Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: Қарақия ауданы №7 орта мектеп КММ |
||
|
Мұғалімніңаты-жөні: Жұмағалиева Гүлжайна Оразбайқызы |
||
Сынып: 10 |
|
|
|
Сабақ тақырыбы |
Электр тогының жұмысы мен қуаты. Джоуль-Ленц заңы |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
– Жұмыс және қуат формулаларын есептер шығаруда қолдану – Джоуль-Ленц заңын есептер шығаруда қолдану. |
||
Сабақ мақсаттары |
- токтың жұмысы мен қуатын анықтау; |
||
Бағалау критерийлері |
- токтың жұмысы мен қуатын анықтайды; |
||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика мен терминология: Электр тізбегінің символдары, шам, батарейка, аккумулятор, өткізгішсым, кілт, резистор (тұрақты және айнымалы), балқымалы сақтандырғыштар, зуммерлер тізбек, ток, ампер (А), амперметр, потенциалдар айырымы, кернеу, вольт, вольтметр. кедергі, ом, тізбектей, параллель |
||
Құндылықтарды дарыту |
Ұқыптылықпен адамгершілікке баулу және өзін-өзі бағалау құндылығын дарыту |
||
Пәнаралық байланыстар |
Формулаларды түрлендіру және оларды есептер шығару барысында қолдану, математика пәнімен байланыс |
||
Бастапқы білім |
ХБЖ; электр заряды; электрөрісі; электртогы; ток күші, кернеу, амперметр ,Вольтметр ұғым дарын біледі |
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
Сабақтың басы 0-7 мин
|
Сабақтағы жоспарланғаніс-әрекет Топқа бөлу: Қазақстан, Ресей, Ұлыбритания Өткенді қайталау: Сызбалар үш тілде сөйлейді
|
Ресурстар
|
||
Сабақтың ортасы 7-30 мин
|
Жаңа сабақ Электр тогының жұмысы мен қуаты. Джоуль-Ленц заңы Видео ролик:
Электр тогын есептеу үшін арналған тапсырмалар Bilimland 1 топ тапсырмасы 2 топ тапсырмасы 3 топ тапсырмасы Қуатты есептеуге арналған тапсырма Джоуль–Ленц заңына арналған тапсырма 1 топқа Үтіктің жылу мөлшерін анықтау 2 топ Тоқ шайнектің жылу мөлшерін анықтау 3 топ: шаш үтіктейтін үтіктің жылу мөлшерін анықтау |
Слайд, интерактивті тақта
bilimland.kz
Bilimland.kz Bilimland.kz Bilimland.kz |
||
Сабақтың соңы 39-40 мин
|
Рефлекция: Үй тапсырмасы:: 5.4 жаттығу 1,2,3 есеп |
|
Саралау-оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
|
Оқушылардың өзін-өзі бағалауы Сұрақ жауап |
|
|
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||
|
|||
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: 2: Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі