«Жалпы орта білім беру №1 қазақ тірек мектебі (Р.О)» КММ
бастауыш сынып мұғалімі Смағұлова Назерке Қанатқызы
Оқу ісінің меңгерушісі:
Күні: Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
||
Сабақтың тақырыбы |
Т дыбысы мен әрпі. |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.2.1.2 Оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу) қолдану 1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту |
||
Сабақтың мақсаттары |
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді. Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды. Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады. |
||
Жетістік критерийлері |
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады. |
||
Құндылықтарды дарыту |
Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
||
Пәнаралық байланыс |
Өнер, ана тілі сабағы |
||
АКТ қолдану дағдылары |
Аудиожазба, таныстырылым. |
||
Тілдік құзыреттілік |
Т дыбысы мен әрпі. |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
|
Ұйымдастыру кезеңі Өткен материалды еске түсіру Тышқанның інге баратын жолында не бар? Сөздерді буынға бөлу. Т әріпі сөздің басында, ортасында, соңында кездесетінің табу. |
Оқулық
|
|
Сабақтың ортасы |
№1 Оқылым №2 Тыңдалым. №3 Тышқанның інге баратын жолында не бар? Ат ар ор он ол а на а ра ал от А та тар тор тон тол та на та ра тал О тан |
Таныстырылым, оқулықпен жұмыс |
|
Қызықты тапсырма
|
Дыбыс пен әріптің айырмашылығы Дыбыс түрлерін атау Ашық және жабық сурақ қою әдісі Топпен жұмыс Дауысты, дауыссыз дыбыстарды үйлеріне қондыру |
Планшет, маркер |
|
Қызықты тапсырма
|
№4 Мектептен қайтар жолда үйлерде, көлік аялдамаларында кездесетін шартты белгілерге назар аудар.Мұндай белгілер үйге қайтар жолды есте сақтауға көмектеседі. №5 Тышқан ініне жету үшін нелерді кездестіргенін сызық бағытына қарап болжа. |
Түрлі тапсырмалар Оқулық, дәптерлер |
|
Тақтамен жұмыс |
Жеке жұмыс Сөздерді буындарды тақтаға жазғызып, дыбыстық талдау жасату |
Тақта, бор |
|
Сергіту сәті |
Дереккөздер тәсілі Қуыр,қуыр, қуырмаш бейнебаяны арқылы сергіту сәтін жүргізу. Қолдын ұсақ маторикасын арттырады. |
Бейнебаян |
|
Буын түрлері |
Жұппен жұмыс Жұппен жұмыс әдісі Планшетке берілген сөздерден дыбыс түрлерін белгіле |
Планшет, маркер |
|
Бағалау |
Бағалау саралау тәсілі Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру. Өзінөзі бағалау, бірін˗бірі бағалау.
|
Бағдаршам әдісі |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі