| Күні:20.01.2019 . Пәні: Информатика Тобы: 1 Топ Дайындаған мұғалім: Абдимавланов Ирисдавлат Икрамбекович | 
 | ||||||||||
| Сабақтың тақырыбы | Компьютер – әмбебап есептеуіш машина. Компьютер құрылғылары. | 
 | |||||||||
| Сабақтың мақсаты | Студенттерды ДК-мен оның негізгі блоктарымен және олардың міндетімен таныстыру. ЭЕМ-нің мүмкіндіктерін көрсету. Компьютердің негізгі құрылғылары –процессормен, ЖЖҚ–мен, ТЖҚ-мен таныстыру. Жан-жақты болуға, топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу. Студенттің есте сақтау қабілетін дамыту. | 
 | |||||||||
| Сабақтың типі | Жаңа сабақ | 
 | |||||||||
| Күтілетін нәтиже | “Компьютердің анықтамасын және компьютердің түрлерін біледі. Компьютердің құрамын, негізгі және қосалқы құрылғыларын, енгізу және шығару құрылғыларын, жүйелік тақтаның қызметін процессорды, оперативті жадын, қатты дискті CD/DVD-ROM, дыбыстық, желілік және видеокарта (видеокарта) пернетақтадағы: Shift, Caps Losk, Enter пернелер қызметін біледі. | 
 | |||||||||
| Сілтеме, негізгі дерек көздері | Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, бағалау парағы, МАН, Интернеттен алынған ақпараттар | 
 | |||||||||
| Сабақтың барысы | Оқыту түрі | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | Уақыт | |||||||
| Ұйымдастыру кезеңі | Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру 
 
 
 
 
 
 Топқа бөлу | Студенттермен амандасу, сынып журналына жоқ студенттерды белгілеу Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында «Әсем - әдемі» тренингін өткізу. «Өзіңе мақтау, мадақтау айту жеңілге түседі ме екен?» 
 
 Валюта (теңге, доллар, евро) арқылы топқа бөлдім 
 | Мұғаліммен амандасады, Шеңберде дөңгелене тұрған әрбір оқушы өзінің есімінің бірінші әрпіне сәйкес сын есімді қосып айтуы қажет. 
 
 
 Оқушылар таңдаған валюта арқылы 3 топқа бөлінеді. Топқа ат қойып, ұран құрастырады. | 5 мин | |||||||
| Мақсат қою кезеңі | Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы жұмбақ. Қазір сіздерге суреттер көрсетемін сол арқылы сабақтың тақырыбын болжап айтыңыздар. (Студенттер сабақтың тақырыбын болжайды) Сабағымыздың мақсаты ДК-мен оның негізгі блоктарымен және олардың міндетімен танысу және жұмыс істеу. Компьютердің негізгі құрылғылары –процессормен, ЖЖҚ –мен, ТЖҚ-мен таныстыру. | 1 мин | |||||||||
| Білімді тексеру кезеңі | 
 | ||||||||||
| Білу | Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды пайдалану. | Блумның білу кезеңі бойынша үйге берілген тапсырма бойынша дайындалған сұрақтарды слайд арқылы ұсынады. | Әр топ берілген ұяшықты таңдап, сұраққа жауап береді. | 8 мин | |||||||
| Бағалау: әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. | |||||||||||
| Сергіту кезеңі 1. Қарлығаш     2. Көкек     3. Қараторғай 4. Суықторғай    5. Қаз    6.Бұлбұл    7. Пернетақта    /2 мин/ | 
 | ||||||||||
| Талдау | 
 Сын тұрғысынан ойлау, 
 Дарынды және талантты балаларды оқыту | Топтық жұмыс. І топ “Компьютердің құрылғылары”, ІІ топ “Компьютердің түрлері”, ІІІ топ “ “Компьютерді пайдалану” моделін жасату, қорғату.. | Топқа берілген тапсырма бойынша модель жасайды, қорғайды, дәлелдейді. | 8 мин | |||||||
| Формативты бағалау | Әр топ өзара бағалайды. | ||||||||||
| Жинақтау | АКТ қолдану | Студенттерге компьютермен жеке жұмыс жасауға тапсырма беру. Компьютер – күрделі құрылғылардың жиыны» мәтінін теру арқылы Shift, Caps Losk, Enter пернелер қызметін түсіндіру | Компьютермен жеке жұмыс жасайды. | 7 мин | |||||||
| Бағалау | Критериалды бағалау. | Табыс критерийлері: жылдамдық, қатесіз, көлемі | |||||||||
| Жинақтау 1 мин | Рефлекция | Тақтаға плакатта көңіл – күйі бойынша күлегештерге стикерді іледі | 1 мин | ||||||||
| Бағалау | Формативты бағалау | Студенттер тапсырмаларынан жинаған ұпайларын қосып, мұғалімге хабарлайды. Оқушылардың өздері қойған бағаларын күнделік бетіне түсіреді. | 1 мин | ||||||||
| Үйге | «Болашақтың компьютері» тақырыбында эссе жазу | 1 мин | |||||||||
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі