Тексерілді ДОІЖО:_____________________
Пәні: Математика Пән мұғалімі: Алтыбаева М.Т. |
Сыныбы: 2 «Ә» сынып |
Күні: 13.02.2016 ж |
||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
Геометриялық фигуралар тарауын қайталау |
|||||||||||||
Сабақтың мақсаты: |
Екі таңбалы сандарды Жазбаша қосу мен азайтуды оқушылар орындайды. Бір және екі амалмен шығарылатын есептер құрастыра алады. Геометриялық фигуралардың периметрлерін таба алады |
|||||||||||||
Оқыту нәтижелері: |
|
|||||||||||||
Түйінді идеялар |
|
|||||||||||||
Сабақтың көрнекілігі: |
Интербелсенді тақта, актив студия да жасалған жұмыстар, жұлдызша, қалта. |
|||||||||||||
Сабақтың түрі: |
Жаңа сабақ |
|||||||||||||
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Бағалау |
|||||||||||
4 мин |
|
Сәлемдесу Өздерін ретке келтіру Оқушыларды геометриялық фигуралардың қиындыларын құрастыра отырып 4 топқа біріктіру Кітап құралдарын, дәптерлерін, қалам қарындаштарын дайындыққа келтіру |
|
|||||||||||
2 мин |
Психологиялық дайындық.«Миға шабуыл» әдісі Геометриялық фигуралармен топтарға бірігу 1. Қандай геометриялық фигураларды білеміз? 2. Ұзындық өлшем бірліктерін атаймыз 3. Қандай бұрыштарды білеміз? 4. Периметрді қалай табамыз? |
Сұрақтарға жауап береді |
Мадақтау, қолдау. |
|||||||||||
2 мин |
Үй тапсырмасын тексеру. №6 15 43 37 83 49 63 54 93 + - + - + - + - 28 28 46 46 14 14 39 39 43 15 83 37 63 49 93 54
|
Оқушылар өздерінің шығарған есептерін салыстырып тексеріп, түзеп отырады
|
Мадақтау, қолдау.
|
|||||||||||
3 мин |
Қызығушылықты ояту «Миға шабуыл» Логикалық тапсырма Алғашқы үш сабақ: қазақ тілі, математика және әдебиеттік оқу болды. Математика бірінші емес, әдебиеттік оқу бірінші де, үшінші де емес. Қай пән нешінші болды?
|
|
Мадақтау, қолдау. Жұлдызша тарату |
|||||||||||
10мин |
Жаңа сабақ Қайталау Тақтамен жұмыс №1. Шығар. Асханаға 15 кг май және одан 7 кг артық ет әкелінді. Асханаға неше килограмм азық –түлік әкелінді? Есепке кері есептер құрастыр және оларды шығар. А) Май-15кг Ет -?,7кг артық ? Ш: 15+(15+7) =37 Ж: Барлығы 37кг , ет-22кг Ә) Май-?кг 7кг кем ? Ет- 22 кг Ш:(22-7)+22=37 Ж: Барлығы 37кг, май-15кг №2. Шығар. Асханаға 50л сүт әкелінді. Оның ертеңгі тамаққа 20литрі, ал түскі тамаққа5 литрі жұмсалды.Асханада неше литр сүт қалды? Кері есептер құрастыр және оларды шығар.
Ертеңгі тамаққа-20л Түскі тамаққа-5л 50л Қалды -? Ш:50-(20+5)=25 Ж: 25л қалды
Ертеңгі тамаққа-?л Түскі тамаққа-5л 50 Қалды -25 Ш:50-(25+5)=20 Ж: ертеңгі тамаққа 20л жұмсады |
Оқушылар есептің шартын, сұрағын, шешуін, жауабын құрастырады. Әр топтан 1оқушы орындайды |
Мадақтау, қолдау. Жұлдызша тарату |
|||||||||||
7 мин |
Топтық жұмыс №3 «Баспалдақ» ойыны
Тақтамен жұмыс
№4 Салыстыру 2м3дм+3м5дм = 3м5дм+2м3дм 8м9дм-2м3дм < 9м8дм-3м2ддм 5дм9см-2дм3см < 8дм3см-2дм3см 6дм7см-2дм4см >5дм9см-3дм2см
|
Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды.
|
Мадақтау, қолдау. Жұлдызша тарату |
|||||||||||
2 мин |
Сергіту сәт «Зейінді бала» Ойын «ЗЕЙІНДІ БАЛА»
Кімнің есінде ретімен не қалса, соның суретін сал. Қарауға 3 сек. уақыт беріледі. Осы фигуралардың қайсысы бұрыннан таныс?
|
Оқушылар интербелсенді тақтадан геометриялық фигураларды ретімен ақ қағаз бетіне салады. Бірінші болған оқушы салған суретін көтереді |
Мадақтау, қолдау. Жұлдызша тарату |
|||||||||||
4мин
3мин
4мин |
№5 А) Қабырғалары 3дм және 5дм тік төртбұрыштың периметрін тап Р=16дм Ә) Қабырғасы 5дм шаршының периметрін тап Р=20дм Б) Қабырғалары 2см және 3см тік төртбұрыш сал. Оның периметрін тап Р=10см В) Қабырғасы 2см шаршы сал. Оның периметрін тап. Р=8см
Кел ойнайық
Сабақты қорыту: №7 15 36 67 19 + + + + 29 48 27 37 44 84 94 54
|
Оқушылар жеке орындайды Әр топ өзіне берілген тапсырманы орындайды.
Әр топтан 1 оқушы орындайды
Топтық жұмыс Жауабы дұрыс шығу үшін +;- таңбасын қояды |
Мадақтау, қолдау. Жұлдызша тарату
Жұлдызша тарату
Жұлдызша тарату |
|||||||||||
1мин |
Үй тапсырмасы №6 Теңдеулерді шеш: Х+32=85 х-24=46 50-х=25 х=85-32 х=46+24 х=50-25 х=53 х=70 х=25 53+32=85 70-24=46 50-25=25 85=85 46=46 25=25
|
Оқушылар тапсырманы жазып алады. №6 167-бет |
|
|||||||||||
2 |
Бағалау: Топ басшыларының бағасымен салыстыра отырып бағалау. Топтың жинаған жұлдызшаларын санау |
|
|
|||||||||||
1 мин |
Рефлексия |
Оқушылар сабақтан алған әсерлерін смайлик түстеріне сай бояу |
|
|||||||||||
Не сәтті өтті? |
|
|||||||||||||
Не сәтсіз өтті? |
||||||||||||||
Нені өзгерткіңіз келеді? |
||||||||||||||
Келесі жолы не істемексіз? |
|
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі