Батыс Қазақстан облысы
Зеленов ауданы
Белес ауылы
Белес ЖОБМ балабақшасының
информатика пәні мұғалімі
Изтелеуова Жазира Амановна
Сыныбы 5а |
Күні: 4.02.2015 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қарапайым мәтіндік редакторы. Редактор интерфейсі. Мәтінді теру ережесі. Мәтін бойымен жылжыту |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мақсаты |
WordPad мәтіндік редактормен таныстыруды жалғастыру. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер
|
А. Мәтіндік редактордың ортақ мүмкіндіктерін, мәтін элементтерін біледі. В. Компьютерде мәтіндерді өңдеудің артықшылықтары мен кемшіліктерін біледі. С. Мәтіндік құжатты әр формада сақтауды істей алады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Керекті жабдықтар
|
ДК, Информатика - 5 сынып. А. Вьюшкова, Н.Параскун, Б. Әбенов. 2013 ж. Арман – ПВ, ЭО, деңгейлік тапсырмалар, стикер, түрлі түсті қалам, флипчарт |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалі мәрекеті |
Оқушы әрекеті |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Кіріспе
|
3 мин
|
Сыныптағы психологиялық ахуалды қалыптастыру, оқушылармен амандасу, түгендеу топтастыру. «Өзіңізге тілегенді – басқаларға тілеңіз!» Әр оқушыға 10 -15 секунд уақыт аралығында ішінен өзіне бір немесе бірнеше ізгі тілек тілеу тапсырылады. Содан кейін қатысушылар, бір- бірінің қолынан алып, жаңағы өзіне тілегенді жұптасына айту керек. Топқа бөлу техникасы: Paint графикалық редакторының құралдары арқылы топқа бөлу. Топта басшы, хатшы, баяндамашы, таймкипер тағайындау. |
Оқушылар Paint графикалық редакторының құралдары арқылы топқа бөлінеді.
Әр топ өз басшысын, хатшысын, баяндамашысын, таймкиперін тағайындайды. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тұсаукесер
|
3 мин
4 мин
|
Серпілген сауал әдісі арқылыүй тапсырмасын сұрау
«Анаграмма» шешу арқылы бүгінгі өтілетін тақырыпты ашу. |
Оқушылар бір-біріне сұрақ қоя отырып жауап алады. Бас бармақ әдісі арқылы бағалау. Сипатталған анықтама қайсына сәйкес екенін анықтандар
Слайдқа мұқият қарап анаграмма шешеді |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Негізгібөлім
|
15 мин
10 мин |
5-сынып оқулығында «Қарапайым мәтіндік редакторы. Редактор интерфейсі.Мәтінді теру ережесі. Мәтін бойымен жылжыту» тақырыбын оқыту. «Джиксо» әдісі бойынша Компьютердегі тәжірибелік жұмыс. Әр оқушы өздерінің жасаған жұмыстарын көрсетеді. |
Топтағы әрбір оқушы тақырыпты оқиды.
Түртіп алу әдісі. «Джиксо» әдісі бойынша елші келесі топқа барып түсіндіреді. Бір-бірін бағдаршам арқылы бағалау.
Оқушылар компьютерде жұмыс жасайды. Әр оқушы өздерінің жасаған жұмыстарын көрсетеді. Екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Қорытынды
|
5 мин
5 мин
|
«АӘБВ» әдісі арқылы сабақты бекіту, жауаптың 4 нұсқасы бар сұрақтар қоямын.
Бағалау парақтарына нұсқау беру
Кері байланыс Уақыт машинасы
Үйге 153-159 беттердегі §19-20. «Мәтіндік редактор» тақырыбын оқып келу. Жұмыс дәптеріндегі тапсырманы орындау. |
Оқушылар дұрыс жауапқа сәйкес келетін карточкаларын көрсетеді. Өзін-өзі бағалау.
Жинаған ұпайларын бағалау парағына түсіру, қорытынды ұпайларын мектеп бағасына айналдыру. Оқушылар өзін-өзі бағалау парағын толтырады. Оқушылар өз топтарындағы көшбасшыларды анықтайды. Рефлексия. «Ой толғаныс» кезеңінде ойларын жазған стикерлерді сабақты түсіну деңгейіне қарай уақыт машинасына орналастырады. |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі