Темірастау орта мектебінің
Информатика пәні мұғалімі: Мұхтарова Гүлшат Жарасқызы
Қысқа мерзімді жоспар Пән мұғалімі: Мұхтарова Гүлшат Жарасқызы
Күні: |
Пәні Информатика |
Класы 11 -класс |
|||
Тақырыбы: |
Web бетте кесте құру |
||||
Мақсаты
|
Оқушыларға жайлы көңіл күй орната отырып, топтастыра Web бетте кесте құруды, қолданылатын тегтер мен атрибуттарды меңгерту, мысал арқылы кесте құрғызу, компьютердегі жұмыс дағдыларын дамыту. |
||||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар жайлы көңіл күйде тақырыпты меңгеріп, практикалық тапсырмаларды топтаса, жұптаса орындайды |
||||
Түйінді идеялар (кілтті сөздер) |
Web беттегі кесте |
||||
Сабақ кезеңдері: |
Сабақ барысы |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Кіріспе 5 мин
4 мин |
1. Ұйымдастыру.Оқушылармен амандасып, түгендеу. Флеш -тренинг арқылы жайлы көңіл күй қалыптастырып, сабаққа сәттілік тілеймін. Оқушыларды топқа бөлу. Сынып "Тегтер", "Атрибуттар" болып топқа бөлінеді 2. Үй тапсырмасын тексеру. "Біз не білеміз?" Үйге берілген тақырып бойынша топ арасында сұрақтар қоямын. |
Мадақтап отыру
Жетон тарату |
|
||
Тұсаукесер 1 мин |
Жауаптарының қажетті әріптері арқылы жаңа тақырып шығады. |
мадақтау |
Слайд-шоу
|
||
Негізгі бөлім 3 мин
20 мин
2 мин |
1. "Біз нені білуіміз керек?" Слайд шоу көмегімен кесте құруға арналған тегтер мен атрибуттарды көрсетемін. Оқушылар дәптерлеріне түсіріп, жұптаса талқылайды 2."Тәжірибелік жұмыс" Оқушылар компьютерде уақытқа программа теріп, өзгерістер енгізіп, нәтижесін шығарады. Топтаса бір біріне көмек көрсетіп отырады 3. "Қатесін тап"
Оқушылар топтаса программаның қатесін табады |
мадақтау
жетон тарату
топ басшысы жетон тарату |
Информатика оқулығы, Электронды оқулық
|
||
Қорытынды 5 мин
|
"Біз не білдік?" "Шахмат" ойынындағы ат жүрісі арқылы сабақты бекіту. Оқушылар ат жүрісін көмекке ала отырып, бүгінгі тақырып бойынша білгендерін қорытындылайды |
Жетон тарату |
|
||
Бағалау 2 мин Үйге тапсырма |
Үйге тақырыпты оқып келу. "Менің шахматым" кестесін құрып келу, дәптерге. Оқушылардың жетондарын санап бағалаймын, қай топ жеңімпаз екенін анықтаймын (Жеңімпаз топқа 3 шапалақпен қошемет көрсетеміз) |
||||
Рефлексия 3 мин |
"Шындық парағы" әдісі оқушылар шындық парағына бүгінгі сабақты қай деңгейде меңгергенін, қандай көңіл күйде екенін белгілеп шындықты ашады |
||||
Не сәтті өтті? Нені дамыта аласыз? |
"Біз не білеміз?" және "Біз не білдік?" кезеңдері өте сәтті өтті. Оқушылардың көңіл күйлері мен белсенділіктерін арттырып, топ арасында бәсекелестік болып, сабақтың жандануына жол ашты. Салтанат және Айкүміс атты оқушыларды топ басшы ете отырып, көшбасшылыққа тарту |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі