |
|||||
Басы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру /3 минут/ «Тілектер бұрқасыны»- сабаққа тілек тілеу арқылы Топқа бөлу /2 минут/ |
Оқушыларды топтарға бөлу үшін дайындалған үш тустен тұратын гүл шоқтары |
|||||
Ортасы
Білу
Түсіну
Қолдану |
Тапсырма АКТ пайдалану арқылы электронды оқулықтан заттарды, тауар бағаларын салыстыру кезінде қолданылатын ұғымдарды көрсету және оған түсінік беру «Ой қозғау» Суретпен жұмыс Венн диаграммасы: Заттарды, тауар бағаларын салыстыру, ұқсастығын, ерекшелігін тауап қорғау /топпен жұмыс/ Оқулықтағы тапсырманы орындау. Әр топқа деңгейлік тапсырмалар беру. «Сүйек лақтыру» сұрақтары. |
Тапсырмалар |
|||||
|
Дескрипторлар: 1. Зат атауларын ажырата біледі. 2. Тауар бағаларын салыстырады. |
|
|||||
Сергіту сәті Талдау Жинақтау |
«Ыстық орындық» әдісі |
|
|||||
Соңы |
Бағалау
|
Кері байланыс «Бес саусақ» әдісі |
|||||
Қосымша мәліметтер |
|||||||
Саралау- оқушыға мейілінше қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз? |
Бағалау- оқушы білімін тексеруді қалай жоспарлайсыз?
|
Пәнаралық байланыс- Денсаулық және қауіпсіздік. АКТ-мен байланыс. Қазақ тілі, орыс тілі, ағылшын тілі, музыка Құндылықтармен байланыс (тәрбие элементтері) |
|||||
Математикалық ребус |
«Күннің көзі түседі» әдісі арқылы. Күнің көзі түскен оқушыға сұрақ қою арқылы |
|
|||||
Рефлексия Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма? Бүгін оқушылар не үйренді? Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті? |
Сабақтың мақсатымен оқу міндеттері орындалды. Бүгін оқушылар толық мағлұмат алды. Сабақ оқушыларға қызықты, жақсы деңгейде өтті. Жоспарланған саралау жақсы іске асты. Тапсырмалар сәйкес болды. Уақытты тиімді пайдаландым. |
||||||
Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?) Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неге? |
|
Қорытынды бағалау
Ең жақсы өткен екі нəрсені атап көрсетіңіз (оқыту мен оқуға қатысты)
1: «Тілектер бұрқасыны»
2: «Сүйек лақтыру» сұрақтары
Қандай екі нəрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқыту мен оқуға қатысты)?
1:
2:
Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпарат білдім?
1:
2:
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі