Бекітемін:
Күні: 17.01.2018ж |
Класы, пәні: алгебра- 10 «Ә» класс |
|
Тақырыбы |
Туынды есептеу ережелері. Өзіндік жұмыс |
|
Мақсаты |
оқушыларға туынды табу ережелерін таныстыру, ережелерді қолдану тәртібін меңгерту, дәрежелік функцияның туындысын табу формуласын таныстыру, функциялардың туындыларын табу есептерін шешуді үйрету. |
|
Жалпы мақсат |
Туынды табу ережелерін біледі, есептиер шығаруда қолданады |
|
Күтілетін нәтиже |
Туындыны табу ережелерін жазып бере алады; |
|
7 модульдің қолданылуы |
АКТ”, “Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер”, “Оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау”, “Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету”, “Оқытуды басқару және көшбасшылық”.
|
|
Қолданылатын әдіс-тәсілдер |
Сәйкестендіру, Деңгейлік таппсырмалар, жеке жұмыс, математикалық эстафета, |
|
Қолданылатын ресурстар |
Интерактивті тақта , маркерлер, стикерлер, |
|
Ұйымдастыру кезеңі
Тренинг |
|
Оқушылар қол ұстасып тұрып, бір-бірлеріне математикалық терминдерді қоса отырып, тілек айтады. Мыс: бүгінгі сабақта тек бестік баға алуға тілектеспін. Саған бірнеше еселенген жақсылықтар тілеймін. |
Сабақ кезеңдері |
Тапсырма |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушылардың іс-әрекеті |
Бағалау |
Білім
Қызығушылық тарын ояту |
Үй тапсырмасын тексеру. №188есеп
«Сәйкестендіру» әдісі. |
Үйге берілген есепті тақтада шешуін көрсетіледі.
Әр топқа бірнеше кеспе қағаздар таратылады.
|
Оқушылар бір-бірлерін көршілерінің жұмыстарын тексереді. Бір- біріне жақсы сөздер айта отырып сұрақ джауап арқылы бір- біріне жақсылықпен сәттіліктілейді.
Оқушылар сәйкестендіре отырып туынды табу ережелерін құрастырып шығарады, қандай ереже екенін тұжырымдайды. |
Смайлик бойынша бағалау |
Түсіну |
«BilimLand» сайтынан видеоролик көрсету, мысал көрсету. №2,№3,№8 тапсырмаларды орындау. |
|
Видеоролик бойынша мысалды талдайды. Тапсырмаларды орындайды. Дұрыс жауапка көз жеткізеді.
|
Смайлик бойынша бағалау |
Қолдану |
Оқулықпен жұмыс. №183 және №186 есептер І топ-№183(1), №186(2) ІІтоп-№183(2), №186(3) ІІІтоп-№183(3), №186(1) |
|
Топтан бөлісе отырып шығарады. |
Смайлик бойынша бағалау |
Сергіту сәті |
«Математикалық термин бе?» |
Экраннан бірнеше сөздер көрсетіледі. К І Т А П О Қ У С А Н А У Б А Қ А Қ О С У О Й Ы Н Т У Ы Н Д Ы А Й Н А Д Ә П Т Е Р Қ А Р Д Ә Р Е Ж Е К І А Қ Қ У М А А Л П Ы С А Л П А Р Т А А З А Й Ғ Ы Ш А М А Л Д А Р С И Н У С А Ю С А Б А Қ Д А С Т А Н В И Е Т А Қ Т А П Г Е О М Е Т Р И Я А П А К Е Р А Д И У С П Р О Г Р Е К Ш Е Ң Б Е Р П Ы В Ы Е Г Н Ү К Т Е Р О Д Х О Р Д А И Н Т Е Г Р А Л О Л И Р Н Т Е Ң С І З Д І К О Л Г К Е В
|
Оқушылар осы сөздер ішінен математикалық терминдерді есте сақтап қалуы кажет |
|
Талдау |
«Математикалық эстафета» әдісі бойынша туынды табу ережелерін еске түсіру.
|
3 топқа эстафета таяқшасы беріледі. Ережелерден бір біріне сұрақтар қою арқылы білімдері тексеріледі. |
Оқушылар көршісіне сұрақтар қояды, ол оқушы сұраққа жауап беріп, келесі оқушыға сұрақ береді. Осылай жалғасады. |
Топты 3 шапалақ арқылы бағалау |
Жинақтау |
Өзіндік жұмыс
|
Әр оқушыға жеке жұмыс. 3-нұсқада дайындалған өзіндік жұмыс беріледі. 1-нұсқа №1 f ( х) =х2+3х+1 №2 f ( х)=7х8+8х7 №3. f ( х) =5х2-6х+1 №4 f ( х)= -2х3. 2-нұсқа №1 f ( х)= 2х2+3х №2 f ( х) = х6-х3+1 №3 f ( х) = 12х2-х+5 №4 f ( х)= -6х2 3-нұсқа №1 f ( х )= 3х2+8х+2 №2 f ( х) =2х2+4х+1 №3 f ( х) = 10х2-3х+1 №4 f ( х)= -5х |
Оқушылар жеке жұмыс ретінде өзіндік жұмыс орындайды. |
|
Бағалау |
«Табыс баспалдағы» әдісі бойынша өзін өзі бағалау |
Оқушыларға стикерлер таратылады.
|
Оқушылар атын жазып өзі қай деңгейде қатысқаны жөнінде жапсырады. |
Өзін өзі бағалау |
Рефлексия |
«Бес саусақ» әдісі |
Экраннан шығарылады.
|
Оқушылар бүгінгі сабақ бойынша өз ойларын айтып өтеді. |
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі