Пән: қазақ тілі |
Күні: 12.02.2018 ж |
Мұғалім: Қойбасова Ә |
|
||
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
6-бөлім: «Салт-дәстүр және ауыз әдебиеті» Ұлтымыздың салт-дәстүрін білгенің жөн |
|
|||
Сынып: 2 «А» |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|||
Сабақтың тақырыбы: |
Сөз таптары |
|
|||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
2.4.2.3-сөз таптарын зат есімді ажырату |
|
|||
Сабақтың мақсаттары:
|
Барлығы: оқулықта берілген және қосымша тапсырмаларды орындайды. Жазба жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Көбісі: топтық жұмысты бірлесе орындайды.Өз бетінше жұмыс жасайды. Сұраққа жауап береді. Қосымша үлестірме ресурстармен жұмыс жасайды. Кейбіреуі: оқулықтан тыс берілген қосымша тапсырмалады орындайды, тақырып бойынша қосымша мәліметтер мен дәлелдер келтіре алады. |
|
|||
Бағалау критерийлері |
сөз таптарын зат есімді ажырата алады |
|
|||
Құндылықтарды дарыту |
Өзара сыйластыққа тәрбиелеу, жұппен жұмыс орындау арқылы достыққа, жолдастыққа тәрбиелеу. |
|
|||
Пәнаралық байланыс: |
Әдебиеттік оқу, музыка |
|
|||
Бастапқы білім: |
Жұрнақ пен жалғау |
|
|||
Сабақ барысы |
|
||||
Сабақтың жоспарланған кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
||
Сабақтың басы 1 минут
|
Психологиялық ахуал қалыптастыру: «Әнді жалғастыр!» Мақсаты: қатысушылардың көңіл-күйін көтеру, жағымды эмоция туғызу. Нұсқаулық: «Сіздерге бір өлеңнің 1 – жолын айтамын, ал сіздер келесі жолын айтасыздар. «Атамекен» |
|
|
||
Сабақтың басы 10 минут
|
Сөздер мағынасына қарай бірнеше сөз таптарына бөлінеді. Зат есім, етістік, сын есім, сан есім- сз таптары.
Оқылым
-Мәтінің мазмұны бойынша сұрақтар қой. -Мәтінге ат ойлап тап. -Мәтінде қарамен жазылған сөздерді көшіріп жаз.
|
Оқылым
жазылым
|
|
||
Сабақтың ортасы 10 минут |
2.Сөздерді оқы.
Күрделі тапсырма -Сөздерді кестеге орналастыр -Кестедегі сөз мағыналарының әр басқа екенін және олардың қалай топтастырылғанын байқап, өзің қорытынды жасап көр. Жазылым 3.Жас баланы қалай атайтынын тауып жаз. Сәби, немере, бөпе, бөбек, балапан.
|
|
|||
2 минут |
Сергіту сәтін жасату |
|
|
||
Сабақтың соңы 14 минут |
Топттық жұмыс 5.Атам-әңгімешіл,әрі көп білетін кісі. Кеше інім екеумізге: «Қазақ халқында «жеті қазына»деген ұғым бар. Ол-адамдардың күнделікті ұстап жүрген нәрселері. Сендер соны білмейсіңдер?»-дегенде, тосылып қалдық. Сен қалай жауап берер едің? |
Топтық жұмыс
|
|
||
Рефлексия 2 минут |
|
«Бес бармақ» тәсілі |
|
||
1 минут |
Үй тапсырмасы: 4-жаттығу 42 бет |
|
|
||
Дифференциация – топпен жұмыс жүргізу, жұптық жұмыста өз ойларын жеткізу дағдыларын жетілдіру |
Бағалау - сөз таптарын зат есімді ажырата алады.
|
Оқушыларды бір–бірін тыңдай білугетәрбиелеу |
|
Tilektes
Атам-әңгімешіл,әрі көп білетін кісі.Кеше інім екеумізге:Қазақ халқына жеті қазына деген ұғым бар Ол-адамдардың күнделікті ұстап журген нәрселери.Сегдер сргы білемісіңдер?дегенде,тосылып қалдық. Сен қалай жауап берер едің?