Тексерілді: ДОТІЖО
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 5.3.А. Біздің өміріміздегі алгоритмдер |
Мектеп: «№59 жалпы орта мектебі» КММ |
||
Күні: 05.02.2019 ж |
Мұғалім: Исахнов Ғанимурат Қалмыратұлы |
||
Сынып: 5«Ә» |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|
Сабақтың тақырыбы |
Виртуалды лабиринттен шығуды табу |
||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
5.3.2.2. алгоритмді сөз түрінде ұсыну 5.3.2.3.орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру |
||
Сабақ мақсаты |
Барлық оқушылар : алгоритмді сөз түрінде ұсына алу; Оқушылардың басым бөлігі: виртуалды лабиринттен шығу жолдарын ойлап анықтау; Кейбір оқушылар : алгоритм атқарушы командаларын білу, жұмыс жасау. |
||
Бағалау критерийі |
- алгоритмді сөз түрінде ұсына алады; - орындаушының виртуалды лабиринттен шығу үшін командалар жүйесін анықтайды; |
||
Тілдік мақсаты |
Оқушылар істей алады: |
||
Құндылықтарға баулу |
- шығармашылық және сын тұрғысынан ойлау; - жауапкершілік; - қарым-қатынас жасау қабілеті; |
||
Пәнаралық байланыс |
математика, бейнелеу |
||
Алдыңғы білім |
«Қарлы кесек» стратегиясы арқылы өткен тақырыпты қайталау |
||
Ресурстар |
Слайд, оқулық, парақшалар |
||
Сабақ барысы |
|||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|
Сабақтың басы 3 минут
5 минут
1 минут |
Сәлемдесу Оқушыларды түгендеу Психологиялық тренинг: Оқушылар ортаға шығып шаттық шеңберін құрып, бір-бірінің қолынан ұстап бүгінгі сабаққа бір-біріне сәттілік тілейді:
Кел достарым , келіңдер, Қолдарыңды беріңдер. Шаттық толы шеңберге, Қуанышпен еніңдер. Шақырамын сендерді, Жолдастарым кел бері Толтырайық шаттыққа Дөңгеленген шеңберді.
Үй тапсырмасын пысықтау « Қарлы кесек » әдісімен өткен тақырыптарға сұрақтар қою арқылы пысықтау. Топқа бөлу: Екі түсті дискеталар беру арқылы оқушыларды 2 топқа бөлу. |
|
|
7 минут
Сабақтың ортасы
2 минут
5 минут
5 минут
2 минут
1 минут 2 минут
1 минут
3минут |
Жаңа сабаққа байланысты суреттер слайдта көрсету арқылы бүгінгі сабақтың тақырыбын ашып аламын. Мұнда не бейнеленген?
Виртуалды лабиринт желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды, кедергілерді өту бойынша берілетін топтамасында, балалар ойынында көптеп кездеседі. Қазіргі таңда 3D форматында да шығарылып жатыр.Бір лабиринттен кейін келесі лабиринттен өту мүмкіндіктері қарастырылған, күрделендірілген жолдардан тұрады. Барлық ойнау және есте сақтау қабілеттерін дамытуға негізделіп жасалған. Берілген ақпараттарды дәптерге жаздырып, сабақтың мақсатын қоямын. - Тақтаға оқу мақсаттары жазылады және түсіндіріледі. - Тідік мақсаттар ауызша айтылады
ТЖ. Екі топқа постер құру мен қорғауды ұсынамын. Әр топ мүшелері топпен жұмыс жасауды үйреніп, білу, түсіну, айту дағдыларын қалыптастырады. Өз тапсырмаларын қорғаған соң, бағалау парағына тиісті балдарын жазады. ФО тапсырмаларын беремін: 1-тапсырма Виртуалды лабиринт берілген. Орындаушыны және оның командалар жүйесін анықтаңыз. http://gamelayer.ru/logicheskie-igry/labirinty
Орындаушы_____________________________________ Командалар жүйесі ________________________________________________________________________ Дискриптор: Білім алушы
ҚБ «Бес бармақ» әдісі бойынша бағалаймын. 2- тапсырма: Қызыл қоңыз үйіне жетуі үшін сөздік алгоритм құрыңыз.
________________________________________________________________________ Дискриптор: Білім алушы
ҚБ «Бір минуттық эссе» әдісі бойынша Оқушыға сұрақ қоямын:
Сабақты бекіту мақсатында «Сөздік диктант аламын 1) Лабиринт – түрлі өткелдер мен жолдармен арқылы берілген шатасқан құрделі құрылым. Лабиринт – жол табу. 2) Виртуалды лабиринт – желі арқылы түрлі өткелдер мен қиылыстарды, кедергілерді өту бойынша берілетін ойындар топтамасында, балалар ойындарында көптеп кездеседі.
|
Суреттер көрсетілімі
Слайд арқылы көрсетіледі.
Оқулық, дәптерлер.
Лабиринт жолдарын сызады.
Парақшалар
|
|
Сабақтың соңы 3 минут |
Рефлексия- кері байланыс «Панда» әдісі. Оқушылар стикерлерге өз аттарын жазып Пандаға жапсырады.
Үй тапсырмасы: №21 Менің алғашқы программа |
Смайликтер |
|
Қолдау көрсету. Қабілеті жоғары оқушылар айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай алады. |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз?
|
Пәнаралық байланыс
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
Рефлексия: 1. Сабақ(оқу мақсаттары) шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен? 2. Қандай екі нәрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? |
Оқушылар өздері жасаған бет-бейнелеріне қарап бір-біріне көңіл- күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді, көңілсіз, ашулы) |
Өнер, ана тілі сабағы Оқушыларды бір-біріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу. |
|
1: 2: 3.Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да оқуды да ескеріңіз)? 1: 2: 4.Сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. |
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі