Ақтөбе облысы, Шалқар ауданы
Бозой орта мектебі
Тарих пәні мұғалімі: Рскалиева Жадыра Шамгоновна
Күні: |
Пәні: Қазақстан тарихы |
Класы: 9 |
||
Тақырыбы |
1990 жылдардағы Қазақстандағы экономикалық модернизация |
|||
Мақсаты |
- Оқушыларға экономикалық реформалар, нарықтық қатынастар, нарықтық экономикаға көшудің қажеттілігі туралы мағлұматтар беру, ұлттық валютаны енгізудің маңыздылығын ашып көрсету; - Оқушыларды өз ойын еркін жеткізуге, бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырып, сұрақтар қоюға үйрету. |
|||
Күтілетін нәтиже |
Оқушылар нарықтық экономикаға көшудің қажеттілігін түсінеді, ұлттық валютаны енгізудің маңыздылығын айқындай алады. Өз ойларын еркін жеткізіп, бір-бірінің пікірін тыңдап, толықтырып, кемшілік тұстары мен жақсы ойларын айтады. |
|||
Түйінді идеялар |
Тағылымы мол тарихымызбен, ұлы бабалардың ұлағатты өмірінен алар тәлімімізбен біз алдағы асулардан алқынбай асамыз. |
|||
Сабақтың кезеңдері |
Сабақтың барысы |
Бағалау |
Ресурстар |
|
1. Кіріспе |
І. Оқушылар арасында ынтымақтастық орта қалыптастыру «Сиқырлы сандықша» (Оқушылар сандықшадан жасырын теңгелер алады) ІІ. «Теңге» бойынша оқушыларды үш топқа бөлу |
|
Теңгелер |
|
2. Тұсаукесер |
І. Ой толғаныс: «Ойлан, бірік, бөліс» Тізбектелген сөздердің ортақ мағынасын табу. ЭКОНОМИКА – ҚАРЖЫ – САЯСАТ Нарық Түрткі болу сұрақтары: - Нарық дегенді қалай түсінесіңдер? (Нарық дегеніміз-өнім шығарушылар мен өнімді тұтынушылардың, сұраным мен ұсыныстардың арасындағы қатынас, олардың арасындағы тығыз байланыстығы. ) - Нарық жағдайында экономикада қандай өзгерістер болуы мүмкін? - Нарық жағдайындағы экономикалық құлдыраудың себебі неде? ІІ. Тақырыпты баяндау |
Өз-өзін бағалау «Маған әлі де болса іздену керек» |
|
|
3. Негізгі бөлім |
І.Әр топқа тиісті тапсырмаларды бөліп беру: 1 топ - «Қазақстан үкіметінің экономикалық стратегиясы» 2 топ - «Экспорттың жайы және төлем дағдарысы» 3 топ - «Ұлттық валютаның айналымға енгізілуі» ІІ. «Автор орындығы» әдісін пайдалану - автор баяндайды - демеушілерді сөзге тартады - тілшілер ұтымды ой мен келіспейтін тұстарына тоқталып, сұрақтар қояды. |
Тілшілердің бағалауы «Мадақтау сэндвичі» |
Оқулық 53-54 пар, Интернет материалдары (Googl.kz «Ұлттық валютаның қалыптасуы», «Қазақстан теңгесі»)
|
|
4. Қорытынды |
- «Ішкі және сыртқы шеңбер» әдісі |
«Бармақ көрсету» әдісі |
|
|
Рефлексия |
Не үйрендім? Не қиын болды? Сұрақ |
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі