Өлең, жыр, ақындар

Жыл мезгілдері

   Сабақ жоспары    

САБАҚ:    Әдебиеттік  оқу    

Тақырыбы: Жыл мезгілдері

Мектеп: Жаңажол жалпы орта білім беретін мектебі

Күні:          

Оқытушының аты-жөні: Шатабаева Ализа

СЫНЫП:   4 «А»

Қатысушылар саны:  26

Қатыспағандар:

Осы сабақ арқылы іске асатын оқыту мақсаттары

 1.Е.Елубаевтің шығармашылығы туралы білуге тиіс.

2.Өлеңнің мазмұнын және әр жыл мезгілінің өзіне тән ерекшелігін түсінуге  тиіс.

3.Жыл мезгілдерінің адам өміріндегі қаншалықты маңызы бар  екені туралы  ойлануға  тиіс.

Сабақтың мақсаттары

Өлеңді тиісті дауыс ырғағымен мәнерлеп оқуды үйретемін.

Балаларды жыл мезгілдерімен  таныстырамын, өз бетінше шығармашылықпен жұмыс істеуге баулимын.

Байланыстырып сөйлеуін, шығармашылық ойлауын дамытамын. Өлеңнің өзекті түйінді ойын ашуға жағдай жасаймын.

 

Тілдік мақсат

  Оқушылардың тілі мен қиялын, сөйлеу мәдениетін қалыптастырамын.

Алдыңғы білім

 

Жоспар

Жоспарланған уақыт

Жоспарланған әрекеттер

Ресурстар

3 мин

 

7 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

 

 

 

15 мин

 

 

 

 

 

 

10 мин

 

 

 

3 мин

 

 

 

3 мин

 

 

 

 

1мин

 

1.Топқа бөлемін.

Пазл арқылы

2.  Үй тапсырмасын тексеремін:

Нан туралы жазып келген әңгімелерін оқытамын

Нан туралы өлеңді топқа тапсырма беру арқылы тексеремін. 

1-топ.  Өлеңді оқып  мазмұнын айтады

2-топ.    Нан дастарханға қалай келді.

3-топ.    Диқан еңбегі туралы айтады.

4-топ.     Ұн өнімдері

 Смайликтермен  бағалау.

 

 

 3.  Жаңа сабақ

«Миға шабуыл»
-Жыл мезгілдерін ата.
-Қыс мезгілінде қандай өзгерістер болады?
-Жаз айларын ата.
-Көктем мезгілінде қандай өзгерістер болады?
-Күзде қандай мерекелер бар

Мадақтау сөздер «Жарайсың!», «Өте тамаша!», т.б

 4.Топқа шығармашылық тапсырма беремін.

 1-топ   Жазушының өмірбаянын түсіндіреді.

2-топ.  Өлеңді оқып, түсіндіреді.

3-топ.  Жыл мезгіліне байланысты еңбек түрлері.

4-топ.   Жыл мезгілдеріне байланысты ақындардың өлеңіне тоқталады.

Топтар бірін-бірі жүрекшелер арқылы бағалайды.

 

Постер .

Жыл мезгілдеріне байланысты сурет салады және қорғайды.

(әр топ өз атауларын қорғайды). Топтар бірін-бірі бағалайды.

 

Қорытындылау:

«Иә, жоқ» ойыны арқылы пысықтау.
Ашық сұрақтар қойылады.

 

Бағалау

Смайликтермен бағалаймын,топтар бірін - бірі  бағалауы, өзін-өзі бағалау.

Мысалы:  6,5 смайлик алған балаға  -5, 4 смайлик алған балаға-4,  3 не 2 смайлик алған балаға-3 деген баға қоямын.

 

Үйге тапсырма: Өлеңді мәнерлеп оқып, тақырып бойынша сурет салып келу.

 

Жыл мезгілдерінің суреттері

 

 

  

 смайликтер

 мұғалімнің ынталандыруы

 

 

 

 

 

Плакат,маркер.

Мұғалімнің ынталандыруы

 

 

 

оқулық,плакат, маркер,журнал, қосымша.

 

 

 

 

 

Смайликтер 

 

 

 Формативті бағалау.

 

 

 

 

 

1. Дифференциялды оқыту өз бетінше тапсырма орындау  кезінде мұғалім қолдауының алмасуы арқылы іске асады.

 

Смайликтермен бағалау,топтар бірін-бірі  бағалауы.

Мысалы:  6 смайлик алған балаға  -5, 4-5 смайлик алған балаға-4,  3 не 2 смайлик алған балаға-3 деген баға қоямын.

 

 

Дүниетану және қазақ тілі  пәнімен  пәнаралық байланыс бар.

Постер жасағанда үшкір, өткір иісті заттарды пайдалануға болмайды.

Рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқыту мақсаттары жүзеге асырымды болды ма? Бүгін оқушылар нені үйренді? Оқыту ортасы қандай болды? Менің бөліп оқытқаным өз мәнінде жүзеге асты ма? Мен өз уақытымды ұтымды пайдалана алдым ба? Мен жоспарыма қандай өзгерістер енгіздім және неліктен?

Төменде берілген бос орынды өз сабағыңызға рефлексия жүргізу үшін пайдаланыңыз. Сабағыңызға қатысты сол жақта келтірілген сұрақтарға жауап беріңіз.

 

Қорытынды бағалау

Ең жақсы өткен екі тапсырманы атап көрсетіңіз (оқытуға және үйренуге қатысты)

1:

 

2:

 

Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпалын тигізер еді (оқытуға және үйренуге қатысты)?

1:

 

2:

Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағыма қажет болуы мүмкін қандай ақпаратты білдім?

1:

 

2:

             


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз