Өлең, жыр, ақындар

Мен және табиғат. Ғ дыбысы мен әрпі

"Қ.Байменов атындағы жалпы орта мектеп" МКМ-сінің
Бастауыш сынып мұғалімі: Сағындықова Гүлмира
 

   Күні: 9.12.

   Сынып: 1

   Қатысқандар саны: 16

   Қатыспағандар саны: 16

   Сабақтың тақырыбы

   Мен және табиғат. Ғ дыбысы мен әрпі.

   Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

   1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту 

   1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту

   1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес дұрыс айту

Сабақтың мақсаттары

   Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

   Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

   Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

   Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

   Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

   Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

   Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

   Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

   Ғ дыбысы мен әрпі.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

 

   Үлкенге де сіз,
   Кішіге де сіз,          
   Сәлем бердік сіздерге
   Құрметпенен біз.

   – Балалар, бір-біріміздің жылы сөз арқылы жүректің жылуын сезініп үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!

Шаттық шебері

Сабақтың ортасы

 

   Ғ дыбысы мен әрпінің жазба және баспа түрлерімен таныстыру.

   Ғарышкерлер туралы видиоролик көрсету.

Таныстырылым

Видиоролик

   №1 Оқылым.

Оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

 

   «Көңілді күн» Видиоролик.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

 

Сабақтың ортасы

 

 

   Оқушылардың дәптерлеріне ғ әрпін жаздыру.

 Дәптермен жұмыс

   №2 Артығын тап.

   №3 Жаңылтпашты оқы.

   Торғай торғайды ұнатады,
   Тоғай торғайды ұнатады.

   Жаңылтпашты жатқа айт

 

Оқулықпен жұмыс

 

 

Қызықты тапсырма

 

   №4 «Қай құс нені ұнатады?» ойынын ойнайық.

   Шағала нені ұнатады?

   Қарға ше?

   Қарлығаш ше?

Оқулық

   №5 «Адасқан буындар» ойыны.

Ойын

Сабақтың соңы

Рефлексия

Кеменің суреттері

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

   Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

   Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз