Сабақ тақырыбы: Геометриялық шамалар
Сабақтың мақсаты: Оқушылардың шамалар және олардың өлшем бірліктері туралы білімдерін қорыту
Оқу нәтижесі: Оқушылар шамалар және олардың өлшем бірліктері туралы білімдерін қорытады. Оқушылар периметр, аудан және көлемді табу амалдарын қорытады
Оқыту әдістері: «Ғажайып алаңы», «Шындық детекторы», «2 жұлдыз,1 тілек»
Барлық оқушылармен (А,В,С) жұмыс: Электронды оқулық тапсырмалары. Деңгейлік тапсырмалар
Сабақ барысы:
Уақыты |
Мұғалімнің іс-әрекеті |
Оқушының іс-әрекеті |
Қажетті ресурстар, қолданылатын құралдар |
Кіріспе 10 мин
Қызығушылықты ояту.
|
Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылардың сабаққа әзірліктерін тексеру. Сабақтың ұраны: Біз бәрін де білеміз Білмесек ізденеміз. Үйренеміз,талпынамыз, Мақсатымызға жетеміз! Үй тапсырамасын пысықтау. «Ғажайып алаңы» тәсілімен сұрақтарға жауап алу. |
Оқушылар геометриялық фигуралар
арқылы 4 топқа бөлінеді.
Оқушылар өздерін жақсы жақсы жақтарын айтып, өздерін сендіреді. Оқушыларда ойынға қатысып, сұрақтарға жауап беріп, өз сыйлықтарын алады.
|
геометриялық фигуралар, слайдтар, интербелсенді тақта.
|
Негізгі бөлім 25 мин Мағынаны тану.
|
Оқулықпен жұмыс жүргізеді. Мұғалім тапсырма беріп, бағыт, бағдар беріп, қадағалайды.
|
Топтық тапсырма. тобы. №1. Тіктөртбұрыш пішіндес жер телімінің ұзындығы 52 м, бұл оның енінен 15 м-ге артық. Жер телімінің периметрін табады. Осы жерді сыммен 3 рет айналдыра қоршап шықса, қанша метр сым қажет болады? 5 рет айналдырса ше? Сұрақтарына жауап іздейді. тобы. №2. Ауданы белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен ені қандай? Мүмкін болатын нұсқаларды жазады. Периметрі белгілі тіктөртбұрыштың ұзындығы мен ені қандай? Мүмкін болатын нұсқаларды жазады. тобы. №3. Фигуралардың аудандарын есеп табады. тобы. №4. Ұзындығы 52 мм, ал ені одан 21 мм қысқа тіктөртбұрыш сызады. Осы тіктөртбұрыштың периметрін табады. Оны сантиметрмен, миллиметрмен өрнектейді. Әрбір топ жұмыстарын қорғайды. Топтар бірі-бірін «2 жұлдыз,1 тілек» арқылы бағалайды. |
Электронды оқулық Оқулық.
Постер, маркер |
3 мин |
«Шындық детекторы» әдісімен тапсырма береді. |
Топта тапсырманы талқылап, жалғанын анықтайды. |
Слайд |
Сергіту сәті 1мин |
«Тек түсін ғана оқы» слайдын көрсетеді. |
Оқып, күліп, сергіп алады |
Слайд |
Қорытынды 6 мин Ойтолғаныс.
|
Текшелер салынған қорапты көрсетіп, қорапқа сыятын ең көп текшелер санын анықтауды тапсырады.
Үйге тапсырмаға 163 беттегі №5,6,7 мысалдарды қалай орындау керектігін түсіндіреді. |
Оқушылар суретке қарап, текшелер санын есептеп табады.
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазып алады. Кері байланысты стикарлерде жазады. |
Текшелер
Күнделік |
Сабақтан кейінгі кері байланыс |
|
|
|
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
- Асқар Сүлейменов
Барлық авторлар
Ілмек бойынша іздеу
Мақал-мәтелдер
Қазақша есімдердің тізімі