Күні:20.01.2019 . Пәні: Информатика Тобы: 1 Топ Дайындаған мұғалім: Абдимавланов Ирисдавлат Икрамбекович |
|
||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Компьютер – әмбебап есептеуіш машина. Компьютер құрылғылары. |
|
|||||||||
Сабақтың мақсаты |
Студенттерды ДК-мен оның негізгі блоктарымен және олардың міндетімен таныстыру. ЭЕМ-нің мүмкіндіктерін көрсету. Компьютердің негізгі құрылғылары –процессормен, ЖЖҚ–мен, ТЖҚ-мен таныстыру. Жан-жақты болуға, топпен жұмыс істеуге тәрбиелеу. Студенттің есте сақтау қабілетін дамыту. |
|
|||||||||
Сабақтың типі |
Жаңа сабақ |
|
|||||||||
Күтілетін нәтиже |
“Компьютердің анықтамасын және компьютердің түрлерін біледі. Компьютердің құрамын, негізгі және қосалқы құрылғыларын, енгізу және шығару құрылғыларын, жүйелік тақтаның қызметін процессорды, оперативті жадын, қатты дискті CD/DVD-ROM, дыбыстық, желілік және видеокарта (видеокарта) пернетақтадағы: Shift, Caps Losk, Enter пернелер қызметін біледі. |
|
|||||||||
Сілтеме, негізгі дерек көздері |
Сабақ жоспары, информатика оқулығы, сабаққа арналған таныстырылымдар, бағалау парағы, МАН, Интернеттен алынған ақпараттар |
|
|||||||||
Сабақтың барысы |
Оқыту түрі |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Уақыт |
|||||||
Ұйымдастыру кезеңі |
Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру
Топқа бөлу |
Студенттермен амандасу, сынып журналына жоқ студенттерды белгілеу Сыныпта ынтымақтастық атмосфера қалыптастыру мақсатында «Әсем - әдемі» тренингін өткізу. «Өзіңе мақтау, мадақтау айту жеңілге түседі ме екен?»
Валюта (теңге, доллар, евро) арқылы топқа бөлдім
|
Мұғаліммен амандасады, Шеңберде дөңгелене тұрған әрбір оқушы өзінің есімінің бірінші әрпіне сәйкес сын есімді қосып айтуы қажет.
Оқушылар таңдаған валюта арқылы 3 топқа бөлінеді. Топқа ат қойып, ұран құрастырады. |
5 мин |
|||||||
Мақсат қою кезеңі |
Бүгінгі сабағымыздың тақырыбы жұмбақ. Қазір сіздерге суреттер көрсетемін сол арқылы сабақтың тақырыбын болжап айтыңыздар. (Студенттер сабақтың тақырыбын болжайды) Сабағымыздың мақсаты ДК-мен оның негізгі блоктарымен және олардың міндетімен танысу және жұмыс істеу. Компьютердің негізгі құрылғылары –процессормен, ЖЖҚ –мен, ТЖҚ-мен таныстыру. |
1 мин |
|||||||||
Білімді тексеру кезеңі |
|
||||||||||
Білу |
Оқыту мен оқуда ақпараттық коммуникациялық технологияларды пайдалану. |
Блумның білу кезеңі бойынша үйге берілген тапсырма бойынша дайындалған сұрақтарды слайд арқылы ұсынады. |
Әр топ берілген ұяшықты таңдап, сұраққа жауап береді. |
8 мин |
|||||||
Бағалау: әр дұрыс жауапқа 1 ұпай беріледі. |
|||||||||||
Сергіту кезеңі 1. Қарлығаш
2. Көкек
3. Қараторғай 4. Суықторғай
5. Қаз
6.Бұлбұл
7. Пернетақта
/2 мин/ |
|
||||||||||
Талдау |
Сын тұрғысынан ойлау,
Дарынды және талантты балаларды оқыту |
Топтық жұмыс. І топ “Компьютердің құрылғылары”, ІІ топ “Компьютердің түрлері”, ІІІ топ “ “Компьютерді пайдалану” моделін жасату, қорғату.. |
Топқа берілген тапсырма бойынша модель жасайды, қорғайды, дәлелдейді. |
8 мин |
|||||||
Формативты бағалау |
Әр топ өзара бағалайды. |
||||||||||
Жинақтау |
АКТ қолдану |
Студенттерге компьютермен жеке жұмыс жасауға тапсырма беру. Компьютер – күрделі құрылғылардың жиыны» мәтінін теру арқылы Shift, Caps Losk, Enter пернелер қызметін түсіндіру |
Компьютермен жеке жұмыс жасайды. |
7 мин |
|||||||
Бағалау |
Критериалды бағалау. |
Табыс критерийлері: жылдамдық, қатесіз, көлемі |
|||||||||
Жинақтау 1 мин |
Рефлекция |
Тақтаға плакатта көңіл – күйі бойынша күлегештерге стикерді іледі |
1 мин |
||||||||
Бағалау |
Формативты бағалау |
Студенттер тапсырмаларынан жинаған ұпайларын қосып, мұғалімге хабарлайды. Оқушылардың өздері қойған бағаларын күнделік бетіне түсіреді. |
1 мин |
||||||||
Үйге |
«Болашақтың компьютері» тақырыбында эссе жазу |
1 мин |
- Джон Максвелл
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі