Пән: информатика Мектеп: №67 Т.Тәжібаев атындағы баст. мект Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Күні: Мұғалімнің аты жөні: Туйчиев Ш Сынып: 3-сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
Сабақ тақырыбы |
Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерi |
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
- Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерi мен көздiң шаршағандығын қалпына келтiретiн жаттығуларды қайталау. - Деңгейлiк тапсырмаларды орындау барысында оқушылардың ойлау қабiлетi мен танымдық қызығушылығын дамыту. -“Ақпарат және оның түрлерi” тақырыбын қайталау мен еске түсiру барысында оқушылардың ақпараттық мәдениетi мен танымдық iс-әрекетiн қалыптастыру. |
Сабақ мақсаттары |
Барлық оқушылар: Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерi мен техника қауiпсiздiгiн біледі Көптеген оқушылар: Ақпарат және оның түрлерiмен Жұмыс жасай алады Кейбір оқушылар: Ақпаратты алу, сақтау, өңдеу, беру ды толығымен біледі |
Бағалау критерийлері |
Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерiмен танысады және оз ойларымен бөліседі - Ақпарат және оның түрлерi - Көздiң шаршағандығын қалпына келтiретiн жаттығулар - Сезім мүшелері. «Кім жылдам?» ойынын жарыс түрінде ұйымдастыру. Белгілі бір уақыт ішінде (көру, есту, дәм сезу, сипап сезу, т.б.) арқылы сурақ жауаптар |
Тілдік мақсаттар |
|
Пәнаралық байланыстар |
Математика Дунетану |
АКТ қолданудағдылары |
Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерi туралы Аудиожазба |
Бастапқы білім |
Көздiң шаршағандығын қалпына келтiретiн жаттығулар еске түсiрiледi және жұмыс дәптерi бойынша компьютердегi оқушылардың жұмыс iстеу орны талқыланады. |
Сабақтың барысы
Сабақтың жоспарлау кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет (МК; Ұ) шеңберге жиналып, тілек айту. (МК; Ұ) «Ойлан жұптас талқыла» стратегиясы.
|
Ресурстар
«ББҮ»кестесімен жұмыс |
||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 минут |
Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерiмен танысу және болады - болмайды ойынын өткізу
- Компьютер сыныбындағы тәртiп сақтау ережелерi мен техника қауiпсiздiгiн оқушылар қайталайды - Оқушыларға электр тогынан зиян шеккен немесе күйген жағдайда көрсететiн алғашқы көмек туралы әңгiме өткiзiледi. - «Кім жеңеді?, “Ақпарат және оның түрлерi ақпаратты алу, сақтау, өңдеу, беру |
|
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 20 минут
|
Бізді қоршаған орта дәм, иіс, дыбыс ақпараттарынан тұрады. Оларды адамдар заатардың қасиеттеріне қарай сезім мүшелері (көру, есту, дәм сезу, сипап сезу, т.б.) арқылы сезіп біледі. Көру мүшесі арқылы айналадағы заттар туралы ақпарат алады. Олар кітаптар, мұражайдағы суреттер, географиялық карталар, жолда жүру белгілері, судың жылжып ағысы, бишілердің биі және т.б. Есту мүшесі арқылы - біздің құлағымыз – заттар туралы дыбыстық ақпарат аламыз: сөз, телефон шырылы, әуен, аққан судың гүрiлi, т.б. Қоршаған ортадан алынатын түрлi иістер де маңызды ақпарат болып табылады. Газдың иісін сезу арқылы біз бірден апаттан құтқару қызметiне телефон соғамыз. Заттың дәмі жөніндегі мәлiмет тiлдiң сезгiштiк қасиетi арқылы алынады. Мұндай сезіміміз болмаса, не болатынын елестетіп көрейікші. Біз мерекелік торттың керемет дәмін ешқашан білмес едік. Сипап сезу мүшелеріміз арқылы басқа да ақпарат алуға болады. Мысалы, заттың температурасы (ыстық па, әлде суық па), қоршаған орта жағдайы (ылғалды ма әлде, құрғақ па) туралы ақпарат алуға болады. |
|
||||||||||||||||
Сабақтың соңы 10 минут
|
(Т;Қ) постер жасап, қорғау,талдау.Топ ішінде өз ойларын бөлісіп, кері байланыс беру. Топтық жұмыс ұйымдастыру. Тапсырма түрлері: - компьютердың сурет салыңдар; - жұмыс ұйымдастыру. Тапсырма түрлері: -компьютердың суреті бойынша сұрақтар дайындаңдар; Топтық жұмысты топта жариялау. «Екі жұлдыз, бір тідек» бағалау. Өз ойларын айту, кері байланыс жасау. Ұжыммен талқылау
Бағалау. |
|
||||||||||||||||
Саралау – оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? 1. Жұптық жұмыс ретінде «Мен саған, сен маған» әдісі арқылы қолдау көрсетіп отырамын. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|
|||||||||||||||||
Жалпыбаға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі