Өлең, жыр, ақындар

Әңгіме оқимын. Сөйлем. (1 сынып)

 

САБАҚ: Сауат ашу

Мектеп: Ә.Жангелдин атындағы орта мектеп

Күні:  24.04.2017

Мұғалімнің аты-жөні: Ермагамбетова Сауле Максимовна

Сынып: 1 «Ә»

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Әңгіме оқимын. Сөйлем.

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

1.1.1.1 тыңдау  барысында тілдік бірліктерді  (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін)  ажырату, тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну

1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде  кім (не) туралы айтылғанын  анықтау

1.1.3.1 мұғалімнің көмегімен оқиғаның ретін сақтай отырып баяндау

1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның иллюстрациясы бойынша болжау

1.1. 9.3 сөздің буыннан тұратынын түсіну және сөздегі буын санын анықтау

1.2.1.1 сөз/сөйлем  сызбасын оқу.

1.2.5.1 мәтін иллюстрациясы  бойынша сұрақтар қоя білу немесе оқығаны бойынша  қойылған сұраққа жауап беру (мұғалім көмегімен)

1.2.1.2 оқудың түрлерін (буындап оқу, жиі кездесетін сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу

1.2.9.1 әріпті  тану, ажырату және оны дыбыспен сәйкестендіру

1.3.3.1  мұғалім көмегімен мәтінге суреттер, сызбалар арқылы жоспар құрып, оған ат (тақырып)  қою

1.3. 8.1 жазу жолын, жоларалық кеңістікті, жолдың жоғарғы және төменгі сызығын сақтап, әріп элементтерін каллиграфиялық  талаптарға сай   жазу.

1.3.11.1 сөйлемді бас әріппен бастап жазып, сөйлем соңына тиісті тыныс белгілерін қою

Сабақтың мақсаттары

Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.

Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар арқылы талқылайды.

Кейбірі: Алған білімді өмірде қолдана алады.

Жетістік критерийлері

 Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.

Құндылықтарды дарыту

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

Ресурстар

Сабақтың басы

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

5 минут

Шырылдады қоңырау

Біз сабақты бастаймыз.

Партамызға отырып,

Өзара көз тастаймыз.

Жаңа білім алуға,

Алға қадам жасаймыз.

 

Шаттық шебері

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

8 минут

 

 

Ертегіні оқу.

Сұрақтар:

  1. Ертегі не туралы?
  2. Ертегіні өзің ары қарай жалғастырып көр.
  • Бүгінгі сабағымыз ерекше болмақ. Балалар, сіздер білесіздер бауырсақ ертегісінің соңында түлкі бауырсақты жеп қояды. Ал бүгін біз Бауырсақпен бірге саяхатқа шығамыз. Барлық қиындықтарды бірге жеңіп, Бауырсақта құтқарып қалуымыз керек. Ол үшін біздерге берілген тапсырмаларды дұрыс орындауымыз керек.
  • Сонымен балалар, алдымен қоянға кім кезігеді?
  • Олай болса, Қоянның тапсырмаларына назар аударайық.

2-жаттығу

 Мәтіндегі қарамен берілген сөйлемдерді көшіріп жаз.

СӨЙЛЕМ АЯҚТАЛҒАН БІР ОЙДЫ БІЛДІРЕДІ. СӨЙЛЕМНІҢ БІРІНШ СӨЗІ БАС ӘРІПТЕН БАСТАЛЫП ЖАЗЫЛАДЫ.  СӨЙЛЕМЕН СОҢ НЕ НҮКТЕ. НЕ СҰРАҚ БЕЛГІСІ? НЕ ЛЕП БЕЛГІСІ ! ҚОЙЫЛАДЫ.

Қоянның тағы бір тапсырмасы сіздерге берілген сөздерді буынға дұрыс бөлуіңіз керек.

  • Енді домалап келе жатқан Қоян  Қасқырға жолығады?

Қасқыр тапсырмалары

3-жаттығу. Көркем жазу минуты

Жұптық тапсырма. Берілген сөздерді дұрыс тасымалдау.

Қасқырдан құтылып кеттік.

 

Таныстырылым, оқулықпен жұмыс

Сергіту сәті

1 минут

Орнымыздан тұрамыз,

Алақанды ұрамыз.

Бiр отырып, бiр тұрып,

Тез шынығып аламыз.

Сергіту сәтіне арналған жинақ

Аяқталуы

16 минут

 

Қызықты тапсырма

8 минут

Аю келеді қорбаңдап. Аюдың тапсырмаларына назар аударайық.

4-жаттығу

Сөйлемдерді тиісті дауыс ырғағымен оқы және суретпен сәйкестендір.

6-жаттығу

Төмендегі сөздерді сөйлескенде пайдаланып көр.

Ас болсын!

Ауыз тиіңіз!

Дәм алыңыз!

Аюдан да аман қалды Бауырсақ.

Ал ендігі кезек Түлкінікі.

Мұқият тыңдаймыз. Ребусты шеш. Шешуіндегі сөз туралы білетініңді айт.

5-жаттығу

Сызбаға сәйкес сөйлемдер құрап жаз.

 

 

 

Оқулық, дәптерлер.

 

Сабақтың соңы

2 минут

 

Рефлексия

Бүгінгі сабақта қандай көңіл-күйде болдың?

Саған сабақ ұнады ма?

Қай жері үнады?

Қай тапсырманы орындау қиындық келтірді?            

 

 

Смайликтер

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

 

Пәнаралық байланыс

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы
АКТ
Құндылықтармен байланыс (тәрбие)

Қолдау көрсету.

Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады.

 

Оқушылар өздері жасаған  бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы)

 

Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.

       

 


Пікірлер (1)

Пікір қалдырыңыз


Қарап көріңіз