Қысқа мерзімді жоспары
Cабақ : «Мақта қыз бен мысық» ертегісі |
|
||||||||
|
Мұғалімнің аты – жөні: Куанова Зауре |
||||||||
Сынып : 1 сынып |
Қатысқандар : |
Қатыспағандар : |
|||||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
1.1.4.1. Мұғалімнің көмегімен тыңдалған материал не туралы екенін түсінеді. 1.2.4.1. Тыңдалған мәтінді мазмұндау
|
||||||||
Сабақ мақсаттары Қарапайым оқиғаларды мазмұндау |
Барлық оқушылар орындай алады: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі туралы ақпарат берді .
|
||||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады:Тақырыпқа қатысты қысқа сөйлемдерді қолдану арқылы сипаттай алады,сұрақтарға жауп бере алады .
|
|||||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: сөз тіркесін құрай алады
|
|||||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: жаңа сөздерді жаза алады
|
||||||||
|
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер : Қыз,мысық,қоян, дүкенші,сағыз,жұмыртқа,тышқан,тары т.б .
|
||||||||
|
Диалог құруға / шығарма жазуға арналған пайдалы тіркестер:
|
||||||||
|
Талқылауға арналған сұрақтар : 1.Қыз неге тапқан нәрсесін мысыққа айтпады? 2.Мысық құйрығын алу үшін не істеді? 3.Ертегінің соңында екеуі татуласты ма?
|
||||||||
|
Не себепті мысық олай істеді деп ойлайсыз ? |
||||||||
|
Ишара : мадақтау |
||||||||
Алдыңғы оқу : |
Оқушылар осыған дейін осы бөлімде меңгерген білімдерін , жаңа сөздерін жаңа тақырыпты меңгеруге қолданылады.Оқу құралдары |
||||||||
Жоспар |
|||||||||
Жоспарланған уақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||||
Басы
|
І.Ұйымдастыру кезеңі. Психологиялық ахуал.-«Шаттық» шеңберін құрып, бір-біріне жақсы тілектер тілейді Үш тілде сәлемдесу арқылы оқушыларды үш топқа бөлу.(Cәлеметсің бе? Здраствуй? Hello) -Оқушыларды түгелдеу ІІ.Үй тапсырмасы «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау. -Оқу құралдарын білесің бе? -Оқу құралдары бізге не үшін керек? -Оқу құралдарын қалай ұстау керек? -Оқу құралдарының қызыметтері қандай? |
Кәмпит
Сәйкестендіру парағы,
сөздік
|
|||||||
Ортасы |
ІІІ.Жаңа сабақ: «Мақта қыз бен мысық» ертегісі Қазір интербелсенді тақтадағы видеороликке назар аударады.Оқушыларға сұрақ қою. - Мысық бірінші кімнен көмек сұрады? -Екінші кімге келді? -Үшінші кімге келді? -Мысық ертегінің соңында кімнен көмек алды? - сөздікпен жұмыс жүргізу - кітаппен жүмыс жүргізу - қосымша тапсырмалармен жұмыс жүргізу ( тамақ интелек карта , сәйкестір , төр көзді толтыр |
Аудиовидио,
Суретті кеспелер,
Сөздік,
1,2,3 тапсырмалар |
|||||||
Соңы
|
-Сергіту сәті
-Қорытындылау:Сөзжұмбақ шешу
|
|
|||||||
Қосымша ақпарат |
|||||||||
Саралау – оқушыларға мейлінше қолдау көрсету қалай жоспарлайсыз ? қабілетті оқушыға тапсырманы қалай түрлендіресіз ? |
Оқушылардың жинаған ұпай саны бойынша формативті бағалау:мадақтау,смайликтер |
Пәнаралық байланыс – денсаулық және қауіпсіздік , АКТ мен байланыс . құндылықтармен байланыс ( тәрбие элементі ) |
|||||||
|
|
|
|||||||
Рефлексия Сабақ мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма ? Бүгін оқушылар не үйренді ? Сабақ қалай өтті , қай деңгейде өтті ? Жоспарлаған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма ?) Уақытты қалай пайдаландым ? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге , |
Оқушылар бүгінгі сабақта ертегіні көре отырып тыңдалым, айтылым дағдылары бір шама қалыптасты. Сабақ жоспарланған өз деңгейінде өтті. . Берілген сұрақтарға нақты жауап бере білді. Көрсетілген бейне ролик арқылы кері байланысқа түсті. Топтық және жеке жұмыстар жүргізу сәтінде уақытты ұтымды пайдаландым .Сабақ өз мақсатына жетті
|
||||||||
|
|||||||||
Қорытынды бағалау |
|
||||||||
Ең жақсы өткен екі нәрсе (оқыту мен оқуға қатысты ) 1. «Джигсо әдісі » 2.Сурет бойынша сәйкестендіру Қандай екі нәрсе немесе тапсырма сабақтың одан да жақсы өтуіне ықпал тигізер еді ( оқыту мен оқуға қатысты ) ? 1:Оқытуда оқушылардың тәртібі 2: Пәнге қызығушылығы Осы сабақтың барысында барлық сынып немесе жекеленген оқушылар жөнінде келесі сабағыма қажет болуы мүмкіндік қандай ақпарт білдім. 1:Кері байланыс.Бір-бірінің пікірін бағалайды,диалог арқылы жұмыс
|
|||||||||
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі