Өлең, жыр, ақындар

Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі

Ақтөбе облысы, Әйтеке би ауданы
Т.Жүргенов атындағы орта мектеп
Нагишева Гульнар Бектургановна   
                             

Оқу ісінің меңгерушісі:

 Күні:

Сынып: 1

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Табиғатқа саяхат. П дыбысы мен әрпі.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

   1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы  бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша  қойылған сұраққа жауап

   1.2.6.1* мұғалімнің көмегімен ерекшелігіне қарай мәтін жанрын (өлең, әңгіме, ертегі) ажырату

   1.2.9.1 әріпті  тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

Сабақтың мақсаттары

  Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

  Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

   Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

 Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

  Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

  Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Пәнаралық байланыс

  Өнер, ана тілі сабағы

АКТ қолдану дағдылары

  Аудиожазба, таныстырылым.

Тілдік құзыреттілік

  Доп-мяч

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Қане қане тұрайық

Үлкен шеңбер құрайық

Тұрып болып шеңберге

Алақанды ұрайық.

Доп лақтырып тұрып. П әрпі бар сөдерді ,оқушыларға айтқызу.

Барлығына бүгінгі ашық оқу іс –әрекетінде  жұмыстарына сәттілік тілеймін.

 Өлеңді жатқа айту.

Түсіріп қақпанға

Жыланды ол ұстайды.

Тып-тыныш жатқанда,

Шөткеге ұқсайды.

 

Неге ұқсайды    Кірпі

Кірпіге көмек.

 

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

Білім баспалдағы

 

 

 

Үй тапсырмасы

 

 

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

№1 Мәтінді түсініп оқы. Жаралы кептер

 

Талап жаралы кептерді үйіне алып келді. Жараланған жеріне йод жақты. Кептерді қорапқа салды. Алдына жем, су қойды.

 Талап жазылған кептерді далаға ұщырды.Көк кептер әуелеп ұшып кетті.Талап қатты қуанды.

Мұғалім оқиды.

Хормен тізбектей оқу.

 

№2Сурет арқылы мәтінді баяндап көр.

Тақтадағы сурет арқылы мәтінді баяндау.

Ретімен орналастыру.

 

-Балалар қаншалықты түсінгенімізді смайликпен көрсетейік.

Дәптермен жұмыс

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

 

 

 

 

Суретпен жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

«Қыдырып қайтайық» әні

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы

16 минут

 

Қызықты тапсырма

8 минут

   №3 Ойлан, тап. Жұмбақтар

   Кітап, қолғап, дәптер, піл, доп, қап, парта, жапырақ.

   №4 Артық суретті табыңдар.

   Дала, көл, шөл, тау, кітап

   Қалыптастырушы бағалау

 

 

 Оқулық, дәптерлер.

 

Сабақтың соңы

2 минут

   Рефлексия

   - Бүгінгі сабақта алған білімдерімізді тақтаға ілейік.

   Түсінбедім      Сұрағым бар        Түсіндім

 

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

   Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін смайликтер арқылы бағаланады.

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Өнер, ана тілі сабағы

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз

Пікірлер