| Күні: Сыныбы: | 22.10.2018 5 «в» | 
 Мұғалімнің аты-жөні: | ||||||||||||||||
| Қатысқандар саны | 
 | |||||||||||||||||
| Қатыспағандар саны | 
 | |||||||||||||||||
| Сабақтың тақырыбы: | «Растрлық кескіндерді құру және өңдеу» жобалық жұмысы. | |||||||||||||||||
| Оқу мақсаттары: | РРастрлық кескіндерді құру және өңдеуді практика жүзінде меңгеру. | |||||||||||||||||
| Жетістік критерийлері | Барлы қоқушылар | |||||||||||||||||
| 1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алу. 2. Біліп үйренгендерін қолданып, практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. | ||||||||||||||||||
| Оқушылардың басым бөлігі | ||||||||||||||||||
| Түсінеді, талдайды, білімін қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып, өңдеуді үйренеді. | ||||||||||||||||||
| Кейбір оқушылар | ||||||||||||||||||
| Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: оқып үренгендерін практикада қолданады. | ||||||||||||||||||
| Өткен тақырып. | «Даналық ағашы» әдісімен үй тапсырмасын сұрау. | |||||||||||||||||
| Қолданылатын әдіс-тәсілдер | СТО, «Инсерт», «Ой қозғау», «Пазл», «Миға шабуыл» стратегиялары | |||||||||||||||||
| Қолданылатын ресурстар | Пазлдар, слайд, оқулық, видео сабақтар, суреттер | |||||||||||||||||
| Пәнаралық байланыс | Сурет, жаратылыстану | |||||||||||||||||
| Жұмыс түрлері | Тапсырмалар, қосымшалар | Мұғалімнің іс-әрекеті | Оқушының іс-әрекеті | |||||||||||||||
| І кезең | ||||||||||||||||||
| Ұйымдастыру кезеңі | «Шаттық шеңбері» Оқушылардың бір бірлеріне тілек айтуы. - әртүрлі кескіндер арқылы үш топқа бөлу; І топ: «Төртбұрыш» ІІ топ: «Үшбұрыш» ІІІ топ: «Жұлдызша» IV топ: «Шеңбер» Практикалық жұмыстың тақырыбы мен мақсаты айтылады. | Сынып оқушыларының зейінін сабаққа аудару. Психологиялық ахуал қалыптастыру. | Сыныптың оқушылары шаттық шеңберіне тұрады, бір –біріне жақсы тілектерін айтады. 
 | |||||||||||||||
| Үй тапсырмасын тексеру | Өткен тақырып «Миға шабуыл» әдісі бойынша үй тапсырмасын сұрау | Интербелсенді тақтадан жауаптарын көрсетеді немесе өзі айтып тұрады. | Мұғалім берген тапсырмаларды орындау. Оқушылар берілген әдіс-тәсілдер бойынша өз ойларын айтады. | |||||||||||||||
| Қызығушылығын ояту, мәселе қою. | Көпір тапсырмасы «Пазл» әдісі арқылы сұрау. Ақпарат дегеніміз не? Ақпараттың қандай түрлері бар? Графикалық ақпарт дегеніміз не? Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу? | Оқушы жауаптарын тыңдайды. Қосымша сұрақтар қою арқылы толықтырады. | Көпір тапсырмаларында берілген сұрақтарға әр топ сыни тұрғыдан ойлау арқылы жауап береді. | |||||||||||||||
| ІІ кезең | ||||||||||||||||||
| Сабақтың ортасы | Ребусты шешіңдер Графика 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Дескриптор: Ребустың жауабы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Компьютерлік графикадан түсінік алады; 
 | |||||||||||||||||
| Растрлық кескіндермен жұмыс жасау. Оқулықтағы жобалық жұмыс (топтықжұмыс, презентация, мұғаліммен бірге талдау) | Оқулықтағы жобалық тапсырмаларды орындау 
 | Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет беру. Графикалық редактормен қысқаша таныстыру. Жобалық жұмысты орындауға нұсқау көрсету. | Оқушылар берілген жобаны компьютерде орындайды. Оқулықпен жұмыс жасау. Тақырып бойынша алған білімдерін практикада қолдану. Берілген тапсырмаларды компьютерде орындайды. Теориялық білімін бекіту арқылы біліктілігі қалыптасады. | |||||||||||||||
| Сергіту сәті | Видео көру арқылы көз жаттығуын жасау | Жаттығу жасау. | Интербелсенді тақтадағы бейнероликтегідей жаттығу жасайды. | |||||||||||||||
| ІІІ кезең | ||||||||||||||||||
| Бұл кезеңде оқушылар жобалық тапсырмалар мен жұмыс жасайды. | Жобаның тапсырмасы: Paint графикалық редакторын пайдаланып ақпараттың түрлерін бейнелейтін суреттер салады. | Мұғалім басқарады, тексереді, түзетулер енгізіп, бақылайды. Түсінбеген мәліметтер болса түсіндіреді, бағыт бағдар береді. | Барлық оқушы топтасып орындайды | |||||||||||||||
| Бағалау, керібайланыс (бағалау парағы бойынша) | Оқушылар өздерін «Бас бармақ» әдісі арқылы бағалайды. Мұғалімнің тексеруінен кейін, дұрыс нәтижелері салыстырылады. | Оқушылардың бағалау парғына бағаларын дұрыс қойғанын қадағалайды. Қорытынды бағаларын қояды. | Топ оқушылары өздерінің бағаларын бағалау парағына қояды. | |||||||||||||||
| Үй тапсырмасы №13 жоба тапсырмасын жасау, презентациялар дайындап келу. | Оқушыларға бағдар беру, түсіндіру. | Оқушылар үй тасырмасын күнделікке жазады | ||||||||||||||||
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
- Оразбай Сарыбаев
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі