Математика |
Күні: 25.04.18 |
Мұғалім: Абдикадирова Л |
|||||
Сабақтың тақырыбы: |
Өткенді бекіту. Қазақстанның көрікті орындары |
||||||
СЫНЫП: 2 В |
Қатысқан оқушылар саны: 21 |
Қатыспаған оқушылар саны: 0 |
|||||
Сабақ негізделген оқу мақсаттары |
2.5.1.1 1-2 амалмен орындалатын есепті кесте, сызба, қысқаша жазба түрінде модельдеу |
||||||
Сабақ мақсаты |
Екі амалдан тұратын есептерге талдау жасауды және оларды шығаруды үйренеді. |
||||||
Сабақ нәтижесі: |
Өрнектердің мәнін табады.Есептерді шығарады. Қысқаша жазылуы бойынша есептер құрастырады.Кесте бойынша теңдеулер құрастырып, оларды шығарады. |
||||||
Ресурстар |
Оқулық, дәптер. |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Бірлікке,шапшаңдыққа тәрбиелеу |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Музыка, әдебиеттік оқу, көркем еңбек |
||||||
Сабақтың жоспары |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Сабақ барысы: |
Ресурс |
|||||
Басталуы |
Психологиялық ахуал қалыптастыру: Күннен, жерден нәр алған |
Психологиялық көңіл-күй тудыру |
|||||
Ортасы
Жұптық жұмыс
Сергіту сәті
Топтық жұмыс |
Өткенді қайталау. Ой қозғау. - Балалар, қазір қандай мезгіл?(көктем) - Көктемде қандай өзгерістер болады? (күн жылынып, шыбын-шіркейлер оянады. Олай болса біз сендермен «Шыбын ұрғыш» әдісі арқылы ойын ойнаймыз. (Оқушылардан сұрақтарға жауап алу, оқушы тақтаға шығып шыбынды ұрады да, сол шыбынның артындағы есепті шығарады.) Білу және түсіну. Сабақтың мақсатын хабарлау. (оқушылар сабақтың мақсатын хормен оқиды) -Балалар, біз сендермен осыға дейін қай қалаларға саяхат жасадық? (Астана, Алматы) Олай болса біз сендермен ары қарай Қазақстанның көрікті орындарына саяхат жасаймыз. Оқулықтағы тапсырмаларды орындау. (Ұ) №1. Өрнектердің мәнін тауып, каникул кезінде еліміздің көрікті орындарына қанша оқушының барғанын біле аласың? Қазақстанның көрікті орындары жайлы мағлұмат беру. 36+25:5+14:2=48 70-36:4+7*3=40 9*4+(15+25):5=44 700-(600-200)=300 Д: өрнектердің мәнін тауып, каникул кезінде баратын көрікті орындарды анықтайды.
(Ж) №2. Есептерді шығар. А) 11-5=6 11+6=17 Жауабы: 17 күн Ә) 8*4+9*3=59 жауабы: 59 бала Д: жұпта бірігіп, есептерді шығарады. Бағалау: басбармақ
Сергіту жаттығуын жасату.
(Т) №4. Кесте бойынша теңдеулер құрастырып, оларды шығар. 45+30-х=12 у-9*5=35 90+х-4*10=60 75-х=12 у-45=35 90+х-40=60 Х=75-12 у=45+35 90+х=60+40 Х=63 у=70 90+х=100 45+30-63=12 70-9*5=35 х=100-90 12=12 35=35 х=10 90+10-4*10=60 60=60 Д: кесте бойынша теңдеулер құрастырады, шығарады. Бағалау: бағдаршам
№5. Әр суретте неше шаршы бар? Жауабы: шаршының саны: 14 ( Слайдпен көрсету) Д: суреттегі шаршыларды анықтайды. |
Оқулық, дәптер
Сергіту жинағы
|
|||||
Аяқталуы Сабақты бекіту |
Сабақты логикалық тапсырмалар бере отырып, қорыту. Рефлексия. – «Жұдырық-Алақан» әдісі. Алақан- мақсатқа жеттім, тақырыпты жақсы м еңгердім, өз бетіммен есептерді шығара алдым. Үш саусақты көтеру-жаңа тақырыпты толығымен түсіну үшін әлі де оқуым қажет. Жұдырық-мен ешқандай мақсатқа жетпедім, ол үшін өзім ынталанбадым. |
|
|||||
Үйге тапсырма: 35 бет №3 |
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау – Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? Өздік жұмыс |
||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетінне білдім? |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі