Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
Астана қаласы №5 гимназияның қазақ тілімен әдебиеті мұғалімі
Сулейменова Жаныл Амангельдиновнаның
«Қазақ тілі мен әдебиеті сабағындаоқушылардың коммуникативтік
дағдыларын дамыту жолдары»атты факультативтік сабақтың
қысқа мерзімді жоспарынан үзінді
Сабақ № 1-2
Бөлім: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы-практикалық |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Кіріспе. Курстың мақсаты және міндеті |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаты |
Курстың мақсаты мен міндетіен таныстыру, пәнге қызығушылығын арттыру |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Сұраққа жауапбере отырып, жасырылған сөзді тап.
2 - тапсырма. Тыңдаған мәтін бойынша сурет сал.
3 - тапсырма. Сұраққа жауап бер. Балалар не істеп жатыр?
1_____________________________________________
![]() 3_____________________________________ |
Бірінші топ оқушылары сұрақ қояды, екінші топ оқушылары жұмбақтаған затына қарай "Иә - жоқ",-деп жауап береді. Ойынға белсене қатысады.
Оқушылар мәтінді тыңдайды, түсінеді, мазмұны бойынша сурет салады.
Суретке қарап, сұраққа жауап береді. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы 5 мин
|
|
Кері байланыс беріп, нені жақсы орындағанын, нені әлі де ойлану керек екенін айтады. |
|
|
||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ № 3-4
Бөлім: |
|
|||||||||||
Педагогтің аты-жөні |
Сулейменова Жаңыл Амангельдиновна |
|||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||
Сабақтың түрі |
Теориялы- практикалық |
|||||||||||
Сынып: 9 |
Қатысушылар саны: - |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Сөз және оның мағынасы. Тура және ауыспалы мағыналы сөздер |
|||||||||||
Оқу мақсаты |
Сөз және оның мағынасын түсіну. |
|||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Қызықты дидактикалық тапсырмаларды орындайды, білімдерін шыңдайды |
|||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Мұғалімнің оқу іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||
Сабақтың басы |
Оқушылармен амандасып, түгелдеу. Сабақтың тақырыбы мен мақсаты таныстыстырылады. Оқушыларды топқа бөлу. |
Оқушылар амандасып, сабаққа назар аударады. |
|
|
||||||||
Сабақтың ортасы |
Тапсырмалардың шартын түсіндіреді. 1 - тапсырма. Бірілген сөздерді үш бағанға бөліп жаз. Саясаткер, жат иіс, Наурызкөже, қолбасшы, ағартушы, рухани көсем, улы, беделді, жануарлар әлемі, той, өсиет, көңіл – күй, тұрақтылық, наным-сенім, өсімдіктер.
2 - тапсырма. Сөздерге жұрнақтың бірін жалға, не байқадың, ереже шығарып айт.
лік тік дік
3 - тапсырма. Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтір. Терең, бас, ашық, көз, қызыл.
|
Үш топ оқушылары әр бағанға мағыналас сөздерді теріп жазады.
Сөздерге жұрнақтың бірін жалғайды, ереже шығарып айтады.
Берілген сөздерге тура және ауыспалы мағынада мысал келтіреді. |
|
|
||||||||
Сабақтың соңы 5 мин соң5 |
Сабақты қорытындылап, оқушылардан кері
|
Кері байланыс береді. |
|
|
||||||||
- Нарша Булгакбаев
- Нарша Булгакбаев
- Нарша Булгакбаев
- Нарша Булгакбаев
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі