Қысқа мерзім жоспары
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: 2.2 Ақпарат және оны өңдеу |
Мектеп: Мұнайлы, Қызылтөбе № 2 орта мектеп |
||||
Күні: 2017 ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: Муринова А.Т. |
||||
Сынып: 5 |
Қатысқандар: 14 |
Қатыспағандар:1 |
|||
Сабақтың тақырыбы |
Жобалық жұмыс |
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
Төменгі деңгей (білу, түсіну, қолдану) Жоғарғы деңгей (талдау, жинақтау, бағалау) |
||||
Сабақтың мақсаты |
5.2.2.2. Растрлық кескіндерді құру және өңдеу Барлық оқушылар: 1. Компьютерлік графика және оның түрлері туралы мәлімет алады. 2. Біліп үйренгендерін қолданып практикалық түрде берілген тапсырмаларды орындайды. Оқушылардың басым бөлігі: Түсінеді,талдайды,білімін өзгертілген жағдайда қолданады: графикалық редакторды пайдалана отырып, сурет салып өңдеуді үйренеді. Кейбір оқушылар: Білімін жинақтайды, рефлексия жасайды: Оқып үйренгендерін практикада қолдана алады. |
||||
Бағалау критерийі |
Растрлық кескінді құрады; Растрлық кескінді өңдейді; |
||||
Тілдік мақсаттар
|
Модельдеудің мүмкіндігі туралы жеткізе білу; Пәндік лексика мен терминология: 1. Екі өлшемді графика; 2. Үш өлшемді графика; Сұхбатқа/хатқа арналған пайдалы сөздер: Графика бұл ... сурет; Графикалық редактор -Графический редактор -Graphics editor |
||||
Құндылықтарға баулу |
• Шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; • Бір-бірін топта тыңдау, сыйластық таныту; • Жауапкершілік |
||||
Пәнаралық байланыс |
Ағылшын тілі, бейнелеу өнері, геометрия. |
||||
Алдыңғы білім |
Оқушылар нені біледі? |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы 13 |
Оқушыларды «Шаттық шеңберіне» орналастыру; - әртүрлі кескіндер арқылы үш топқа бөлу; І топ: «Төртбұрыш» ІІ топ: «Үшбұрыш» ІІІ топ: «Жұлдызша» - Оқушылармен бірге сабақ мақсатын анықтау мақсатында үш топқа әр түрлі сұрақ беріледі; («Ортадағы қаламсап» әдісі арқылы жүргізіледі) Ақпарат дегеніміз не? Қандай түрлерін білесіңіздер? Күнделікті өмірдегі ақпараттың түрлеріне мысал келтіре білу? Бейне көрсетілім (Растрлық гарафика,артықшылықтары мен кемшіліктерін) |
білу Оқулық, көрсетілімдер |
|||
Сабақтың ортасы
Растрлық графика |
№1 тапсырма (ТЖ): Ребусты шешіңдер Дескриптор: Ребустың жауабы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Компьютерлік графикадан түсінік алады; №2 тапсырма(ТЖ): СТО «Т кестесі» Артықшылығы Кемшілігі Дескриптор: Графиканың артықшылығы мен кемшілігін жазады; №3 тапсырма (Ж): 1. Paint графикалық редакторды іске қосу. 2. 3. 4. Ерекшелеу, көшіру батырмаларының көмегімен сурет бөлігін көшіріп біріктіру. 5. Суретті «Есепшот» атауымен сақтау. Дескриптор: Сандық ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. Есепшоттың суретін салу. № 4 тапсырма (Ж) Графикалық ақпараттың мысалы болып табылатын кескінді салу. «Қыс бейнесі» тақырыбында сурет салу. Суретті «Қыс» атауымен сақтау. Дескриптор: Білім алушы - сурет сызықтарының қалыңдығы мен түсін таңдайды; үшбұрыш, дөңгелек және т.б. стандартты фигураларды салу үшін құралдарды қолданады; ауыстыру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді; көшіру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді; өшіру амалын қолданып растрлық кескінді өңдейді. |
АКТ
Үлестірме қағаздары флипчат
Тілдік мақсатқа түсінік беру
қолдану түсіну
талдау Үлестірме қағаздар
ДК |
|||
Сабақтың соңы 9 мин |
Кейінгі тапсырма Компьтерлік графика туралы қосымша мәлімет іздеу. Кері байланыс: Формативті сұрау: Қалыптастырушы бағалау жүреді. (жұлдызшалар мен кесте толтыру,мадақтау сөздер арқылы) Сабақ соңындағы оқушылардың рефлексиясы: Поезд тәсілімен стикер жабыстыру арқылы 1-вагонға; Бүгін не үйрендің? 2-вагонға; Бүгінгі сабақта не ұнадыма? 3- вагонға; Бүгінгі көңіл-күйің қандай болды? 4-вагонға; Басқаларға көмегің тиді ма? |
Оқушыларға үй тапсырмасын орындауға нұсқау жасау
Жинақтау
Бағалау |
- Элиас Канетти
- Элиас Канетти
- Элиас Канетти
- Элиас Канетти
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі